C dorost potrápil Duklu Praha

po 15.2., Tomáš Bouda

P r a h a - Mladší dorost měl ve svém dalším vystoupení na turnaji nelehký úkol. Proti C dorostu se postavil smíšený tým Dukly Praha U19 a U 18. Hráči soupeře ročníku 1991 hrají Českou ligu a tak se dala čekat převaha Dukly. Opak byl ale pravdou, hráči Baníku podali dobrý a bojovný výkon, a přestože tým prohrál 2:3, zaslouží si pochvalu. Za Baník se prosadili Špak a Friedl.

0.kolo, sobota 13.2.2010
FK Dukla Praha - FK Baník Sokolov  3:2
Branky: 15. – 0:1, 16. - 0:2, 42. Špak, 72. -1:3, 77. Friedl.
FK Baník Sokolov: Susko (46. Rau) – Glanc, Koubek (70. Tuschinovschi), Tůma, Rozsíval – Pachta, Dudešek, Šturm, Špak (60. Friedl) – Kobera (60. Kopecký), Gašpar (70. Kobera).

Do utkání vstoupili hráči C dorostu nebojácně a již od začátku měl Baník více ze hry. Poté však přišla dvouminutovka a dvě standardní situace Dukly, které soupeř proměnil ve dvě branky a Baník tak rázem prohrával 0:2. Inkasované góly Baníkem otřásly, ale po chvíli se již hráči vrátili k dobré hře, která vyústila gólem Martina Špaka. Poločas tak skončil vedením Dukly 1:2. I ve druhém poločase byl Baník jasně lepším týmem. Bohužel však přišla chyba a Dukla utekla na 1:3. V 77. minutě se po tlaku svěřenců Františka Krejčího podařilo snížit gólem Davida Friedla na 2:3. Dorostenci měli i poté další šance, ale skóre se již neměnilo. Baník ač zahrál výborné utkání, nakonec odešel poražen 2:3.

Trenér František Krejčí: „Kombinovaný tým Dukly Praha byl složený z hráčů ročníku 91 a 92 a měl být pro mladší dorost těžkým oříškem. Hráči Baníku ale předvedli na turnaji zatím jednoznačně nejlepší výkon a už v prvním poločase měli více ze hry. Branku jsme nedali, jako již tradičně šel po dvou standardkách během jedné minuty do dvoubrankového vedení soupeř. Tyto rychle inkasované branky v naší síti naší snahu na dobrých 15 minut viditelně rozhodily a soupeř vyrovnal hru v poli. Závěr poločasu byl už pak ale opět v režii hráčů Baníku a podařilo se i snížit na rozdíl jedné branky. Druhý poločas hráči Baníku dokázali vystupňovat tempo hry a jasně dominovali na hřišti. Po zaváhání naší levé strany soupeř z ojedinělé akce opět zvýšil na dvoubrankový náskok. V druhém poločase jsme většinou hráli na polovině Dukly, dokázali jsme svůj tlak proměnit v kontaktní branku. Domácí bránili svůj náskok, my jsme měli obrovské šance. Ale ani Gašpar, Špak, Rozsíval s Pachtou své šance neproměnili. Nakonec jsme svůj tlak ještě zvýšili, hráli jsme jen na tři obránce, ale v koncovce jsme přesto úspěšní nebyli. Soupeř svůj náskok udržel až do konce. I přes porážku musím kluky jednoznačně pochválit. Hráli v nasazení, v obrovském tempu, napadali soupeře, který pak nevěděl, co hrát. Soupeře jsme předčili nejen v nasazení, ale překvapivě i herně - bohužel vstřelit branku je pro nás velmi složitá záležitost, nedokážeme být v této činnosti produktivní. Na druhé straně hráči velmi kvalitně kombinovali, dokázali si vypracovat šance, škoda je, že jsme tak „jaloví „ v jejich proměňování. Neudělali jsme tentokrát až tak moc chyb, když ale nadáme branky, nemůžeme vyhrát. Tentokrát jsme si ale vyhrát zasloužili, byli jsme po většinu utkání lepším a fotbalovějším mužstvem, druhý poločas byl z naší strany opravdu excelentní – škoda.“