C dorost nastřílel Mostu šest gólů

po 28.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v – O poznání lépe než A dorost si počínal C dorost Baníku Sokolov, který hostil stejně starého protivníka z Mostu. Baník po zlepšeném druhém poločase zvítězil 6:1. Góly vítězů stříleli Dan Martinec, Lukáš Kalous, Jakub Chmelenský, Daniel Sys, a dvakrát Pavel Plechatý .

přípr., sobota 26.2.2011
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  6:1  (2:1)
Branky: 4. – 0:1, 15. – 1:1 Martinec, 24. – 2:1 Kalous, 43. – 3:1 Chmelenský (PK), 64. – 4:1 Sys, 77. – 5:1 Plechatý, 77. – 6:1 Plechatý.
Přímé kopy: 0:0
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Strnad – D. Peterka, Martinec, Chmelenský, Veselovský – Škoda, Kravar, Mašek, Kalous, Zázrivec – Slimi 2. Poločas: Strnad – Škoda, Chmelenský, Martinec, Zázrivec (70. Veselovský) – P. Peterka, Mašek, Kravar, Plechatý, Sys - Kalous

V prvním poločase byl lepším týmem soupeř, jenž se také již ve 4. minutě ujal vedení. Baník se dočkal vyrovnání v 15. minutě. Po standardní situaci se prosadil Dan Martinec (nahrával Kalous). Ve 24. minutě poslal Baník do vedení Lukáš Kalous. Do konce prvního poločasu již další gól nepadl a Baník tak trochu nezaslouženě vedl 2:1.

Po změně stran šel výkon Baníku výrazně nahoru. Chvíli po začátku druhé půle byl ve vápně faulován Škoda a Jakub Chmelenský pokutový kop proměnil. Baník byl o poznání aktivnější a v 64. minutě vstřelil další gól. Tentokrát se po akci Plechatého a Škody prosadil kmenový hráč D dorostu Daniel Sys. Do konce zápasu se Baník dokázal prosadit ještě dvakrát. Slepenými góly se o to postaral Pavel Plechatý, jenž nejprve skóroval po akci Kalouse s Petrem Peterkou a vzápětí po asistenci Petra Peterky uzavřel účet zápasu na stavu 6:1.

Trenér Tomáš Hájek: „První poločas měl více ze hry soupeř, který byl pohyblivější a důraznější v osobních soubojích, přesto jsme po 40 minutách vedli 2:1. Ve druhé půli se obraz hry změnil, lépe jsme řešili obranné situace, včas jsme napadali soupeřovu rozehrávku a kvalitní kombinací jsme si vytvářeli dostatek střeleckých příležitostí pro ohrožení soupeřovy branky.“