C dorost na Slavii bojoval, ale prohrál

po 16.8., Tomáš Bouda

P r a h a - Do mistrovských zápasů naskočili také C dorostenci Baníku Sokolov. A křest ohněm to nebyl ledajaký. V prvním zápase čekali na svěřence Tomáše Hájka hráči rezervy Slavie Praha. Jeden z nejlepších dorosteneckých týmů svého ročníku byl nakonec nad síly našich dorostenců, kteří prohráli 4:2 po poločase 3:0. Branky za Baník stříleli Larbi Slimi a Pavel Plechatý . C dorost stejně jako A dorost hraje další utkání již ve středu, kdy zajíždí do Liberce.

2., neděle 15.8.2010
SK Slavia Praha "B" - FK Baník Sokolov  4:2  (3:0)
Branky: 14. – 1:0, 17. – 2:0, 35. – 3:0, 44. 3:1 Slimi (Sláma, Zázrivec), 59.- 3:2 Plechatý, 74. – 4:2.
FK Baník Sokolov: Strnad - Szewieczek, Duzbaba (34. Faber), D. Martinec, Radler - Škoda (41. Šamberger), Kravar, Kalous (41. Plechatý), P. Peterka (41. Zázrivec) - Sláma, Slimi.

První poločas premiérového zápasu se C dorostu příliš nepovedl. Baník poprvé inkasoval ve 14. minutě a v 17. minutě to bylo již 2:0. Do konce poločase vstřelila Slavie ještě jednu branku. Nutno podotknout, že všechny góly Baník inkasoval po vlastních chybách.

Ve druhé půli přišlo od C dorostu zlepšení a Baník se dočkal také branek. Nejdříve se ve 44. minutě prosadila posila Larbi Slimi a na rozdíl jedné branky snížil v 59. minutě Pavel Plechatý. Baník svého soupeře zatlačil, jenže přišla další chyba, čehož Slavia využila ke vstřelení čtvrté branky. Baníku pak v závěru nebyl uznán gól a tak C dorost v prvním utkání, po zlepšené druhé půli, prohrál 4:2.

Trenér Tomáš Hájek: „První utkání v České lize jsme nezačali nejlépe – přes poměrně herně vyrovnaný začátek prvního poločasu jsme v jeho dalším průběhu několikrát hrubě chybovali a Slávie se tak dostala do tříbrankového vedení. Do druhé půle jsme nastoupili s jasným záměrem vytvářet na soupeře větší tlak a minimálně srovnat herní převahu Slávie. To se nám dařilo velmi dobře, díky vysokému nasazení a zlepšení plnění taktických pokynů hráčů se nám podařilo hru srovnat, vytvořit si několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky. Vstřelili jsme dvě branky, v době, kdy jsme byli v největším tlaku a měli několik příležitostí k vyrovnání však Slavie opět skórovala po naší chybě. V posledních minutách jsme vstřelili ještě další branku, která však nebyla pro ofsajd uznána.