Brno v nastaveneném času vyrovnalo. Baník - Zbrojovka 2:2

so 20.8., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v – Baník dnes nastoupil ke třetímu kolu druhé fotbalové ligy. A soupeřem byl jeden z nejslavnějších klubů v republice – Zbrojovka Brno. Baník byl sice v úvodu aktivnějším celkem, ale první gól utkání vstřelilo Brno. Za obranu Sokolova si totiž naběhl Petr Švancara, udělal kličku Bučkovi a zakončil – 0:1. Stejný výsledkem skončil i první poločas. Ve druhé půli se Baník dočkal vyrovnání. Mladíček Benda se dostal do brejku, naservíroval míč Jiřímu Mlikovi a ten se nemýlil – 1:1. Za chvíli bylo ještě veseleji. Geňo nahrál Davidovi Vaněčkovi, ten se ve vápně uvolnil a vymetl šibenici – 2:1. Baník držel vedení až do nastaveného času. V něm Brno bohužel vyrovnalo. Zápas Baníku se Zbrojovkou tak skončil nerozhodně 2:2.

3., sobota 20.8.2011
FK Baník Sokolov - FC Zbrojovka Brno  2:2  (0:1)
Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Blažej
Branky: 57. Mlika, 60. Vaněček - 36. Švancara, 90. + 2. Hromek
ŽK: 4:2 (6. Dvorník, 23. Čada, 78, Šindelář, 84. Buček - 30. Šamánek, 89. Doležal)

Fauly: 15:10

FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Benda (70. Domin), Čada (56. Geňo), Šindelář, Vrtělka, Vaněček - Mlika (86. Kura).
FC Zbrojovka Brno: Bureš - Pašek (67. Hromek), Buchta, Zbožínek (26. Pernica), Kasálek - Polák, Borák, Simerský, Samánek - Došek (73. Doležal), Švancara.

V základní sestavě trenéra Látala se místo zraněného Glasera objevil mladý David Benda. To byla jediná změna proti sestavě Baníku v Čáslavi. S Brnem přijel i známý Petr Švancara, Václav Koloušek, který se k Brnu připojil na začátku týdne, ještě na soupisce hostů nebyl. Úvod utkání přinesl lehkou převahu Baníku, ale i žlutou kartu pro Dvorníka za faul na Doška v 6. minutě. První střelecký pokus přišel záhy, pozornost brankáře Bureše si vysloužil zakončující Benda. Domácí byli lepším týmem, z čehož pramenila šance Mliky. Ten ale svou hlavičku nenasměroval přesně. Hosté se měli co ohánět v obraně a k brance Bučka se prakticky nedostávali. Po dvaceti minutách ale zkusil střelu zpoza vápna Došek a mířil metr nad. Ve 25. minutě museli hosté nuceně vystřídat, zraněného Zbožínka nahradil Pernica. Hned nato měl Baník další loženku, Bendovo střela z hranice vápna však byla sražena na roh. Ve 33. minutě byl v akci opět Benda. To si před vápnem pohrál s Kaláskem a poté vyslal krásnou křížnou ránu, s kterou si Bureš na poslední chvíli poradil. A tak se z branky radovali hosté. Ve 36. minutě se za obrannou linii Baníku dostal po dlouhém pasu Petr Švancara a po kličce Bučkovi neměl problém zakončit do prázdné branky. Brno se tak z první vážnější šance dostalo do vedení. Před koncem poločasu ještě z dálky pálil Vaněček, a jeho nepřesný pokus uzavřel první dějství.

Baníkovci pokračovali v nasazeném tempu i od úvodu druhého poločasu, přesné zakončení však sokolovským hráčům chybělo. To málem přišlo v 54. minutě, kdy po rohu a následném závaru střílel do tyče Dřížďal a před dorážejícím Mlikou stačil míč sebrat Bureš. Brno teď ale mělo co dělat, aby nájezdy domácích uhlídalo. V 58. minutě už ale bylo srovnáno. To se David Benda dostal do úniku po pravé straně, přesně nabídl balon před branku Jirkovi Mlikovi a ten jej ve skluzu uklidil do branky. Zasloužené vyrovnání tak bylo na světě. A to nebylo z kuchyně Baníku všechno. Hned o dvě minuty později Geňo přihrál na vápno Davidovi Vaněčkovi, který geniální střelou do šibenice strhnul vedení na stranu domácích! Zbrojovka byla v těchto chvílích jalová a třetí branka byla na spadnutí. Dvacet minut před koncem odstoupil David Benda, kterého nahradil další baníkovský mladík, Roman Domin. Hned nato mohli nečekaně udeřit hosté, Buchta však na otevřené scéně nemířil z vápna přesně. A branka málem padla i na druhé straně. To se do samostatného úniku dostal Geňo, místo kličky nebo dloubáku ale poslal přízemní střelu do brankáře Bureše. V 83. minutě si s ohněm zahrával Jiří Mlika, když zbytečně kličkoval na vlastním vápně. Z toho vznikla šance pro hosty, kteří naštěstí nedokázali balon dostat do branky. To se ale změnilo v 90. minutě. Po vhazování zprava a následném závaru vyrovnal Hromek. Baník tak remizoval 2:2.