Baníkovci porazili třetiligovou Břeclav 4:1

út 21.2., Lukáš Švéda

B ř e c l a v - Druholigoví fotbalisté Baníku jsou stále na soustředění v Břeclavi, která byla jejich dnešním soupeřem. Celkově šlo o předposlední přípravný duel Baníku. V prvním poločase Baník svého soupeře přestřílel 3:0, když se dvakrát trefil Krmenčík a jednou Čada. Ve druhém poločase pak padla jedna branka na každé straně, za Západočechy se prosadil Benda.

přát., úterý 21.2.2012
MSK Břeclav - FK Baník Sokolov  1:4  (0:3)
Branky Baníku: 2x Krmenčík, Čada, Benda

Ke svému druhému utkání v rámci zimního soustředění na jižní Moravě nastoupili baníkovci na přírodní trávě v Lanžhotě proti třetiligovému MSK Břeclav. Po remíze s béčkem Olomouce 1:1 tak na Baník čekal další soupeř ze špičky MSFL.

První poločas se odehrál v režii sokolovských fotbalistů, kteří také po zásluze vstřelili tři branky. O první se postaral David Čada, který zužitkoval přesný centr Petra Glasera a hlavičkou pod břevno poslal Baník do vedení. I druhý gól vypracoval Glaser, po průniku nahrával pod sebe a Michael Krmenčík nedal gólmanovi šanci. Třetí gól vstřelil opět sokolovský odchovanec, který je v Baníku momentálně na hostování z Viktorie Plzeň. Baníkovci dobře napadali, špatnou malou domů Krmenčík vystihl a poslal míč do prázdné branky.

Stinnou stránkou dnešního duelu je zranění Josefa Dvorníka, který si po srážce s protihráčem zlomil nosní kůstky a narazil lícní kost. S otřesem mozku navíc musel zůstat na pozorování v nemocnici. Poslední branku Baníku zaznamenal ve druhém poločase David Benda. Na sokolovské mužstva tak již čeká pouze jedno přípravné utkání. To odehrají v sobotu s juniorkou Viktorie Plzeň. Jarní část sezóny Baník zahájí v neděli 4. března, kdy se v Brně utká s tamní Zbrojovkou.

Jiří Neček k utkání a průběhu soustředění: "První poločas byl z naší strany výborný, bylo vidět velké nasazení. Určitě měl dobré parametry, také proto, že se hrálo na přírodní trávě. Sice to nebylo úplně ono, byla hrbolatá, ale jsme rádi, že na ní můžeme hrát. My jsme se s tím vyrovnali celkem dobře. Břeclav také měla několik šancí, střel, ale naštěstí mířily vedle. Hodně nás mrzí zranění Pepy Dvorníka, to je hodně nepříjemné. Naopak se do zápasu zapojili Hrošovský s Bendou, stále ještě trochu šetříme Davida Vaněčka s Víťou Vrtělkou. Co se týče Kaizara, obránce z Ostravy, tak o něj jsme zájem měli. Pro mě nepochopitelně jej Ostrava stáhla a k nám nepustila. Totéž se nám přihodilo s Martinem Šindelářem, se kterým jsme již byli domluveni, ale Olomouc jej nakonec nepustila. Je to těžké, oba týmy bojují o záchranu, neuděláme s tím nic. Soustředění zatím plní naše očekávání, využíváme přírodní trávu v Lanžhotě, je tu 10° Celsia a my tak můžeme každý den bez problémů trénovat. Vycházejí nám tu vstříc, máme k dispozici bazén, saunu, nemůžeme si stěžovat. Podmínky jsou super. Ve čtvrtek tu máme poslední trénink, pak se vracíme zpět. V pátek nás eká další trénink a v sobotu zápas.