Baníkovci opět neprohráli, ze Znojma vezou bod za remízu 1:1

ne 16.9., Lukáš Švéda

Z n o j m o - Baníkovci v 7. kole nastoupili na hřišti třetího celku ligy 1. SC Znojmo. Moravanům se daří, naopak sokolovští hráči zatím v novém ročníku hledají svou formu. V prvním poločase se zranil Holub a v 36. minutě obdržel červenou kartu Mlika. Oba týmy měly řadu šancí, gól však padl až v 69. minutě, kdy po Blažkově střele do tyče dopravil míč do sítě David Vaněček II. V 71. minutě obdržel červenou kartu i Machek a domácí přesilovku využili v 80. minutě, kdy srovnal Radek Buchta. Další gól již nepadl, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

7.kolo, neděle 16.9.2012
1.SC Znojmo - FK Baník Sokolov  1:1  (0:0)
Branky: 80. Buchta - 69. Vaněček II.
ŽK: 82. Lacko - 35. Mlika, 40. Machek, 81. Dřížďal
ČK: 36. Mlika, 71. Machek
Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž
1.SC Znojmo: Hrubý - Hříbek, Avdič, Yonov (K), Buchta - Helísek, Lacko, Hnaníček (61. Šilinger), Okleštěk, Sukup - Vašíček
FK Baník Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dvořák - Machek, Čada, Vrtělka, Vaněček I. (K) (79. Dřížďal) - Holub (28. Hrubý, 42. Vaněček II.) - Mlika
Počet diváků: 610

Do utkání vstoupili jako uragán domácí, kteří hned v 1. minutě trefili tyč, do které zamířil Lacko. Hra se v následujících minutách vyrovnala a oba týmy se ve svých útočných akcích střídaly. Ve 28. minutě přišla první komplikace pro Baník. Zranil se Antonín Holub a musel být nahrazen Lukášem Hrubým. Další nepříjemný moment přišel v 36. minutě, kdy nejprve dostal žlutou kartu za faul na Vašíčka Jiří Mlika, který po následných protestech obdržel další žlutou a musel předčasně pod sprchy. Mezi diváky naopak zamířil trenér Jindra, kterému se vyloučení Mliky vůbec nelíbilo. Poté ze hry hřiště odešel Hrubý a nastoupil útočník Vaněček II. Ve zbytku první půle se již nic zajímavého neodehrálo, a tak Baník držel nerozhodný stav.

Ve druhém poločase se dal očekávat nápor Znojma, ale šance si vypracovali sokolovští hráči. V dobré příležitosti Dvorník hlavou neskóroval, o pár minut později orazítkoval Vaněček I. povedenou střelou jen břevno! Znojmo v té době vypadlo ze hry a Baník byl překvapivě lepší. Až po hodině hry zahrozil Okleštěk, ale skvěle jej vychytal Bertelman. V 68. minutě se mohli baníkovci radovat z gólu, ale míč směřující do brány vykopl jeden z domácích hráčů. V 69. minutě se pěknou akcí blýskl Blažek, jeho střela se od tyče odrazila k Davidovi Vaněčkovi II., který míč dopravil do sítě - 0:1! V 71. minutě byl druhou žlutou kartou potrestán Machek a Baník musel dohrávat pouze v devíti hráčích! Znojmo poté vrhlo všechny síly do útoku, ale nedařilo se jim Baník potrestat. Až v 80. minutě si na centr z rohového kopu naběhl Radek Buchta a srovnal - 1:1. Baníkovcům se zbylých deset minut podařilo ubránit remízu, a tak si po statečném výkonu vezou ze Znojmu bod. V dalším kole budou naši fotbalisté hostit lídra soutěže Viktorii Žižkov.