Baníkovci odjeli na soustředění, v prvním zápase remizovali s béčkem Olomouce 1:1

pá 17.2., Lukáš Švéda

O l o m o u c / B ř e c l a v - Nepříznivé počasí odložilo soustředění Baníku až na tento týden. Ve čtvrtek se druholigové mužstvo přesunulo na jižní Moravu, kde bude před startem II. ligy pilovat svou formu. Na Baník čekají dva přípravné duely. Jeden z nich byl na programu dnes v Olomouci, baníkovci změřili síly s juniorkou Sigmy. V utkání padly dvě branky, po jedné na každé straně. V sokolovském dresu se prosadil Miroslav Strnad.

přát., pátek 17.2.2012
SK Sigma Olomouc "B" - FK Baník Sokolov  1:1  (1:1)
Branky: Punčochář - Strnad

Baníkovci se ve čtvrtek přesunuli na Moravu, kde absolvují soustředění. Jejich sídlem se tradičně stala jihomoravská Břeclav. Dnes se svěřenci trenéra Látala utkali s juniorkou Sigmy Olomouc. Úvod zápasu patřil domácím fotbalistům, kteří využili menší aktivity baníkovců. Po inkasované brance z kopačky Punčocháře se výkon Západočechů zlepšil a ještě do poločasu se jim podařilo vyrovnat. Tečovanou střelou se o jedinou branku Baníku postarala zimní posila Miroslav Strnad. Ve druhém poločase si fotbalisté Baníku vypracovali několik jasných gólovek, ale další branku již nepřidali. Stejně se vedlo i domácí Sigmě, a tak se oba soupeři rozešli smírně 1:1.

Baníkovci nyní čeká zimní soustředění, v jehož rámci sehrají ještě jedno utkání, a to v úterý proti domácí Břeclavi. Generálkou pak bude zápas s juniorkou Viktorie Plzeň, který by sokolovští hráči měli odehrát na domácím hřišti.

Trenér Radoslav Látal k dnešnímu utkání a nadcházejícímu soustředění: "Zápas to byl agresivní, líbil se mi až na to, jak jsme odehráli prvních dvacet minut. Ty jsme prospali, ale poté si hráči uvědomili, že hrají proti silnému protivníkovi a začali hrát. Ve druhém poločase jsme měli několik tutovek, ale ty jsme bohužel neproměnili. Máme pět zraněných, proto jsme dnes museli sestavu hodně pozměnit. Když jsme včera přijeli, bylo krásně, přes noc však napadl sníh. Ale už opět roztál, je tu příjemných pět stupňů a přes den by tak mohlo být ještě více. Doufám, že se dostaneme na přírodní trávu. Na ní bychom chtěli odehrát i zápas s Břeclaví. Doufáme, že se nám hráči uzdraví, abychom mohli zkoušet různé nácviky standardních situací a podobné záležitosti."