Baník vybojoval v Mostě jeden bod za remízu 0:0

ne 13.10., Jan Kašpar

S o k o l o v / M o s t – Po dvoutýdenní přestávce se opět rozběhl kolotoč zápasů FNL. V rámci 11. kola se také uskutečnilo tradiční derby dvou Baníků – naši hráči se totiž představili na severu Čech, v Mostu. V prvním poločase byla kromě nemalého množství šancí na obou stranách k vidění i dvě střídání, jedno v každém týmu. Domácím se zranil kapitán Procházka, naopak v sokolovském dresu nedohrál Vrtělka. Ani druhý poločas branku nenabídl, šancí už navíc nebylo tolik ani na jedné straně. Sokolov navíc utkání dohrával v deseti, když byl v 73. minutě vyloučen Vondráček. Hornické derby tak skončilo 0:0.

11.kolo, neděle 13.10.2013
FK Baník Most 1909 - FK Baník Sokolov  0:0  (0:0)
Branky:
ŽK: 70. Ježdík – 52. Jurdík, 64. Vondráček
ČK: 73. Vondráček
Rozhodčí: Marek – Vysloužil, Antoníček
FK Baník Most 1909: Belaň – Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík – Nečas (89. Duchnič), Jan Procházka (26. Kotlan), Rosendo, Šlapák – Surynek (61. Vojta), Jiří Procházka.
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý – Čada, Vrtělka (35. Jurdík) – Blažek, Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. – Šamánek (71. Machek)
Počet diváků: 970

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči, kteří měli balon častěji na kopačkách a diktovali tempo hry. V 8. minutě přišla první velká šance Mostu, kdy se v dobrém světle předvedl únikem po pravé straně Surynek, na jehož následný centr si naskočil útočník Jiří Procházka a hlavičkoval těsně nad Dvořákovo branku. O pět minut později se ke slovu přihlásili i hráči Sokolova, jmenovitě Kobylík. Ten zahrával přímý kop z levé strany. Jeho ostrý centr se ve změti hráčů dostal až k domácí brance, kde si s ním tak tak poradil brankář Belaň. V dalším průběhu prvního poločasu měli naši hráči i další šance ke skórování, Dvořák II. ani Vondráček ale ve svých šancích neuspěli. Po jedné ze střel sokolovského Dvořáka II. musel střídat domácí kapitán Jan Procházka, který byl zasažen do hlavy projektilem Dvořáka II. Do hry tak naskočil Kotlan. To však v první části hry nebylo ze střídání vše – deset minut před poločasem se zranil Vít Vrtělka, kterého na zeleném pažitu musel nahradit Jurdík. Ke konci poločasu se tempo ještě zvyšovalo, z čehož pramenily další šance na obou stranách. Nejprve si Beloušek málem vstřelil vlastní gól, o pár chvil později neuspěl na druhé straně se svojí dalekonosnou střelou Rosendo. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Prvním zajímavým momentem druhého poločasu byla 52. minuta, kdy Jurdík dostal žlutou kartu po faulu na Rosenda. Šance však začaly přicházet až o něco déle. V 65. minutě kopal Most rohový kop, který zahrával Kotal. Ten balon nasměroval téměř přímo do rohu branku, Dvořák I. v brance Sokolova si však dokázal poradit. V 73. minutě však nastaly pro náš tým horké chvíle. Vondráček totiž obdržel druhou žlutou kartu v utkání a musel tak předčasně pod sprchy. Hosté tedy zápas dohrávali v oslabení, to jim však nevzalo odvahu pouštět se do útočných výpadů. Žádný však nebyl natolik nebezpečný, aby byl přetaven ve vedoucí branku. Osm minut před koncem si ještě jednu šanci připsali domácí, když Šlapák vybídl ke skórování Jiřího Procházku, ten ale ve své šanci z deseti metrů neuspěl. Sokolov si tak z Mostu veze remízový bod, utkání skončilo 0:0.