Baník veze ze hřiště Táborska tři body!

so 9.3., Jan Kašpar

S e z i m o v o Ú s t í - Úvodní duel jarní části Fotbalové národní ligy mají za sebou hráči sokolovského Baníku. Svěřenci trenéra Jindry jeli zápasu 18. kola do Sezimova Ústí, aby se zde utkali s místním FC MAS Táborsko. V prvním poločase se odehrávala celkem vyrovnaná partie, větší šance si však na konto připisovali domácí. Díky dobré obraně i jistému Dvořákovi I. v brance ale skončil poločas 0:0. Osud celého utkání nakonec rozhodla 68. minuta, kdy rozhodčí Lerch zapískal penaltu proti domácímu týmu. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Jakub Dvořák II., který jedinečnou příležitost nezahodil a Baník se ujal vedení 0:1. I ve druhém poločase držel svůj tým sokolovský brankář Dvořák I. a i díky jeho čistému kontu tak Baník veze domů nesmírně cenné tři body!

18.kolo, sobota 9.3.2013
FC MAS Táborsko - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branky: 69. Dvořák II. (pk)
ŽK: -
ČK: -
Rozhodčí: Lerch - Černý, Dobrovolný
FC MAS Táborsko: Fryšták - Radoš (81. Mrázek), Krch, Mašek, Džafič, Dolejš, Presl, Mráz, Sladký, Jasanský (72. Ciferský), Dobal (28. Šimák)
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal - Vaněček (89. Machek), Vrtělka, Čada, Dvořák II. - Jurdík (86. Mlika), Šamánek (74. Hoffmann)

V základní sestavě Baníku se představilo hned trio zimních posil. V obraně nastoupil vedle Dvorníka Hošek, který zaskočil za vykartovaného Vondráčka. V útoku se poté představily „mladé pušky“ Šamánek s Jurdíkem.

První poločas: nedobytné obrany na obou stranách

V prvním poločase měli o něco více ze hry domácí, kteří se často dostávali do nebezpečného zakončení. Táborsko navíc v úvodu utkání více drželi balon na svých kopačkách. Ve 14. minutě měli domácí k dispozici rohový kop, po kterém se o střelecký pokus zasloužil Sladký, jeho pozdrav brankáři Dvořákovi I. však mířil vedle šibenice branky Baníku. I v dalším průběhu poločasu to bylo Táborsko, určovalo tempo hry. Po půlhodině hry však o sobě začínali dávat vědět i hosté, kteří postupně získávali půdu pod nohama, dařilo se jim Táborsko zatlačit a opticky byli lepším týmem. Baníkovci se však do žádné vyložené příležitosti nedostali. Ve 28. minutě musel domácí kouč Zákostelský nuceně střídat – zraněného Dobala nahradil zkušený Jan Šimák. Oba týmy se snažily překonat obranu soupeře dlouhými nakopávanými balony, to však ani jednomu celku nepřinášelo úspěch. V prvním poločase fungovaly obě obrany jako dobře seřízený stroj. Až v samém závěru si Táborsko připsalo vyloženou šanci – to Presl našel na malém vápně Šimáka, který pohotově a především nebezpečně pálil na sokolovskou svatyni. Dvořák I. Byl však na svém místě a střelu Šimákovi lapil. Touto tutovkou tak skončil první poločas.

Duo Dvořák-Dvořák zařídilo pro Baník tři body

Do druhého poločasu vlétli domácí pěkně od podlahy. Hned v 50. minutě unikl do brejku Presl podél lajny, načež poslal do vápna Baníku nepříjemný centr, který směřoval k Dolejšovi. Ten záhy prudce vypálil, střelu ale s vypětím všech sil vytlačil Dvořák I. mimo tři tyče. Domácí v těchto momentech utkání hýřili aktivitou a další nebezpečná situace na sebe nenechala dlouho čekat. Aktivní Presl po hodině hry vypálil ze třiceti metrů, chtíc překonat Dvořáka I., který byl hodně z brány. Náš brankář se však nenechal překvapit a poté, co se stihl vrátit ke své brance, vytěsnil míč na roh. P Když Táborsko nevyužilo svoje veliké šance, přišla chvíle pro sokolovský Baník. V 68. minutě totiž sudí Lerch odpískal penaltu proti domácímu týmu. K následnému pokutovému kopu se postavil Jakub Dvořák II., nechal brankáře Fryšťáka skočit na levou stranu a sám uklidil míč k pravé tyči. Baník se tak necelých dvacet minut před koncem utkání dostal do jednobrankového vedení. V 82. minutě se domácí pokoušeli branku Dvořáka I. ostřelovat z možných i nemožných pozic, strážce sokolovské svatyně byl však dnes nepřekonatelný. V závěrečných minutách dokázala sokolovská obrana cenný náskok uhlídat a Baník tak veze ze Sezimova Ústí tři body!