Baník venku opět neskóroval, v Ústí nad Labem padl 0:2

so 17.3., Lukáš Švéda

Ú s t í n / L a b e m - Baníkovce opět čekalo těžké venkovní utkání. V sobotním dopoledni nastoupili na hřišti lídra II. fotbalové ligy FK Ústí nad Labem. V prvním poločase byly k vidění šance na obou stranách. Do vedení však šla domácí Arma, které vyšel úvod zápasu a její tlak zužitkoval v 18. minutě Holek. Baníkovci si vytvořili několik gólovek, ale hlavička Dřížďala či průnik Hrošovského se neujaly. Ve druhém poločase měli více ústečtí fotbalisté, kteří své vedení navýšili v 86. minutě zásluhou Martykána. Baník tak ani i ve druhém venkovním utkání nebodoval.

19.kolo, sobota 17.3.2012
FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov  2:0  (1:0)
Branky: 18. Holek, 86. Martykán
ŽK: 14. Zeman, 26. Zachariáš, 41. Peterka - 20. Glaser, 21. Dřížďal
FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Džuban, Dvořák - Peterka, Martykán, Zachariáš, Lácha (60. Veverka) - Holek (88. Vlk), Moulis (83. Dragoun)
FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal, Vondráček, Čada, Hanzlík - Hrošovský (74. Benda), Metelka (58. Vaněček), Vrtělka, Krmenčík (68. Geňo) - Glaser - Strnad
Počet diváků: 1620

Trenér Látal udělal oproti domácím utkání se Znojmem jedinou změnu. V obraně nastoupil místo Blažka Vondráček, František Dřížďal se tak posunul na kraj obrany. Baník na jaře ještě nezvítězil, a tak chtěl zavzpomínat na podzimní výhru 3:2 nad svým sobotním soupeřem a ze severu Čech si přivézt nějaký ten bod.

Vstup do utkání patřil ústeckým fotbalistům, kteří baníkovce přehrávali a brzy mohli jít do vedení. Láchova zblokovaná střela se naštěstí zastavila na tyči Bučkovy brány. Po čtvrt hodině hry se o odpověď pokusil Vondráček, ale jeho hlavičku Novák na brankové čáře zlikvidoval. O pár minut později se už radovali domácí. Dvořák přesně našel ve vápně Martina Holka, který přesnou střelou otevřel gólový účet utkání - 1:0. Vzápětí mohl srovnat Franta Dřížďal, jeho gólovou hlavičku však Novák opět skvěle chytil. Hra se v průběhu první půle vyrovnávala a sokolovský tým ještě několikrát zahrozil. Individuální akcí se blýskl Hrošovský, jeho střela však jen těsně minula pravou tyč ústecké brány. Na konci první půle se zkoušel prosadit Krmenčík, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Baník tak do kabin odcházel s jednogólovým mankem.

I ve druhém poločase byla k vidění kvalitní podívaná, oba celky hrály kombinačně, ale do více šancí se dostával ústecký lídr soutěže. Šestnáct set diváků se mohlo radovat po hodině hry, ale jejich radost jim zkazil Buček, který Holkovu střela vytěsnil na roh. S přibývajícím časem museli sokolovští, ve snaze vyrovnat, více otevřít hru, což vedlo k ústeckým příležitostem. V průběhu deseti minut od 70. do 80. minuty mělo Ústí tři velké šance. Nejdříve Buček zlikvidoval Holkovu ránu a Martykánovu dorážku, poté Zachariáš zamířil do tyče a do třetice zamířil hlavou mimo střelec první ústecké brány Holek. V 86. minutě Ústí potvrdilo své vedení, když neobsazený Martykán zakončil dobrou kombinační akci domácích - 2:0! Ve zbývajícím čase se toho již moc neudálo, a tak si Baník připsal svou druhou jarní prohru a opět na hřišti soupeře. Navíc se mu, stejně jako v Brně, nepodařilo skórovat.

V dalším zápase se Baník představí před domácími fanoušky, v rámci 20. kola přivítá v sobotu 24. března od 10:15 fotbalisty Třince.