Baník ve vyrovnaném zápase těsně podlehl Jablonci 1:2

ne 21.2., Lukáš Švéda

N y m b u r k - Na umělém trávníku v Nymburce nastoupilo A mužstvo Baníku proti prvoligovému Jablonci. Do zápasu vstoupili lépe "domácí" a už v 6.minutě se ujali vedení zásluhou Lafaty. Do konce poločasu však stihl vyrovnat Jiří Studík, a tak po 45 minutách Baník hrál s Jabloncem nerozhodně 1:1. Ve druhém poločase bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, ale Jablonec jednu z nich proměnil. O vítězství rozhodla zimní posila Jablonce Tomáš Pekhart.

přát., neděle 21.2.2010
FK Jablonec - FK Baník Sokolov  2:1  (1:1)
Branky: 5. Lafata, 80. Pekhart - 38. Studík
FK Jablonec: Špit (46. Frydrych) – Krejčí, Drsek (46. Zábojník), Huber, Jablonský (46. Michálek) – Haurdič (46. Jarolím), Pavlík (46. Eliáš), Loučka (46. Valenta), Kovařík (46. Kocourek) - Lafata (46. Pekhart), Vošahlík (46. Klapka)
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda (Kaplan), Kura, Studík (46. Jašíček), Čupr (Hanzlík) - Podrazký (65. Habai), Čada (65. Javorský), Pilař (Janáček), Vaněček - Mlika, Radzinevičius (65. Dejmek)

Do zápasu vstoupil lépe favorit utkání FK Jablonec, který se také velmi brzy ujal vedení. Po Vošahlíkově přihrávce skóroval Davida Lafata. První poločas nabídl velmi kvalitní podívanou, vysoké tempo a několik nadějných příležitostí na obou stranách. Ani jeden tým je však nedokázal přetavit v další branky. Baník se do poločasové přihrávky dočkal vyrovnání. Po standardní situaci se do vyložené šance dostal litevský útočník Radzinevičius, jeho pokus Špit ještě zvládl vyrazit, ale na dorážku Studíka byl již krátký. Fotbalisté Baníku byli po celý poločas Jablonci vyrovnaným soupeřem a dokázali s ním držet krok. I proto byl po prvním poločase stav nerozhodný 1:1.

I ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů. Oba týmy předváděly pohledný fotbal s mnoha šancemi na každé straně. Jediným rozdílem tak byla úspěšnost proměňování gólových příležitostí. Stoprocentní šanci skórovat měl sokolovský Pilař, ale brankář Jablonce míč za svá záda nepustil. Naopak na druhé straně byl úspěšný Tomáš Pekhart, který tak deset minut před koncem rozhodl o těsném vítězství Jablonce. Dle slov sportovního ředitele FK Vítězslava Hejreta mělo utkání vysokou fotbalovou kvalitu a z pohledu Baníku se jednalo o nejlepší utkání v zimní přípravě. Velká škoda je, že se nepodařilo udržet remízu. Poslední zápas před startem 2. ligy odehraje Baník na domácí půdě v sobotu 27. 2. proti Motorletu Praha. Začátek zápasu je v 11.15 hodin. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.