Baník v přípravě remizoval se Žižkovem 1:1

so 2.2., Lukáš Švéda

P r a h a - Dalším soupeřem baníkovských fotbalistů byl třetí celek II. ligy Viktoria Žižkov. Na hřišti v pražských Satalicích šli do vedení sokolovští hráči, v 21. minutě se trefil Jakub Dvořák II. Baníkovci svůj těsný náskok udrželi až do 82. minuty, kdy po faulu na Málka z pokutového kopu srovnal Martin Kotyza. Po dvou výhrách se slabšími soupeři tentokrát Baník s kvalitním soupeřem remizoval 1:1.

přát., sobota 2.2.2013
FK Viktoria Žižkov - FK Baník Sokolov  1:1  (0:1)
Branky: 82. z penalty Kotyza - 21. Dvořák II.
FK Viktoria Žižkov: Kudrna – Dressler, Ricka, Kiidron, Čermák – Hřebeček, Mareš, Adam, Bartošák – Kalod, Surynek (střídali: Tasič, Bartl, Málek, Kotyza, Wojnar, Roubal)
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Huška, Dřížďal - Čada, Holub - Hoffmann, Šamánek, Dvořák II. - Mlika (střídali: Vondráček, Vaněček, Machek, Tůma)

Po dvou lehčích soupeřích čekal v sobotu na umělém povrchu v pražských Satalicích na fotbalisty Baníku o poznání těžší soupeř. Viktoria Žižkov je po podzimu na třetím místě druholigové tabulky a pro Baník tak mělo jít o první pořádnou prověrku v zimní přípravě. Trenér Jindra stále nemohl využít Petra Šímu a Lukáše Hrubého, kteří ještě nejsou zcela fit.

V prvním poločase podali baníkovci kompaktní výkon, dobře kombinovali. Do vedení nás poslal Jakub Dvořák II., jehož trestnému kopu pomohl vítr a nepodařený zákrok soupeřova gólmana. Míč tak doplachtil až do sítě a Baník od 21. minuty vedl 1:0. Na šance však zvítězila Viktorka, které se však Jakuba Dvořáka I. nepodařilo překonat.

Do druhého poločasu přišli na hřiště Vondráček, Vaněček a Machek, v 60. minutě se do hry dostal i Tůma. Vedení Baníku vydrželo až do 82. minuty, kdy po faulu v pokutovém území zahrával Žižkov pokutový kop a Kotyza srovnal na konečných 1:1. Další přípravné utkání sehrají fotbalisté Baníku již ve středu, kdy na umělém povrchu na Baníku nastoupí proti třetiligovému Chomutova. V sobotu odjíždí do Mostu, kde se střetnou s tamním druholigovým celkem.

Aleš Jindra, trenér A mužstva, k zápasu: "Odehráli jsme typické přípravné utkání, které svou kvalitou nevybočilo do nadprůměru. Ve větrném počasí jsme nastoupili proti soupeři srovnatelných kvalit, hrálo se na kvalitním povrchu a já jsem s utkáním spokojen. První poločas byl v našem podání o trochu lepší, ve druhém jsme hloupě inkasovali z penalty a je škoda, že jsme utkání nedovedli do vítězného konce. Viděl jsem opět všechny hráče, kteří byli k dispozici, v akci a některé na nezvyklých postech. To mi pomůže vytvořit si obrázek na tvorbu základní sestavy."