Baník v přípravě přehrál Most 3:1

so 7.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po turnaji v Berouně, kde baníkovci skončili druzí, a pátečním tréninku nastoupili dnes dopoledne v Královském Poříčí proti druholigovému Mostu. Baník se musel obejít bez klíčových hráčů. Do vedení šli domácí již ve 4. minutě, kdy se prosadil Machek. Hosté srovnali skóre v 18. minutě, po rohovém kopu se hlavičkou trefil Šraga. Ve druhém poločase padaly branky jen do mostecké sítě, v 63. minutě poslal Baník do vedení Vaněček a v 73. pečetil sokolovské vítězství Mlika.

přát., sobota 7.7.2012
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  3:1  (1:1)
Branky: 4. Machek, 63. Vaněček II., 73. Mlika - 18. Šraga
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Knakal, Tůma, Šíma (46. Jankovský) - Machek, Holub (46. Pachta), Javorský, Hrubý - Mlika, Vaněček II.
FK Baník Most 1909: Jakubov - Vrátil, Nobst, Lácha, Koudelka, Běloušek, Řehák, Schut, Šraga, Nguyen, Jamrich
Počet diváků: 100

Baníkovci proti Mostu nastoupili hned bez několika klíčových hráčů. V sestavě trenéra Jindry chyběli Dvorník, Čada, Vrtělka, Vaněček I., Vondráček nebo Benda. V základní sestavě se místo nich objevil např. exdorostenec Tůma nebo karlovarský Lukáš Hrubý.

Do utkání vstoupili lépe sokolovští hráči, kteří se prakticky z prvního útoku dočkali branky. Ve 4. minutě propadl centr Hrubého z levé strany až k Machkovi, který jej bez větších problémů dopravil za záda gólmana Jakubova - 1:0. Baníkovci byli v průběhu prvního poločasu častěji u míče, Most opticky přehrávali, ale ve finální fázi se dopouštěli řady nepřeností. Hosté z Mostu se spoléhali na rychlé brejky, po jednom takovém pálil nepřesně Řehák. V 18. minutě se hosté dočkali vyrovnání, po rohovém kopu se přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči prosadil Šraga - 1:1. Ačkoliv měli sokolovští fotbalisté ještě několik zajímavých centrů a rohů, skóre se již nezměnilo.

Do druhého poločasu poslal trenér Jindra dva nové hráče - Jankovského a Pachtu. A právě první jmenovaný zahrál ve 47. minutě standardku na hlavu Mliky, který ale zamířil jen vedle branky. Druhý novic na hřišti se ukázal v 50. minutě, když svůj individuální průzkum mostecké obrany zakončil střelou do pravé tyče! Několikrát také zahrozili Severočeši. Po centru Koudelky trestuhodně zahodil šanci Lácha. O pár minut později se ukázal gólman Dvořák, když zneškodnil parádní ránu jednoho z mosteckých. Po hodině hry získal Mlika díky chybě hostující obrany míč, přenesl jej doleva na volného Davida Vaněčka II., který si počínal jako zkušený mazák - 2:1. Most mohl vzápětí odpovědět, ale sokolovský manšaft zachránila tyč! Za chvíli se opět vytáhl brankář Dvořák, když zblízka vytěsnil gólovou hlavičku soupeře. Konečnou podobu výsledku dal v 73. minutě Jiří Mlika, jemuž do gólové pozice nahrál po pěkném průniku Hrubý. Mlika poté z otočky prostřelil Jakubova - 3:1.

Baníkovci výhrou 3:1 zakončili namáhavý program. Ve čtvrtek absolvovali v tropických teplotách turnaj v Berouně, na kterém obsadili 2. místo, když prohráli s Bohemians Praha až na penalty. Po pátečním volnějším tréninku je dnes čekalo hornické derby, které i bez několika důležitých hráčů zvládli.