Baník v poháru končí! Sokolov prohrál s Měcholupy v penaltovém rozstřelu

so 28.7., Tomáš Bouda

P r a h a – Do sezony 2012/2013 vstoupil Baník pohárovým utkáním s Horními Měcholupy. Utkání v základní hrací době skončilo 0:0. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech 5 pokutových kopů. Za Baník bohužel v poslední sérii neuspěl David Vaněček I. a pro Baník tak účast v poháru České pošty skončila již v prvním kole.

Pohár, sobota 28.7.2012
Horní Měcholupy - FK Baník Sokolov  1:0  (0:0)
Branky: 5:4 na penalty
Za Baník penalty proměnili: - Knakal, Šíma, Hrubý, J. Dvořák II., neproměnil: D. Vaněček I.
Rozhodčí: Lerch - Černý, Váňa
Horní Měcholupy: Kolář - Petřivý, Musil, Procházka, Sobíšek, Hřebeček, Klavík, Fafeřtík?, Jíša, Kučaba, Balík
FK Baník Sokolov: Bertelman - M. Knakal, Dvorník, Vondráček, Šíma - Machek (65. Hrubý), Vrtělka (82. J. Dvořák II.), Čada, D. Vaněček I. - Holub (52. D. Vaněček II.) - Mlika

V prvním kole Poháru České pošty nastoupil Baník v Praze proti nováčkovi třetí nejvyšší soutěže, týmu SK Horní Měcholupy. Do zápasu poslal trenér Jindra očekávanou sestavu i s nováčky Martinem Knakalem, Petrem Šímou, Antonínem Holubem a navrátilci Jiřím Bertelmanem s Jiřím Mlikou.

Zápasu, hraném v obrovském horku, zpočátku chybělo větší tempo. V úvodu si Baník sice vypracoval mírnou územní převahu, ale v podstatě se hrál vyrovnaný fotbal s absencí brankové příležitosti. I v dalším průběhu prvního poločasu se obraz hry nezměnil. Nepříliš velké tempo zápasu vyhovovalo domácím a hra se odehrávala především ve středu pole. V sestavě Baníku v prvním poločase vynikal hrou v poli David Vaněček I., ale ani ten se do šance nedostal. Jediný náznak šance měli domácí, po chybě Baníku však střela naštěstí gólem neskončila. I proto byl stav po prvním poločase 0:0.

I druhý poločas byl vyrovnaný. Obě mužstva si vypracovala po jedné příležitosti. Za Baník se do šance dostal střídající David Vaněček II., jenž v 55. minutě pálil z úhlu, ale gólman si s jeho příležitostí poradil. A protože se neprosadili ani domácí, stav utkání zůstával 0:0.

V závěru druhé půle získal Baník převahu, dostal se do tlaku, po několika dlouhých autech se ve vápně domácích odehrálo několik závarů, ale gól nepadl. Své šance neproměnili ani David Vaněček I. a David Vaněček II., proto v základní hrací době skončilo utkání 0:0 a rozhodnout se muselo v penaltách.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech pět pokutových kopů. Za Baník penaltu proměnili Knakal, Šíma, Hrubý a Jakub Dvořák II. Za stavu 5:4 pro domácí vzal odpovědnost na sebe David Vaněček I., jenž však bohužel neuspěl, svou penaltu neproměnil a tak se z postupu do druhého kola poháru České pošty radovali domácí.

Cesta pohárem tak pro Baník končí již v prvním kole. Teplice do Sokolova nedorazí, s prvoligovým soupeřem se utkají Horní Měcholupy. Baník tak bude muset odčinit zklamání z poháru v druholigových bojích. Pro sokolovské fotbalisty začíná druhá liga již v sobotu utkáním ve Zlíně. Doufejme, že se zde Baníku podaří odčinit zklamání z vyřazení z poháru.