Baník v generálce vyhrál 3:1

so 27.2., Jan Kašpar, Lukáš Švéda

S o k o l o v - V posledním přípravném zápase před startem ligy se Baník utkal s pražským Motorletem. První branky se diváci dočkali několik minut před koncem poločasu, kdy se po centru Podrazkého z levé strany hlavou prosadil Jiří Mlika. Mlika řádil i v druhém poločase, v 57. minutě upravil na 2:0 a v 63. minutě završil svůj hattrick brankou na 3:0. Hostům se do konce utkání podařilo ještě snížit, proměnili totiž penaltu v 85. minutě. Baník tak v generálce na ligu porazil svého soupeře 3:1.

přát., sobota 27.2.2010
FK Baník Sokolov - Motorlet Praha  3:1  (1:0)
Branky: 41., 57., 63. Mlika - 85. Foferka (pk)
ŽK: 49. Čmejla
Rozhodčí: Kuderka - Hániš, Cvrk
FK Baník Sokolov: Zacharda (45. Bertelman) - Šmerda, Kura, Studík (45. Jašíček), Čupr (63. Hanzlík) - Podrazký (45. Habai), Pilař (45. Javorský), Čada, Vaněček (63. Komberec) - Radzinevičius (45. Dejmek), Mlika (63. Duchnič)
Motorlet Praha: Kučera - Zmeškal, Jeníček, Strnad, Čmejla, Karbulka, Jirec, Jánský, Tomek, Joppa, Machač. Náhradníci: Rott, Foferka
Počet diváků: 100

Úvod do utkání vyšel lépe Baníku, který svého soupeře z Prahy málokdy pouštěl přes polovinu hřiště, naopak sám si dokázal vytvářet některé nebezpečné šance. Například v 6. minutě posunul Vaněček na Tomáše Pilaře, jeho pohotová rána se však nevešla do branky. V 17. minutě se osmělili i hosté, po Foferkově přiklepnutí se do střelecké pozice dostal Rott, ten však taky přestřelil. Po dvaceti minutách hry mohl utíkat sám na Zachardu hostující Rott, jeho výpad však zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd. Ve 27. minutě se naskytla zajímavá šance Davidu Čadovi, ten však zády k bráně poslal z hranice vápna nepřesný lob a branku Motorletu tak neohrozil. Zhruba po půlhodině hry si Jiří Mlika ve středu hřiště tvrdě vyšlápl na Matěje Čmejlu, zákrok naštěstí rozchodil. Poté se Motorlet postupně dostával do hry, jeho akce ale často končily nepřesnými střeleckými pokusy, které mířily na Zachardovu branku.Ve 35. Tomáš Pilař pěkně posunul do vápna Vaněčkovi, který dokázal překonat Kučeru v brance Motorletu, gól však nebyl kvůli ofsajdu uznán. Právem se mohli Baníkovci radovat ve 41. minutě, kdy zahrával David Vaněček roh signálem s Podrazkým, ten následně poslal centr do vápna a míč uklidil za brankovou čáru hlavou Jiří Mlika - 1:0. Tímto výsledkem i skončil první poločas.

Do druhé půle domácí trenér Purkart prostřídal, do branky se postavil Bertelman, do pole přišli Habai, Dejmek, Jašíček a Pavel Javorský. Hned z kraje druhého dějství měli hosté výhodu přímého kopu, Čmejla však nedokázal balon poslat mezi tři tyče. Ve 49. minutě přišla jediná žlutá karta zápasu, po faulu na Jašíčka si ji vysloužil hostující Čmejla. V 55. minutě poslal Habai krásný centr na Dejmka, který hlavou skóroval, ani tento gól však kvůli ofsajdovému postavení Robina Dejmka neplatil. O dvě minuty později byl v akci opět Habai, který kopal roh. Míč se dostal na hlavu Dejmka, ten ale hlavičkoval do tyče a z dorážky se poté prosadil Jiří Mllika - 2:0 V 62. minutě stihl Mlika zastavil balon na brankové čáře, poslal centr Dejmkovi, tomu však balon ukradl brankář Kučera. Hned v 63. minutě už postupoval Mlika sám na bránu, a svůj únik zužitkoval ve svou třetí branku v zápase - 3:0. Patnáct minut před koncem zápasu měli hosté roh, který však bez potíží odvrátil stoper Jašíček. V posledních minutách se hra už odehrávala spíše ve středu hřiště. V 84. minutě kopal Hanzlík z levé strany trestný kop a jeho centr nakonec skončil na tyči. O další minutu později měli hosté na druhé straně hřiště rohový kop, po kterém v nepřehledném závaru ve vápně Baníku odpískal rozhodčí kontroverzní penaltu. Tu proměnil Foferka a snížil tak na 3:1. Další branka už poté v samém závěru nepadala, a Baník tak úspěšně zvládl generálku na první soutěžní zápas v druhé lize, který čeká naše hráče 5. března ve Vítkovicích.

Stanislav Purkart (FK Baník Sokolov):

"Generálka splnila svůj účel. Kluci byli sice trochu nervózní, ale nakonec jsme utkání zvládli. Musím říci, že jsem spokojený. Soupeř byl hodně pohyblivý a dokázal vykrývat prostory na křídlech. Ve druhém poločase jsme přidali dvě branky," řekl Stanislav Purkart.