Baník v generálce na ligu prohrál v Mostě 2:4

so 26.2., Lukáš Švéda

M o s t - Dlouhá zimní přestávka se nachýlila ke svému konci. V dnešní generálce na druhou ligu nastoupili naši baníkovci v Mostě proti taktéž druholigovému Baníku. Prvnímu poločasu gólově dominovali domácí, kteří využili chyb v defenzívě Baníku a po první půli vedli o tři branky. Do druhého poločasu nastoupila jiná jedenáctka a výsledkem bylo snížení na 2:3. Branky Baníku vstřelili Jiří Mlika a Oleg Duchnič. Mostečtí hráči pak v poslední minutě stanovili konečný výsledek na 2:4 z pohledu sokolovských hráčů. Baníkovce za týden čeká vstup do jarní části 2. ligy na hřišti Sezimova Ústí.

přát., sobota 26.2.2011
FK Baník Most 1909 - FK Baník Sokolov  4:2  (3:0)
Branky: 1:0, 2:0, 3:0, 4:2 - Mlika, Duchnič
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Bertelman - Šmerda, Šindelář, Dřížďal, Hanzlík - Blažek, Čada, Podrazký, Vaněček - Mlika, Šilhan
2. poločas: Zacharda - Šmerda, Šindelář, Chupač, Hanzlík (65. Domin) - Dittrich, Darida, Javorský, Blažek - Mlika, Duchnič

Poslední zápas v rámci zimní přípravy měli baníkovci naplánovaný na sobotu 26.2., kdy se na Masopustově stadionu střetli s domácím Baníkem Most. Hrálo se na přírodní trávě a pro oba celky šlo o generálku na start 2. fotbalové ligy. Domácí příští týden hostí Karvinou, Baník jede do Sezimova Ústí.

Trenér Látal využil i poslední zápas k tomu, aby dal rovnoměrně příležitost všem hráčům. V úvodu utkání se hrál poměrně vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. S přibývajícími minutami však mostečtí hráči začali využívat chyb, kterých se sokolovská obrana dopouštěla. Jednoduchými kombinacemi ji pak dokázali domácí pokořit a výsledkem toho byl tříbrankový náskok po prvních čtyřicetipěti minutách. Most vedl zaslouženě, baníkovci hráli bez nasazení.

Druhé dějství přineslo o poznání zlepšený výkon hostujících baníkovců. Hlavně duo Darida - Dittrich přineslo do hry kýženou kvalitu. Lepší herní projev sokolovských hráčů se podařilo promítnout i do skóre. Baník po gólech Mliky a Duchniče snížil na 2:3. Po 70. minutě se postupně začala ze hřiště vytrácet kvalitní hra, přesto se domácím podařilo ještě jednou skórovat. V poslední minutě pečetili brankou na 4:2 své vítězství.

Baník tak ve svém posledním přípravném utkání prohrál, celkem si v přípravě připsal dvě prohry. Tím končí zimní přestávka a baníkovci se mohou připravovat na prvního ligového soupeře, kterým bude druholigový nováček ze Sezimova Ústí. Výkop je v sobotu 5.3. od 14.30 a fanoušci Baníku na zápas vypravují autobus.