Baník v dalším přípravném utkání uspěl na hřišti Rudolstadtu 3:0

ne 13.7., Jan Kašpar, Lukáš Švéda

R u d o l s t a d t - S německým Rudolstadtem na jeho půdě se dnes utkal Baník v přípravném utkání. Náš tým byl po celý průběh zápasu aktivnější a diktoval tempo hry. Branky však přišly až ve druhém poločase. To se mezi 57. a 59. minutou trefil Petr Došlý s Jiřím Mlikou. Ten se navíc dvacet minut před koncem prosadil podruhé a upravil na konečných 3:0 ve prospěch Sokolova.

přát., neděle 13.7.2014
FC Einheit Rudolstadt (Německo) - FK Baník Sokolov  0:3  (0:0)
Branky: 59. a 64. Mlika, 57. Došlý
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Dvořák - Radčenko, Hofmann, Tůma, Dřížďal - Čada, Vrtělka, Vrťo, Kadula, Vaněček - Pouček
2. poločas: Dvořák - Blažek, Tůma, Kucalas, Hrubý - Ivasko, Kobylík - Pouček (63. Benda), Machek, Došlý, Mlika
Počet diváků: 100

Trenér Šmejkal nemohl pro utkání v německém Rudolstadtu počítat se Šamánkem ani Dvořákem II., kteří se stále zotavují po zranění. Naopak Benda s Kobylíkem se stihli uzdravit a oba ve druhém poločase do utkání zasáhli. Novou tváří v sokolovském dresu byl útočník Lukáš Pouček, jenž má za sebou angažmá v pražské Spartě a Pardubicích.

Baníkovci byli od úvodního hvizdu aktivnějším a také nebezpečnějším týmem. Domácí celek, který odpovídal kvalitou naší třetí lize, se před brankáře Dvořáka dostával sporadicky. Už v 5. minutě posadil dobře hrající Vaněček míč na hlavu Poučka, ale ten v dobré pozici zamířil hlavou vedle. O pár minut později krásně vypálil Vaněček a jeho pokus se od břevna odrazil pouze před brankovou čáru. Hlavou dorážející Pouček trefil jen domácího gólmana. Do třetice se v gólové příležitosti zjevil po dvacetipěti minutách hry Kadula, ale ani on zblízka neskóroval.

Hráči Baníku se v prvním poločase prosazovali po křídelní hře, zejména spolupráce zkušených Vaněčka s Dřížďalem několikrát potěšila oči stovky přihlížejících. Pět minut před přestávkou se odkop Davida Čady odrazil na nohy rudolstadtského útočníka, který pronikl mezi stopery, ale následně si vylámal zuby na připraveném Dvořákovi. Odpovědět mohl ještě Kadula, ale ve dvou dobrých šancích branku domácích trestuhodně netrefil. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupilo hned sedm nových hráčů, ale převaha Baníku pokračovala. V 57. minutě načechral Kobylík míč za obranu, kam si naběhl Mlika a okamžitě naservíroval míč před bránu. Tam si seběhl Petr Došlý a dorážkou do odkryté části brány poslal Baník do vedení 1:0. Hned o dvě minutě později předvedli baníkovci další podařenou akci, na jejímž konci byl Jiří Mlika, který nadvakrát překonal brankáře Rudolstadtu - 2:0. V následujících minutách se v hlavní roli objevil Petr Došlý, který se z pozice levého křídla dostal do dvou příležitostí, jenže vedení Baníku nenavýšil.

Běžela 67. minuta, když Ivasko vymyslel skvělý centr za obranu Rudolstadtu, kde se objevil Jiří Mlika a rybičkou rozvlnil síť domácích potřetí! O jedinou zajímavou možnost německého týmu se postaral Röppnack, jenž po průniku do šestnáctky pálil do boční sítě. Deset minut před koncem mohl zkompletovat hattrick Mlika, ale po rohovém kopu jeho hlavičku brankář zneškodnil. Krátce po něm mohl skórovat Ivasko, jehož do šance vyslal Kobylík, ale vytáhlý záložník Baníku poslal míč s tečí obránce jen do tyče.

Baník tak uspěl v durynském Rudolstadtu 3:0 a po utkání se také rozhodlo o osudu trojice testovaných hráčů Vrťa, Kaduly a Radčenka. Všichni tři si pozici v kádru A mužstva nevybojovali a v přípravě s Baníkem již pokračovat nebudou.