Baník v Brně neskóroval, a tak prohrál 0:1

ne 4.3., Lukáš Švéda

B r n o - Baníkovci začali druholigové jaro utkání v Brně, kde nastoupili proti místní Zbrojovce. V základní sestavě se objevilo trio noviců Hrošovský, Krmenčík a Strnad. Vstup do utkání se lépe povedl domácímu týmu, který již v 6. minutě poslal do vedení Martin Doležal. V prvním poločase se Baník do hry příliš nedostával, Zbrojovka si se všemi akcemi Západočechů poradila. Ve druhém poločase se na hřišti objevil i Vaněček, Machek a Benda, ale ani oni nedokázali nepříznivý vývoj utkání změnit. Dvě velké šance měl Strnad, ale gólově se neprosadil. Utkání tak skončilo těsnou výhrou Brna 1:0.

17.kolo, neděle 4.3.2012
FC Zbrojovka Brno - FK Baník Sokolov  1:0  (1:0)
Branky: 6. Doležal II.
ŽK: 63. Pašek, 87. Michna - 28. Vrtělka, 52. Vaněček, 54. Vondráček
Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný
FC Zbrojovka Brno: Doležal I. - Král, Pašek, Pernica, Šoljič - Mezlík, Šíma, Lutonský (83. Hromek), Koloušek (88. Sedláček) - Švancara (K) (75. Michna), Doležal II.
FK Baník Sokolov: Buček - Blažek, Dřížďal (K), Vondráček, Hanzlík - Glaser, Vrtělka, Hrošovský (77. Benda), Dvořák II. (46. Vaněček) - Krmenčík (65. Machek), Strnad
Počet diváků: 1957

Trenér Látal poslal do základní sestavy trio nováčků Krmenčíka, Hrošovského a Strnada. Pouze na lavičce náhradníků začali Vaněček nebo Geňo. Zbrojovka naopak nasadila oba zkušené fotbalisty Kolouška se Švancarou. První měření sil v této sezóně skončilo remízou 2:2.

Vstup do zápasu se lépe vydařil brněnským fotbalistům, se střelami Doležala a Mezlíka si však Buček poradil. V 6. minutě však nestačil na zakončení Martina Doležala, který do sokolovské sítě dorazil nepovedenou střelu Lutonského - 1:0. Baníkovci mohli odpovědět po rohovém kopu Krmenčíka, ale Vrtělka Doležala v brance Brna nepřekonal. Hra se poté vyrovnala, oba týmy se dostaly k několika centrům, ale ani jedna obrana žádnou chybu nevyrobila. Brněnskou ofenzívu táhl dobře hrající Lutonský, ale žádnou další šanci jeho spoluhráči nezužitkovali. Naopak fotbalisté Baníku míče spíše nakopávali, ale tím se jim Brno nepodařilo překvapit. Baníkovci si tak v prvním poločase nevypracovali žádnou gólovou šanci. Jediným baníkovským zápisem se stala žlutá karta Víta Vrtělka v 28. minutě.

Na nepříznivý stav po prvním poločase reagoval kouč Látal o poločasové přestávce, kdy ze hry stáhl Jakuba Dvořáka a na levou stranu zálohy místo něj poslal Davida Vaněčka. První větší šanci k vyrovnání měl Petr Glaser, ale jeho přímý kop zpoza pokutového území postrádal gólové parametry. Necelé dvě tisícovky diváků ve druhém poločase nesledovaly ofenzivní podívanou, hra byla rozkouskována řadou faulů. Až dvacet minut před koncem dal o sobě vědět Miloslav Strnad, který se na chvíli ocitl ve vápně nikým nehlídán, ale jeho střelu k tyči Doležal lapil. O pár minut později mohl sokolovský útočník opět udeřit, ale i tentokrát si branku nepřipsal. Jeho střela z hranice vápna těsně minula pravou tyč brněnské brány. To už byl na hřišti Machek, který nahradil Krmenčíka. Jako třetí změnu Radoslav Látal přichystal Bendu, který vystřídal Hrošovského. Aktivita Baníku se s blížícím se koncem utkání zvyšovala, ale obrana Zbrojovka stále odolávala. A protože se až do konce žádný tým gólově neprosadil, skončilo utkání nejtěsnějším možným vítězstvím domácí Zbrojovky 1:0. O osudu celého utkání rozhodl moment již ze 6. minuty zápasu.

Další utkání, první jarní domácí, čeká hráče Baníku v sobotu 10. března, kdy změří síly se Znojmem. To i díky hattricku Vašíčka porazilo Zlín 4:1.