Baník uhrál v Hlučíně bezbrankovou remízu

ne 11.10., Jan Kašpar, Lukáš Švéda

H l u č í n - Sokolovský Baník ve čtyři hodiny rozehrál své utkání 11. kola, ke kterému zajížděl na hřiště moravskoslezkého Hlučína. V prvním poločase si obě mužstva vypracovala po jedné dobré šanci, ani jedna však brankou neskončila. V druhém poločase byli mírně aktivnější domácí fotbalisté, branku se jim ale stejně jako sokolovským vstřelit nepodařilo a Baník si tak z Hlučína veze bod remízu 0:0.

11.kolo, neděle 11.10.2009
FC Hlučín - FK Baník Sokolov  0:0  (0:0)
Branky:
ŽK: 58. Švrček, 65. Hrtánek - 57. Šmerda
ČK: 75. Čada
Rozhodčí: Adámek - Gallo,Kubáň
FC Hlučín: Kosmál - Bogdaň (64. Hrtánek), Drozd (K), Žižka (86. Dobeš), Švrček - Javorek, Sokol, Dzierzega (69. Prokeš), Dohnálek - Čelůstka, Honka
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda (K), Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (Kaplan) - Duchnič (75. Javorský), Dejmek (64. Nádeníček)
Počet diváků: 630

Až na Ostravsko se museli vydat hráči Baníku za svým dalším soupeřem ve druhé lize. V neděli od 16.00 nastoupili na hřišti Hlučína, týmu s nejhorším útokem v lize a se ziskem sedmi bodů třetího celku od konce tabulky. Kouč Stanislav Purkart udělal oproti nevydařenému domácímu zápasu se Zlínem tři změny. Na místě stopera nahradil Františka Kuru Jiřím Studíkem a místo levého obránce zaujal Aleš Hanzlík, který nastoupil za Martina Čupra. Poslední změna se odehrála v útoku, kam se vrátil Oleg Duchnič.

Do utkání vstoupil lépe Baník, který si vypracoval počáteční územní převahu, ale nedokázal této výhody využít. Jako první mohli zahrozit Studík, ale sám byl svojí šancí zřejmě zaskočen a nezakončil podle svých představ. Poté přišla pasáž zápasu, kdy se hrálo především uprostřed hřiště a ani jeden z týmů se nedokázal dostat do větších příležitostích. Ve 25. minutě se fotbalisté Sokolova mohli radovat z vedoucího gólu, ale šikovnou patičku Duchniče skvělým zákrokem zneškodnil Kosmál. Baník hrál pozorně v obraně a nedával domácím příliš místa na jejich útočné choutky. Po půlhodině hry se hosté ze západu Čech ze vstřelené branky radovali, jenže ne na dlouho. Branka totiž padla až po odpískání ofsajdu Pilaře. Do první velké šanci se dostali také domácí hráči, když po centru Žižky z otočky pálil Dzierzega. Střela hlučínského hráče jen těsně minula tyčku sokolovské branky. Za hustého deště se již nic významného na hrací ploše nepřihodilo, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Nástup do druhého poločasu patřil také Baníku, ovšem svoji aktivitu nedokázal přetavit v branku nebo alespoň v gólovou šanci. Domácí působili v útoku bezzubě, a tak 630 diváků příliš pohledný fotbal nevidělo. Nejblíže ke vstřelení branky byl sokolovský kapitán Šmerda, ale ten na centrovaný míč jen o kousek nedosáhl. V 75. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen David Čada. Lodivod Baníku Purkart na tuto situaci zareagoval stažením útočníka Duchniče a posílením středové řady v podobě Pavla Javorského. Baník se tak soustředil více na obranu, které se povedlo udržet čisté konto a zařídit tak bod, který si z Hlučína domů odvážíme. Naopak nelichotivou vizitku si udělal sokolovský útok, který ve dvou zápasech po sobě nedal branku.

Sportovní ředitel V. Hejret nám k utkání řekl: "Vyrovnaný zápas, kdy domácí měli zejména po vyloučení Čady více ze hry, ale na vyložené šance to bylo vyrovnané. My jsme měli dvě, ale Duchnič a Dejmek ve svých únicích na brankáře domácích nevyzráli. Velmi dobře zahrála obrana v čele se Zachardou, a tak je remíza zasloužená."