Baník si z Prahy veze tříbrankovou porážku

ne 19.8., Jan Kašpar

P r a h a - V pražském Ďolíčku se s domácími Bohemians 1905 utkal Baník Sokolov, a sice v rámci třetího kola II. ligy. Klokani do utkání vstupovali s jediným bodem na kontě a potřebovali tak nutně vyhrát. O tom, že všechny tři body zůstanou v Praze, dokázali hráči domácího týmu rozhodnout již v prvním poločase, když nasázeli do branky Jiřího Bertelmana hned tři góly. Jako první se ve 23. minutě trefil Moravec. Vedení Bohemky poté zvýšili krátce před poločasem Bartek a Vyhnal. Svěřenci Aleše Jindry nedokázali na nepříznivý stav brankově reagovat, utkání navíc po vyloučení Dvořáka II. dohrávali v deseti. Utkání se celkově hrálo nezvykle tvrdě a utkání kvůli dvěma žlutým nedohrál ani domácí Bartek. Baník tak jede z hlavního města domů s prázdnou.

3.kolo, neděle 19.8.2012
Bohemians 1905 - FK Baník Sokolov  3:0  (3:0)
Branky: 23. Moravec, 36. Bartek, 41. Vyhnal
ŽK: 13. Cseh., 39. Bartek, 69. Rada, 73. Bartek, 86. Šmíd - 16. Vaněček II., 19. Dvořák II., 49. Šíma, 63. Dvořák II., 89. Javorský
ČK: 73. Bartek - 63. Dvořák II.
Rozhodčí: Drábek - Hock, Arnošt
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Šmíd, Kalina - Bartek, Růžička, Rada (88. Budínský), Moravec - Vyhnal (65. Nerad), Jirouš (82. Bálek)
FK Baník Sokolov: Bertelman - Knakal (46. Dřížďal, 70. Blažek), Dvorník, Šíma, Vondráček - Vaněček I., Vrtělka, Čada (67. Javorský), Dvořák II. - Holub, Vaněček II.
Počet diváků: 3213

V základní sestavě Baníku se poprvé v soutěžním zápase představili bratrancové David Vaněček I. a David Vaněček II. V jedenácte Klokanů se od začátku objevil bývalý kanonýr našeho celku Martin Jirouš.

Klokani rozhodli o svém vítězství hned v prvním poločase

Do utkání vstoupili před více než třemi tisíci diváků aktivněji domácí, kteří si první vážnou šanci připsali už v 5. minutě. To hlavičkoval těsně nad branku po rohu Šmíd. Zápas se po celých devadesát minut hrál velmi tvrdě – první karta přišla pro domácího Cseha po faulu na Vaněčka II. ve 13. minutě. Za dalších šest minut padly další dva žluté tresty – vysloužili si je právě Vaněček II. a Dvořák II. Ve 23. minutě byli Klokani odměněni za aktivní projev první brankou. Tu si na své konto připsal Jan Moravec, který se po chybě v defenzívě Baníku trefil z hranice malého vápna. Baník tak prohrával 1:0. Domácí hráči se prezentovali dobrým presováním rozehrávky našeho týmu, který měl nemalé potíže dostat se přes polovinu hřiště. Po půl hodině navíc přišel další zásah Klokanů do černého. Ve 36. minutě měli domácí další roh, po kterém se ranou o levou tyč prosadil David Bartek. Hned o dalších pět minut bylo prakticky rozhodnuto, když se střelou po zemi do střelecké listiny zapsal Pavel Vyhnal. Baník tak po prvním poločase prohrával už o tři branky.

Druhý poločas: dvě vyloučení a zranění Dřížďala

Do druhé půlky zápasu vběhl na trávník František Dřížďal, který nahradil Martina Knakala. Baník se snažil s nepříznivým vývojem utkání udělat co nejvíc, domácí se však kvalitně dokázali bránit. V 63. minutě šel náš tým navíc do deseti, když si druhou žlutou vysloužil Dvořák II.. Trenér Jindra reagoval na tuto neblahou událost dalším střídáním, když Čadu ve středu hřiště nahradil Pavel Javorský. Dvacet minut před koncem utkání přišla pro náš tým další rána. To byl domácím Radou brutálně faulován František Dřížďal a záhy musel být vystřídán. Do hry se tak dostal Jakub Blažek. Dřížďal si tak po zranění stihl odehrát pětadvacet minut. Bohemians ve svém tvrdém stylu hry pokračovali a v 73. minutě šel pod sprchy za dvě žluté Bartek. V posledních minutách se utkání už jen dohrávalo, navíc se zranil domácí Jirouš. Vyrovnaná druhá půle tak přinesla jen žluté karty a žádnou branku. Baník jede tedy z Prahy s prázdnou.

Druhý venkovní zápas, druhá porážka. Taková je prozatimní letošní bilance Baníku na soupeřově hřišti. Další zápas hraje náš tým doma, a to v sobotu 26. srpna proti Táborsku.