Baník si v pohodě poradil s Bohemians a zvítězil 3:0

so 19.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve 29. kole II. ligy se Baník dnes naposledy představil proti Bohemians Praha. Utkání mělo přeložený výkop o dvě hodiny dopředu, což se také výrazně projevilo na počtu diváků. Do utkání lépe vstoupil Baník, který se také ve 20. minutě dostal do vedení zásluhou Zbyňka Vondráčka. A další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 22. minutě na 2:0 zvýšil Vojtěch Machek. V dalším průběhu první půle si domácí náskok pohlídali a za tohoto stavu se tak šlo do kabin. I v druhém poločase byl Baník jasně lepší mužstvo, a v 74. minutě se skóre měnilo potřetí. Z penalty se prosadil Miloslav Strnad. Ve zbytku utkání si domácí pohodlné vedení pohlídali a zvítězili tak 3:0.

29.kolo, sobota 19.5.2012
FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha  3:0  (2:0)
Rozhodčí: Franěk - Slavík, Santarius
Delegát svazu: - Petřík
Branky: 20. Vondráček, 22. Machek, 74. Strnad (pk)

Fauly: 12:15

FK Baník Sokolov: Buček - Blažek, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Hrošovský (70. Geňo), Machek (78. Benda), Čada, Vaněček (K) - Dvořák - Strnad (83. Krmenčík)
FC Bohemians Praha: Winter - Križan, Penc, Liantsevich (71. Drsek), Janda - Dorotík, Macháček (K) (46. Kuťák) - Fenyk, Hodas (79. Subič), Škoda - Klán
Počet diváků: 670

Dvě slepené branky byly Baníku odměnou za aktivní projev

Na lavičku Baníku se dnes dostalo dravé mládí. Mezi náhradníky zápas začínali například Jankovský, Tůma, ale také například Bereczký. Trenér Jindra nemohl počítat s Vrtělkou, který stojí za 12 žlutých karet. První šance přišla v 11. minutě, která pramenila z mírné převahy Baníku. Vaněček si u rohového praporku pohrál s obránci a poslal přízemní centr na Dvořáka, ten však mířil z první těsně vedle. Sokolov měl v úvodu utkání více ze hry a snažil se zatěžovat obranu hostí častými útoky. Z toho pramenilo slušné množství rohů. Jeden kopali baníkovci i ve 20. minutě. Centr Hanzlíka krásně padal před branku Wintera, kde se o něj hlavičkou postaral Zbyněk Vondráček a přesně mířeným zakončením nedal brankáři Bohemians šanci! A o dvě minuty později bylo ještě veseleji. Po akci Baníku levou stranou vyrobili stopeři hostí chybu a k balonu se dostal neobsazený Vojta Machek, a bez problémů zvýšil na 2:0. Dvě slepené branky tak daly Baníku poměrně slušný náskok, hosté navíc nebyli příliš nebezpečným soupeřem. Ke konci poločasu zkusil štěstí ze střední vzdálenosti kapitán Střížkova Macháček, mířil ale těsně vedle levé tyčky. První část utkání tak skončila dvoubrankovým vedením Baníku.

I v druhém poločase byl na hřišti jen jeden tým. Baník vítězí 3:0

Hosté do druhého poločasu provedli jednu změnu v sestavě, místo Macháčka nastoupil Kuťák. První pěknou akci druhé půlky předvedl Baník v 52. minutě, kdy Čada hlavičkoval po slušném centru zprava nebezpečně k tyči přímo do rukavic Wintera. Čárový rozhodčí ale signalizoval ofsajd. Po hodině hry předvedl sólo středem hřiště Vondráček, jeho přihrávka na Hrošovského však byla o trochu kratší, který ji tak stihl až před čárou. Nahrál zpátky Machkovi a ten řádně protáhl Wintera. Baník byl jasně lepším týmem a za malou chvíli měl další šanci Vaněček, jeho rána z úhlu mířila o pár centimetrů vedle tyče. Hosté působili hodně odevzdaným dojmem a o útočné aktivitě směrem na Bučkovo branku nemohla být ani řeč. V 70. minutě trenér Jindra také poprvé střídal, když Hrošovského nahradil Marián Geňo. O tři minuty později vezl balon do vápna Strnad, kde byl sražen zezadu k zemi. Sudí Franěk tak odpískal pokutový kop. K tomu se postavil sám Strnad, a i když Winter vystihl směr střely, skóre se posunulo na 3:0. V závěru utkání šel ještě sám na brankáře hostí Krmenčík, jeho akci ale zastavil ofsajd. Baník si ale udržel čisté konto a v posledním domácím utkání porazil Bohemians 3:0. Nadále tak zůstává na třetím místě.