Baník si proti vedoucímu Táborsku připsal remízu 1:1

so 29.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po nepříjemné porážce ve Varnsdorfu hráli baníkovci v rámci 20. kola proti lídrovi Fotbalové národní ligy Táborsku. Jihočeši se ukázali jako těžký protivník, neboť zpočátku měli více ze hry a v 31. minutě se díky proměněné penaltě Šimáka ujali vedení. Naštěstí v 38. minutě vyrovnal po centru Dřížďala Kuzmanović, který zaznamenal první trefu v dresu Baníku. Také ve druhé půli bylo k vidění několik šancí, David Kobylík dokonce nastřelil břevno. Další gól už ale nepadl, a tak Baník remizoval s Táborskem 1:1.

20.kolo, sobota 29.3.2014
FK Baník Sokolov - FC MAS Táborsko  1:1  (1:1)

Fauly: 13:12

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Dřížďal (K), Hruška, Vondráček, Hrubý – Schut, Hofmann – Vaněček, Kobylík (73. Šamánek), Dvořák II. (89. Ivasko) – Kuzmanović
FC MAS Táborsko: Toma – Kotrba, Mráz (K), Ciferský, Štrbák – Šiml – Džafič, Javorek, Šimák (74. Hric), Presl (70. Rabiňák) – Musiol
Počet diváků: 1024

Změny v sestavě Baníku

Ve 20. kole druhé fotbalové ligy zavítal na sokolovský stadion vedoucí tým tabulky - FC MAS Táborsko. Trenér Aleš Jindra musel před zápasem řešit změny v sestavě. Trojice záložníků – Petr Glaser, David Čada a Vojtěch Machek kvůli kartám nemohla nastoupit. Šanci od začátku utkání tak dostali Jakub Dvořák II, David Kobylík i Lukáš Schůt. Změnu trenér udělal i v útoku, když místo Rosti Šamánka nastoupil Nemanja Kuzmanović.

První poločas: Převaha Táborska, v závěru šance Baníku

Úvod zápasu byl ve znamení velké převahy současného lídra tabulky. Baník se dostával na polovinu hostí jen sporadicky, naopak Táborsko dobře kombinovalo, bylo v pohybu a využívalo schopností svého nejlepšího hráče Jana Šimáka. Hosté si vybojovali i několik rohových kopů, ale ty dokázala sokolovská obrana odvracet. Blízko ke vstřelení gólu bylo Táborsko ve 14. minutě, kdy centroval Presl na Džafiče, jehož hlavičku mířící do šibenice vyškrábl Dvořák na další roh.

Baníku se v první půlhodině směrem dopředu příliš nedařilo a navíc ve 30. minutě přišla nepříjemnost. Po kontaktu s Hrubým hostující hráč upadl ve vápně a k nevoli publika hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil zkušený Jan Šimák. Dvořák sice vystihl směr Šimákovo střely, ale na míč nedosáhl a Táborsko vedlo 1:0.

Po vstřeleném gólu měli převahu nadále hosté, ale postupně se začal osmělovat i Baník. A ve 38. minutě bylo vyrovnáno. Dřížďal se dostal na pravé straně k centru, našel nabíhajícího Nemanju Kuzmanoviće, jehož střelu brankář Toma výborně vystihl, ale Kuzmanović se pohotově dostal k dorážce a nekompromisně poslal míč do sítě – 1:1.

A v závěru měl Baník další šance. Nejprve se ke střele dostal Kobylík, jehož pokus skončil jen těsně nad břevnem. O chvíli později měl ještě větší příležitost Hofmann, jenže jeho střelu Toma výborným zákrokem zneškodnil. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Druhý poločas: Břevno Kobylíka, příležitosti na obou stranách, nakonec remíza

Na začátku druhé půle do šance dostalo i Táborsko. Šimák předvedl své umění, zbavil se dvou protihráčů, našel Musiola, ale ten z bezprostřední blízkosti přestřelil. Na druhé straně to zanedlouho byl Hofmann, jenž si navedl míč na střelu, ale pokus z hranice vápna se sokolovskému defenzivnímu hráči nevydařil dle jeho představ a míč se do brány nedostal.

Následně se hrál vyrovnaný fotbal a na další šanci se čekalo do 68. minuty. V ní Kuzmanović dobře zapracoval, našel ve vápně Hofmana, který se k zakončení sice nedostal, ale posunul balon na volného Kobylíka, který dobře vystřelil a trefil břevno.

Poté na chvíli iniciativu znovu převzalo Táborsko, ale do nebezpečných situací se nedostávalo. To se povedlo až v 82. minutě Musiolovi, jenž měl solidní příležitost na skórování, ale svou střelou bránu netrefil. V závěru se sice obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, to se však Baníku a ani Táborsku nepodařilo. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Táborsko bylo lepší v prvních třiceti minutách, kdy ovládalo hru. Poté se v nekompletní sestavě hrající Baník svému soupeři vyrovnal a vypracoval si nebezpečné šance. Ty však nevyužil, a protože ve své příležitosti neproměnilo ani Táborsko, je remíza spravedlivá.

Další zápas opět doma, přijede atraktivní soupeř

Další utkání hraje Baník opět doma a znovu proti týmu z čela tabulky. Do Sokolova totiž přijede exligový Hradec Králové i s bývalými hráči Baníku Jiřím Poděbradským a střelcem Davidem Vaněčkem II. Zápas se hraje v sobotu 5.4.2014 od 10.15 hodin.

Domácí kouč Aleš Jindra jeden bod nakonec bral: "Do utkání jsme vstoupili evidentně pod vlivem debaklu z předchozího zápasu. Soupeř byl první půlhodinu lepší, vyvrcholilo to gólem z penalty. Potom jsme se probudili a začali hrát. Po první akci jsme skórovali Kuzmanovićem. Do konce poločasu jsme byli i lepší. Pak už se hrál vyrovnaný fotbal a musím říct, že šance soupeře byly vyloženější a bylo jich víc. Mohli jsme sice i vyhrát, ale já ten bod musím brát."
Hostující trenér Petr Frňka a jeho pozápasové hodnocení: "Začali jsme velmi dobře, třicet minut jsme dominovali. Měli jsme naší převahu využít k tomu, abychom utkání rozhodli. Naše branka nám spíše uškodila, uspokojila nás a polevili jsme v aktivitě. Hráči Sokolova toho využili a začali si vytvářet zajímavé věci. Druhá půle nabídla vyrovnaný fotbal, možná, že jsme měli výraznější šance, ale na to se nehraje. Oba týmy daly po gólu, takže z tohoto pohledu zasloužená remíza."