Baník sestřelil Žižkov 3:0!

so 22.9., Jan Kašpar

S o k o l o v - V dalším kole II. ligy se sokolovský Baník utkal na domácím hřišti s lídrem tabulky, Viktorií Žižkov. První poločas byl jednoznačně v režii domácích. Nejprve se v 15. minutě trefil Vondráček. O dalších deset minut se baníkovci blýskli podruhé, kdy na 2:0 zvýšil Lukáš Hrubý. Na poločasových 3:0 zvýšil ve 45. minutě David Čada. Baník si tak vypracoval senzační náskok. Ve druhém poločase se sice Žižkov trochu dostal do hry, Baník si však dokázal vedení udržet a bere tak všechny tři body!

8.kolo, sobota 22.9.2012
FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov  3:0  (3:0)

Fauly: 17:8

FK Baník Sokolov: Bertelman - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Dvořák II. (89. Javorský) - Blažek, Čada, Vrtělka, Hrubý (82. Šíma) - Vaněček I. (K) (86. Bereczký) - Vaněček II.
FK Viktoria Žižkov: Boháč - Slodowy, Kiidron, Besta, Čermák - Bartl, Hílek (K) (55. Sedláček), Sloboda, Mareš (67. Roubal) - Kalod, Surynek (45. Kotyza)
Počet diváků: 1130

V sestavě Baníku se pro dnešní zápas nemohl objevit Jiří Mlika, který si odpykává trest na tři zápasy po vyloučení ve Znojmě. Pro červenou se taky nemohl postavit na hřiště Machek. Se Žižkovem naopak přijel například Pavel Besta, který se dříve pokoušel o angažmá i v Baníku.

Tři góly do sítě Žižkova přinesly Baníku nadějné vedení

Úvod zápasu se odehrával především ve středu hřiště a týmy se přetlačovaly o územní převahu. V 11. minutě se o první pokus z dálky zasloužil hostující Mareš, jeho střela však mířila vedle Bertelmanovy branky. V 15. se ale už skóre měnilo. To centroval z levé strany do vápna Žižkova Dvorák a jeho přesný centr usměrnil do branky Zbyněk Vondráček! Baník se tak proti favoritovi dostal do brzkého vedení. Žižkov inkasovaná branka nezaskočila a ve 24. minutě pálil opět Mareš. Tentokrát byl jeho projektil o poznání přesnější a skončil těsně nad břevnem. Hned z dalšího protiútoku se však opět radovali domácí. To Dvořák krásným pasem našel Lukáše Hrubého, který geniálním lobem překonal Boháče v brance hostí – 2:0! V dalších minutách evidentně povzbuzený Baník kvalitně bránil, naopak hosté ze Žižkova se často dopouštěli tvrdých faulů. Ve 35. minutě se o snížení stavu snížil žižkovský Kalod, jeho točenou střelu ale dokázal Bertelman vyrazit. Z následného protiútoku se po ose bratranců Vaněčků dostal do zakončení mladší David, i jeho ránu ale lapil brankář Boháč. Krátce před poločasem centroval do vápna Baníku ostrý balon Surynek, na který si naskakoval Kalod a nepříjemně se srazil s Jiřím Bertelmanem. Oba hráči však po ošetření mohli pokračovat. A do poločasu se skóre měnilo po třetí, když se po centru zleva trefil z blízka nikým nerušený David Čada!! Baník tak vedl 3:0!

Druhý poločas: Baník si zasloužený náskok dokázal pohlídat

Hosté do druhého poločasu provedli jednu změnu v sestavě, Suryneka nahradil Martin Kotyza. V 53. minutě potáhl balon po lajně Vaněček II., a předložil jej na vápno Dvořákovi. Jeho pokus ale mířil po zemi přesně do rukavic brankáře hostí. V úvodních minutách druhé půle měl však Baník o poznání větší problémy dostat se přes půlící čáru. Ani Žižkov naštěstí nebyl nikterak nebezpečný. Po hodině hry se do vápna hostí prosmýkl Vaněček II. a z jeho sraženého centru byl nakonec rohový kop. K tomu se postavil Jakub Dvořák a balon z jeho kopačky zaměstnal obranu hostí, přímé ohrožení Boháče se však nekonalo. S přibývajícími minutami se Žižkov začínal dostávat do hry a Baník se čím dál častěji stahoval do vlastního vápna. Žádné zakončení na Bertelmana však nepřicházelo. V 72. minutě hráči hostí otevřeli obranu, čehož málem využil Vaněček II. s Hrubým, kapitán Baník však dal druhému jmenovanému příliš dlouho přihrávku. Hrubý by jinak šel do trháku sám na brankáře. V 77. minutě centroval do vápna Baníku Bartl, na jehož přihrávku si počkal Kalod. Jeho střelu dokázal jeden ze stoperů tečovat do bezpečného území. V 81. minutě měl Žižkov k dispozici rohový kop, nebyl ale využit. Poté domácí dvakrát vystřídali, za Hrubého a Vaněček I. přišli Šíma s Tomášem Bereczkým. Právě dvojice nově příchozích o sobě dala vědět v 88. minutě, když Bereczký poslal Šímovi napříč vápnem krásný centr, druhý jmenovaný svoji tvrdou střelu směřoval těsně nad. Nic dalšího se už nestalo a Baník tak zaslouženě porazil lídra ligy 3:0!