Baník s mistrem ligy prohrál 2:1

pá 28.6., Jan Kašpar

P l z e ň - V plzeňské Luční ulici se dnes utkal sokolovský Baník v rámci svého druhého přípravného utkání s čerstvým mistrem nejvyšší soutěže, Viktorií Plzeň. Na hřiště do tréninkového centra dorazilo dobrých 500 fanoušků a hrálo se tak před důstojnou kulisou. Domácí příznivce jako první rozveselil Darida, který poslal ve 25. minutě Viktorii do vedení. Krátce po změně stran Baník výrazně zvýšil aktivitu, za což byli naši borci odměněni vyrovnávací brankou v 53. minutě, kterou si na své konto připsal Lukáš Hrubý. Vítězství nicméně nakonec zůstalo v Plzni, když rozhodující branku v 75. minutě vstřelil Krmenčík. Baník tak s Viktorkou prohrál 2:1, v západočeské metropoli však předvedl slušný výkon a zanechal zde dobrý dojem.

přát., pátek 28.6.2013
FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov  2:1  (1:0)
Branky: 25. Darida, 75. Krmenčík – 53. Hrubý
FC Viktoria Plzeň: I. pol. Pavlík – Kovařík, Procházka, Hejda, Řezník – Darida, Hořava – Ďuriš, Kolář, Petržela – Wágner
II. pol. Kozáčik – Končal, Čišovský, Chocholoušek, Rajtoral – Hrošovský, Hanousek – Krmenčík, Veselinovič, Hora – Tecl
FK Baník Sokolov: Krbeček - Blažek (45. Hrubý), Gegič, Tůma (45. Hruška), Jankovský (45. Vonášek) - Vaněček (66. Špírek), Čada (45. Ivasko), Vrtělka (45. Holub), Šrom - Kobylík (45. Šamánek), Jurdík (45. Mandula)

Začátek utkání jasně patřil domácí Viktorii, která byla od úvodního hvizdu aktivnějším týme, častěji držela balon na svých kopačkách a tvořila hru. Sokolovským borcům nezbývalo nic jiného, než se bránit na vlastní polovině a přes půlící čáru se svěřenci Aleše Jindry příliš často nepodívali. Domácí měli první šanci již ve 2. minutě, kdy po Petrželově přihrávce zkoušel štěstí Ďuriš, na připraveného Krbečka v brance Baníku si však nepřišel. Hned o minutu později odpověděl protiútokem na druhé straně Čada, ale ani on ve svém pokusu neuspěl. Další zajímavá situace nastala ve 13. minutě. To domácí Kolář měl jasnou příležitost, po centru z pravé strany však ve vápně promáchnul a z rozjeté akce tak pro Viktorii nic nevzešlo. Baník se v dalších minutách především bránil nájezdům Plzně, ve 25. minutě se však už skóre měnilo. To domácí předvedli útok kolem pravé lajny, po přihrávce do středu se k balonu dostal Vladimír Darida, který z hranice vápna vystřelil přesně k levé tyči. Plzeň tak vedla 1:0. O necelých deset minut později přišla největší šance Baníku, když aktivní Jurdík pláchl domácím obráncům, a jeho střela z pravého rohu vápna, jenž mířila na vzdálenější tyč, jen těsně minula plzeňskou svatyni. To byla nejspíš největší příležitost Baníku v první pětačtyřicetiminutovce. Krátce před poločasovou přestávkou měli baníkovci ještě k dispozici rohový kop, z kterého ale nic nevzešlo a první poločas tak vyzněl lépe pro Viktorii, která vedla 1:0.

Trenér Jindra do druhého poločasu výrazně prostřídal svůj kádr a na hřiště se tak dostalo hned šest čerstvých borců. Jeden z nich, Lukáš Hrubý, se krátce po svém příchodu na zelený pažit ukázal v nejlepším možném světle. V 53. minutě totiž Baník rozehrál rychlou akci po pravé straně hřiště, balon se dostal na vápno právě k Hrubému, který ustál souboj s jedním ze stoperů, aby se následně dostal před osamoceného Kozáčika a s přehledem jej propálil! Skóre se tak srovnalo na 1:1. Po vyrovnání stavu se Baník zjevně uklidnil, hru ale i nadále kontrolovali domácí. V 63. minutě nebezpečně pálil střídající Hanousek, trefil jen ale Krbečka. Nerozhodný, a pro Baník nadějný stav vydržel až do 75. minuty, kdy Plzeň předvedla jednu ze svých typických kombinací. Ta skončila až u Michaela Krmenčíka, který po spolupráci s Veselinovićem a Teclem prostřelil sokolovského brankáře. Domácí se tak ujali vedení 2:1, které už do konce utkání nepustili. V samotném závěru už zápas nic zajímavého nepřinesl a Baník tak po sympatickém výkonu prohrál s mistrem nejvyšší soutěže o jednu branku.