Baník s Táborskem remizoval 1:1

so 25.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve čtvrtém kole II. ligy se dnes utkal sokolovský Baník s týmem FC MAS Táborsko. Od úvodního hvizdu byla na baníkovcích vidět chuť po vítězství a byli lepším týmem. Svoji převahu dokázal tým Aleše Jindry zúročit v 18. minutě, kdy se do černého trefil Vojtěch Machek. Ve druhém poločase však na hřišti vládli hosté. Svou převahu dokázal v branku přetavit Miloslav Strnad. Utkání tak skončilo 1:1

4.kolo, sobota 25.8.2012
FK Baník Sokolov - FC MAS Táborsko  1:1  (1:0)

Fauly: 16:19

FK Baník Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Šíma - Machek, Čada (73. Hrubý) , Vrtělka, Vaněček I. (K) (80. Mlika) - Holub - Vaněček II.
FC MAS Táborsko: Fryšták - Kotrba, Gallo, Mráz, Smrek - Ciferský, Dobal, Jasanský (90. Voráček) - Kočí (K), Mach (68. Džafič) - Strnad
Počet diváků: 890

V základní sestavě Baníku se dnes představil Vojtěch Machek, naopak pouze na lavičce náhradníků zůstali Martin Knakal, nebo Jiří Mlika. S Táborskem přijel i bývalý baníkovec Miloslav Strnad, Jan Šimák však nebyl ani soupisce.

První poločas: živá hra a rychlá branka Baníku

Úvod utkání přinesl poměrně vyrovnanou hru. První šance na ohrožení branky hostí se Baníku naskytla v 8. minutě, kdy po faulu na Holuba kopal trestný kop z hranice vápna Šíma. Jeho centr zleva se však točil od brány a nebyl pro brankáře Fryšťáka nebezpečný. O tři minuty později přišel ostřejší zákrok na Vaněčka II. z dílny hostujícího Kotrby, za což byl oceněn žlutou kartou. Hned nato sudí Hrubeš opět rozdával karetní tresty, který si tentokrát vysloužil Vít Vrtělka. Po čtvrthodině hry dal o sobě výrazněji vědět Miloslav Strnad v dresu Táborska, který si naběhl na pěknou kolmou přihrávku Dobala a jen těsně minul Bertelmanovu branku. V 18. minutě se však prosadili domácí. To pěknou spolupráci předvedli na levé straně bratranci Vaněčkové, a po přesné přihrávce Vaněčka I. mířil z bezprostřední blízkosti přesně Vojtěch Machek. Vstřelená branka baníkovcům výrazně pomohla a v následujících minutách diktovali tempo hry. I Táborsko však neskládalo zbraně, důkazem budíš pěkný projektil těsně nad z kopačky Smreka ve 30. minutě. Po první půlhodině zápasu se hra zklidnila a hrálo se především ve středu hřiště. Baník však krapet více balonů a poměrně dobře dokázal kombinovat a překonávat obranu hostí. Ve 40. minutě se dopředu dral Vaněček II. a po několika povedených kličkách byl sražen k zemi dvacet metrů před brankou. Baníku se tak naskytl zajímavý přímý kop. Ten si vzal do své režie Petr Šíma a jeho technická střela šla jen těsně kolem levé tyče branky Táborska. První půle už snad jen mimo zranění Dvorníka po souboji po rohovém kopu nepřinesla a Baník tak vedl 1:0.

Táborsko ve druhém poločase zabralo a zaslouženě vyrovnalo

Do druhého poločasu vstoupili hosté nebezpečným únikem Jasanského po levé straně a jeho následnou přihrávku před branku ve vyložené šanci minul Strnad. Celkově bylo nyní ve hře velké množství nepřesností na obou stranách. Baník se však musel především bránit, hosté totiž výrazně přidali na obrátkách. Po necelé hodině opět zahrozil Strnad. Tentokrát mu naservíroval balon na hlavu Smrek, vytáhlý útočník však mířil mimo. V 66. minutě měli domácí blízko k druhému gólu. David Vaněček II. šel po přihrávce Holuba sám na brankáře Fryštáka. Jeho střela z úhlu překonala Fryšťáka, ten jí však svým tělem zpomalil a brankář Táborska tak stihl balon před brankovou čarou lapnout. A tak pálili hosté. V 72. minutě se hosté prosadili kombinací středem hřiště, dlouho přihrávku prodloužil před branku Baníku Džafič a snadnou úlohu již poté měl Miloslav Strnad, který hlavou vyrovnal na 1:1. Zvýšená aktivita tak hostům přinesla zaslouženou branku. Baník byl po obdržené brance jako opařený, naopak hosté hýřili pohybem. V 84. minutě měli domácí k dispozici rohový. Jeho exekuci si vzal na starost Petr Šíma. Jeho vysoký centr však přeletěl celé pokutové území a skončil v zámezí. O dvě minuty později se předvedl Jakub Blažek, který na pravé straně obehrál dva protihráče a jeho ostrý centr před branku střídající Mlika nasměroval těsně vedle. To byla zajímavá příležitost. V 89. minutě zahrozil Hrubý, který po průniku obranou hostí zaměstnal Fryšťáka povedenou střelou. Samotný závěr už žádnou šanci nepřinesl a utkání tak skončilo 1:1.