Baník rozstřílel Jihlavu 5:1

so 17.10., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve 12. kole druhé ligy zavítala do Sokolova šestá FC Vysočina Jihlava. Domácí začali jak nejlépe mohli. Ve 4. minutě odcentroval Šmerda a Petr Knakal se hlavou trefil přesně - 1:0. Po inkasovaném gólu předvedla několik pěkných akcí i Jihlava, ale největší příležitost měl domácí Duchnič, jehož střela skončila na břevnu. Ve 21. minutě přidal Baník druhý gól. Byl to opět Petr Knakal, jenž skóroval po centru Pilaře - 2:0. Ve 36. minutě se dočkala i Jihlava. Peter Krutý z levé strany poslal krásný centr na hlavu Stanislava Tecla, který překonal Bertelmana - 1:2. Po změně stran nejprve v 55. minutě předvedl David Vaněček krásnou individuální akci a i nádherně zakončil - 3:1. O dvě minuty později šel sám na bránu Aleš Hanzlík a nezaváhal - 4:1. Na konečných 5:1 pak upravil v 89. minutě Miroslav Podrazký. Přinášíme vám také fotogalerii ze zápasu.

12.kolo, sobota 17.10.2009
FK Baník Sokolov - Vysočina Jihlava  5:1  (2:1)
Branky: 4. a 21. Knakal, 55. Vaněček, 57. Hanzlík, 89. Podrazký - 36. Tecl
ŽK 1:0 (64. Podrazký)
ČK 0:0
Rozhodčí: Paták, Jiřík, Šecová; DS Bubeník
Diváci: 1270
FK Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda (K), Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař (79. Kura), Vaněček (89. Prchal) - Duchnič (84. Komberec), Nádeníček
Vysočina Jihlava: Krajíček - Da Silva (60. Tlustý), Kadlec (K), Gruber, Caha, Penc, Krutý (64. Šisler), Veselý (60. Vydra), Gába, Mešanovič, Tecl
Počet diváků: 1270

V sobotním chladivém dopoledni se utkal sokolovský Baník s Vysočinou Jihlava. V brance domácích se již představil navrátilec Jiří Berleman, nastoupit naopak stále nemohl Martin Čupr (zdravotní problémy se svalem). S Jihlavou přijel i mladý talent Matěj Vydra, zápas však začal pouze na lavičce.

Úvod utkání vyšel lépe domácím kteří se prosadili již ve 4. minutě. Po rozehrané standardce centroval Šmerda a krásnou hlavičkou se trefil Petr Knakal - 1:0. Po této brance Baník hýřil aktivitou, několik málo stovek promrzlých diváků, kteří dorazili, gól také nemálo zahřál. Jihlavu však inkasovaná branka nezaskočila a v 10. minutě běžel sám na Bertelmana Veselý, ale domácí brankář Veselého dobrým skluzem odzbrojil. O dvě minuty měl Baník další šanci, Bohumil Nádeníček však nastřelil jen břevno.

Utkání se hrálo ze strany na stranu, diváci museli být s předváděnou hrou více než spokojeni. Ve 21. minutě Penc fauloval Podrazkého a domácím se tak naskytla slibná standardní situace. Tu rozehrál Pilař a jeho centr přesně trefil hlavu Knakala, který vstřelil již svou druhou branku v zápase - 2:0. Baník si stále udržoval tempo a začal hru čím dál více kontrolovat ve středu hřiště. Po půl hodině hry vyslal pěknou střelu Vaněček, ta však mířila přímo doprostřed Kraječíkovo branky.

Hosté se do poločasu prosadili, z protiútoku centroval aktivní Krutý, který poslal přesný míč na Tecla a ten poslal míč hlavou do šibenice - 2:1. Jihlava po tomto brankovém úspěchu přidala na pracovitosti a začala si vytvářet nebezpečné situace. Jedna taková přišla ve 40. minutě, kdy Gruber střílel a jeho střelu jen tak tak vyrazil Bertelman na roh. Nic dalšího se do konce půle neudálo a do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu ani jeden z týmů neudělal žádnou změnu, na hřiště tak vyběhly stejné jedenátctky jako v první půli. Hned ze začátku centroval Hanzlík na Duchniče a ten ve skluzu vstřelil branku. Pomezí Jiřík však zamával ofsajd a branka neplatila. Úvod druhé půle nabídl stejný obraz hry jako v první půli, hrál se bojovný a vyrovnaný fotbal. V 55. minutě přešel Vaněček nejprve přes Da Silvu, poté si pohrál s Kadlecem a Pencem a nádhernou ranou nedal Kraječíkovi šanci - 3:1. Opravdu krásný fotbalový moment. O další minutu padla další branka, kdy Vaněček poslal do samostatného úniku Hanzlíka, který se nemýlil - 4:1.

Poté přišlo první střídání Jihlavy, Da Silvu nahradil Tlustý a Veselého vystřídal Vydra. Krátce nato Jihlava znovu střídala, hřiště opustil Krutý, za něj naskočil Šisler. V 66. minutě běžel na branku Jihlavy Vaněček s Nádeníčkem, první jmenovaný však zakončoval přímo do rukavic Krajíčka. Vysočina se i za nepříznivého stavu nevzdávala a často se hnala do útoku. V 70. minutě kopali hosté roh, po němž hlavičkoval Kadlec těsně nad. Čtvrt hodiny před koncem zápasu zahrávali hosté další roh, ze kterého se po závaru dostal ke střele opět Kadlec, ale jeho pokus však minul domácí branku.

Běžela 79. minuta, kdy domácí poprvé střídali. Odešel Tomáš Pilař, jehož nahradil defenzivní šťít Franta Kura. V 81. minutě nasadil Duchnič jesle Pencovi, poté ale střílel jen do boční síťě. Poté odešel z trávníku právě Duchnič, nahradil jej Lukáš Komberec, pro něhož to byla v dresu áčka na domácím stadionu premiéra. Ke konci utkání se zápas dohrával již jen z povinnosti, přesto ale přišla v 88. minutě šance Nádeníčka, který ale v gólové pozici mířil nad branku hostí. O několik málo sekund později to bylo už 5:1. Po závaru ve vápně Jihlavy nejprve neproměnil tutovku jako hrom Nádeníček, ale odražený míč na šestnáctku poslal tvrdou střelou Podrazký do sítě - 5:1.

Hned nato si zasloužené ovace vychutnal malý velký muž David Vaněček, kterého vystřídal Jirka Prchal. Více se už ale v zajímavéím utkání nestalo a Baník si připsal vysoké vítězství! Nejlepším hráčem domácích byl zvolen David Vaněček. Další utkání čeká ´zelený balet´, jak přejmenoval baníkovce fanklub, na Žižkově.