Baník prohrál s Bohemians 1905 o tři branky

so 10.7., Jan Kašpar

P r a h a / S o k o l o v - Opět v Synot Tip Areně se dnes představili hráči A-týmu Baníku, kteří se tam tentokráte utkali s Bohemians 1905. Pro Klokany byl tento zápas generálkou před startem první ligy. Zápas lépe vyšel pražanům, kteří po rychlém začátku vstřelili Baníku tři branky. Baník tak s Bohemians prohrál výsledkem 0:3.

přát., sobota 10.7.2010
Bohemians 1905 - FK Baník Sokolov  3:0  (3:0)
Branky: 2. Moravec, 10. Bartek, 21, Rychlík
ŽK: 3. Mlika, 43. Hanzlík, 83. Blažek
ČK: -
Rozhodčí: Kovařík - Kovařík, Černý
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Csech, Rychlík (62. D. Nešpor) - Bartek (68. M. Nešpor), Držík (74. Cissé), Kaufman (74. Kraus), Moravec - Škoda (36. Ibragimov), Bálek (46. Hartig)
FK Baník Sokolov: Bertelman (46. Zacharda) - Šmerda (46. Blažek), Studík (46. Jašíček), Knakal, Hanzlík - Podrazký (46.Puchmertl), Kura (46. Čada), Pilař, Kaplan (72. Bastl) - Duchnič, Mlika
Počet diváků: 150

Baník přijel do Prahy už bez Ivana Šollara a Pavla Vyhnala, kterým byly ukončeny testy. Nenastoupil ani Jaromír Šilhan, který je zraněný, v přípravě s Baníkem však nadále pokračuje. Do utkání lépe vstoupili hráči Bohemky, kteří se rychle ujali vedení. Stalo se tomu tak již v první minutě, kdy se po chybě v obraně Baníku dostal k balonu Jan Moravec, a první útok zápasu dokázal přetavit v branku - 1:0. O další dvě minuty později padla i žlutá karta, tu si připsal Jiří Mlika. V 10. minutě opět přišlo zaváhání v obranných řadách našeho týmu, a Bohemians toho opět beze zbytku využili, po rychlém přechodu do útoku totiž na 2:0 pro domácí zvyšoval Bartek. Bohemce se tak podařilo naše hráče dokonale zaskočit. Hra se s přibývajícími minutami postupně srovnala, z branky se ale opět radovali Klokani, kteří ve 20. minutě po přímém kopu Rychlíka připsali třetí gól. Ke konci poločasu měl Baník sérii tří rohových kopů, žádný však ale nevyužil a po první části tak pražané vedli o tři branky.

Do druhého poločasu trenér Purkart provedl hned několikanásobné střídání, odešli Bertelman, Šmerda, Studík, Podrazký a Kura, kteří byli nahrazeni Zachradou, Blažkem, Jašíčkem, Puchmertlem a konečně Čadou. V druhém dějství si Bohemka s přehledem kontrolovala tříbrankový náskok, a celkově byla druhá půlka více o střídání hráčů, než o fotbalových akcích. Jedna z těch nebezpečnějších přišla pro Baník v 84. minutě - z hranice vápna střílel Mlika, brankáře Bohemky ale Csecha ale nepřekonal a Baník si tak z Prahy veze porážku 0:3. Další přípravný zápas odehrají naši hráči příští středu, kdy se na domácím trávníku od pěti hodin utkají s Karlovými Vary.

Hodnocení Stanislava Purkarta: "Zaspali jsme začátek zápasu, kdy jsme udělali dvě chyby a soupeř je dokázal potrestat. Poté si myslím, že se zápas vyrovnal, v naší hře ale stále bylo dost nepřesností, které by se daly připsat únavě po náročném soustředění. Nedokážu ale pochopit právě dvě hrubé chyby na začátku, kdy jsme vstoupili zápasu nekoncentrovaně a nechali jsme soupeře utéct hned v úvodu."