Baník prohrál poprvé v sezoně

so 19.9., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - V osmém kole na západ Čech zavítal silný Hradec Králové. Po prvních pětačtyřiceti minutách byl stav 0:0. Ačkoliv měl Baník mírnou územní převahu, největší šanci si v prvním poločase vypracoval hostující Hochmeister, který střelou z hranice vápna minul branku jen těsně. Po změně stran nejdříve musel v 56. minutě nuceně střídat hostující Chleboun a vzápětí vstřelil první gól utkání sokolovský Robin Dejmek - 1:0. Radost Baníku nevydržela dlouho, v 61. minutě srovnal hradecký Roman Fischer - 1:1. O dalších šest minut bylo pro Baník ještě hůř, po chybě obrany trefil se hostující Václav Pilař - 1:2. Do konce zápasu už další branka nepadla a Baník si tak připsal první domácí porážku. Fotogalerii k utkání naleznete zde.

8.kolo, sobota 19.9.2009
FK Baník Sokolov - FC Hradec Králové  1:2  (0:0)
Branky: 56. Dejmek - 61. Fischer, 67. V. Pilař. Rozhodčí Jílek - Filípek, Koval. ŽK: 69. Šmerda - 62. Fischer. Diváci: 1960.
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (74. Habai), Pilař , Čada (78. Javorský), Vaněček - Duchnič (67. Nádeníček), Dejmek.
Připraveni: Kaplan, Hanzlík, Javorský, Studík, Dvořák.
FC Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Wozniak (K), Chleboun (56. Karal), Kasálek - Fischer, Janoušek, Hochmeister, Rezek (66. Přibyl) - Pilař (86. Dvořák), Černý.
Připraveni: Němeček, Kalousek, Dorotík, Šimon.
Počet diváků: 1960

V sobotním slunečném dopoledni se sokolovský Baník utkal s Votroky z Hradce Králové. Domácím se do sestavy vrátil Tomáš Pilař, který si již odpykal trest ze zápasu v Opavě. S týmem hostů přicestoval i bývalý kapitán Baníku, Pavel Němeček. Zápas však odseděl pouze na lavici náhradníků. V základní sestavě se naopak objevil i další hráč, jenž dříve působil v sokolovském dresu, Jiří Poděbradský.

Hned ve třetí minutě se dostal k dobré příležitosti hostující Janoušek, jeho hlavičkový pokus však netrefil bránu Zdeňka Zachardy. Úvodní minuty utkání přinesly opatrnou hru od obou týmů, většina útoků končila na kopačkách obrany soupeře. První roh kopal domácí Sokolov v 9. minutě, centr Podrazkého však před hlavami domácích útočníků odvrátil brankář Lindr. Po dvanácti minutách se pokoušel Podrazký vysunout Duchniče, jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá. V 15. minutě se ke střele dostal Radek Hochmeister, jeho pěkný pokus jen těsně minul branku Baníku.

O pět minut později kopal přímý kop Podrazký. Ten poslal míč na Čadu, jenž byl ve vápně faulován, píšťalka sudího Jílka však zůstala němá. Hned z následného protiútoku se do dobré šance dostal Hradec, za závaru se jim ale naštěstí pro domácí nepodařilo skórovat. V těchto chvílích měl Sokolov mírnou převahu, stále se mu však nepodařilo skórovat. Ve 28. minutě se ve vápně dostal balon k Robinu Dejmkovi, jeho střílený centr ale dokázala obrana hostí odvrátit do bezpečí.

Po 33. minutách hry kopal Baník další roh. Jeho zahrání se ujal opět Podrazký, ostrý centr ale skončil pouze na rukavicích brankáře Lindra. Sokolov si postupem času vypracovával stále větší souvislý tlak, obrana Hradce se však vždy dokázala odkopem vysvobodit. Ve 44. minutě hlavičkoval Černý do tyče Zachardovy brány, veškeré vzrušení ale bylo zbytečné, čárový rozhodčí totiž pískal ofsajd. Nic víc se poté už nestalo a do šaten tak šly týmy za stavu 0:0.

O přestávce se ani jeden z trenérů neuchýlil ke střídání, na hřiště tak vyběhly stejné jedenáctky jako v první půli. V 50. minutě se po házenkářském obléhání sokolovského vápna dostal k centru Fischer, jeho přihrávka však skončila na hlavě Petra Knakala. O tři minuty později byl v akci opět Knakal, tentokrát hezkými nůžkami netrefil branku Hradce. Po necelé hodině hry přišlo první střídání hostů, odešel zraněný Chleboun, kterého nahradil Karal. Hned na to bylo na sokolovském stadionu veselo – po standardce Čupra se totiž ve vápně prosadil Dejmek a těsně před Lindrem tečoval míč za jeho záda – 1:0.

Vedení ale domácím nevydrželo dlouho. V 61. minutě získal míč před vápnem Roman Fischer a nikým neatakován krásnou střelou vyrovnal – 1:1. Krátce nato byl vidět opět Fischer. Velmi teatrálně nahrál faul po zákroku Čupra a za své filmové schopnosti uviděl zaslouženou žlutou kartu. To, co hradečtí načali srovnáním, dokonali v 67. minutě otočením skóre na svou stranu. Centr do vápna totiž po hrubé chybě obrany brankově zužitkoval Pilař – 1:2. Po tomto nešťastném okamžiku domácí poprvé střídali, bojovníka Duchniče nahradil Nádeníček.

V 73. minutě Baník opět střídal, ze hřiště odešel Miroslav Podrazký, který přenechal své místo čerstvému Habaiovi. Čtvrt hodiny před koncem hostující Pilař ostře atakoval Vaněčka a domácí kopali přímý kop, ze kterého vytěžili roh. Ten ale, bohužel, pro Baník nepřinesl žádné nebezpečí. Poslední střídání využili domácí v 77. minutě, Čadu nahradil Pavel Javorský. O minutu později poslal na bránu Hradce hezkou jedovku Tomáš Pilař, vyrovnávací gól však nepřinesla. Od druhé branky Hradce byl Sokolov ve výrazném útlumu a nevypracoval si prakticky žádnou nebezpečnou situaci.

Ojedinělá šance přišla v 88. minutě, hlavičkující Kura ale mířil vedle branky hostů. Hned z protiútoku uháněl na Zachardu Kasálek, jeho střelu ale domácí brankář zlikvidoval. Již v nastaveném čase se do ideální pozice dostal osamocený Knakal, svou hlavičku ale umístil trestuhodně vedle branky. Závěrečnou šanci měli opět baníkovci, po signálu se míč snesl hned na trojici hráčů Baníku, ale ti před Linrem ani pořádně nevystřelili. Nic zásadního se poté už neudálo a 1960 diváků tak vidělo první porážku Baníku v této sezoně, když na vlastním hřišti podlehl hradeckým Votrokům v poměru 1:2. Šanci na reparát bude mít Baník příští týden, kdy zajíždí na hřiště Čáslavi.