Baník přestřílel Kladno 4:2

st 10.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V prvním domácím zápas v tomto roce si fotbalisté Baníku vcelku snadno poradili s prvoligovým Kladnem 4:2 zejména po výborném poločase, který domácí tým vyhrál 3:0. Do vedení se Baníkovci dostali zásluhou Robina Dejmka, který v 17. a 20. minutě vstřelil dvě branky. Tečku za prvním poločasem udělal Tomáš Pilař, který využil skvělé přihrávky Dejmka a stanovil poločasový výsledek na 3:0 pro Baník. Do druhého poločasu poslal trenér Purkart pozměněnou sestavu, i díky se Kladno dostalo více do hry. V 63. minutě využil zaváhání domácí obrany Šilhan a tvrdou střelou nedal Zachardovi šanci. V 71. minutě potěšil zmrzlé diváky pěknou střelou Janáček - 4:1. Poslední slovo v zápase si vzal opět kladenský Šilhan, když hlavičkou korigoval na 2:4 z pohledu Kladna.

přát., středa 10.2.2010
FK Baník Sokolov - SK Kladno  4:2  (3:0)
Branky: 17. a 20. Dejmek, 45. Pilař, 71. Janáček - 63. a 87. Šilhan
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda (46. Kaplan), Studík, Jašíček, Čupr (46. Hanzlík) - Podrazký, Čada (46. Javorský), Pilař (K) (46. Janáček), Vaněček - Radzinevičius (46. Mlika), Dejmek (46. Duchnič)
SK Kladno: Pavlík - Strnad, Hajník, Szabo (K), Klinka, Holub, Cigánek, Šilhan, Rendla, Rada, Beneš (střídali: Bartoš, Procházka, Gross, Lička, Novotný, Mráz)
Počet diváků: 100

Baník se opět utkal s prvoligovým soupeřem a tentokrát soupeře z vyšší soutěže dokázal nejen přehrát, ale i nastřílet více branek. Navzdory celodennímu sněžení byla hrací plocha dobře připravena, ačkoliv zmrzlý povrch dělal hráčům obou týmů problémy a znemožňoval lepší kombinaci a pohyb.

I proto byl začátek zápasu z obou stran opatrnější, oba týmy se navzájem poznávaly a zjišťovaly, kudy by vedla cesta k soupeřově brance. Jako první se osmělili domácí, ale Podrazký branku netrefil. Hráči Baníku znalost terénu využili a jejich tlak postupem času narůstal. Do velké šance se ve 14. minutě dostalo duo Vaněček-Pilař. První z úhlu nastřelil pouze gólmana Pavlíka, Pilař odražený míč napálil mimo tři tyče kladenské branky. O tři minuty se již domácí z branky radovali. Čupr s Vaněčkem si na levé straně pohráli s kladenskou obranou, Vaněček nacentroval do vápna a od Dejmka se míč odrazil za překvapeného Pavlíka – 1:0. Baník byl stále při chuti a neustále vyvíjel tlak na hostující obranu, která pak chybovala. Jednu z nich využil ve 20. minutě Čada, chytře přepustil míč Dejmkovi, který šajtlí na vzdálenější tyč vstřelil svou druhou branku v zápase - 2:0 pro Baník Sokolov.

Fotbalisté Baníku se díky dvěma rychlým gólům dostali do herní pohody a svého soupeře z Kladna jednoznačně přehrávali. Ukázat se chtěl Litevec Radzinevičius, ale brankáře Pavlíka svou střelou neohrozil. Po půlhodině hry se opět zaskvělo duo Pilař-Vaněček. Pilař nádherně uvolnil Vaněčka, ale brankář Kladna vytáhl parádní zákrok a zabránil dalšímu gólu. Kladno se k vápnu Sokolova dostávalo hodně sporadicky. Po jedné ojedinělé akci hostů hlavičkoval Szabo slabě a mimo branku Sokolova. Poté to zkoušel Šilhan, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla. V 45. minutě korunoval svůj výkon Dejmek, když po samostatné akci předložil ideální přihrávku Pilařovi, pro kterého nebyl problém dorazit míč za bezmocného Pavlíka – 3:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Purkart několik změn. Tento tah se na průběhu druhé půle podepsal tím, že se hra více vyrovnala a Kladenští se pomalu dostávali do hry. Také si vypracovali více nebezpečnějších šancí. V 63. minutě se hráčům Kladna podařilo snížit. Obrana Baníku nabídla míč Šilhanovi, který tvrdou střelou nedal Zachardovi šanci – 3:1. O dvě minuty později mohl druhý gól Kladna přidat Mráz, ale Zacharda jeho střelu zblízka reflexivně vyrazil. V 69. minutě už se stovka promrzlých diváků radovala z branky Sokolova, ale jejich radost byla předčasná. Duchnič obešel vybíhajícího Pavlíka, přihrál Mlikovi, ale jeho slabou střelu do prázdné branky zastavil vracející se obránce. Co se nepovedlo Mlikovi, to se podařilo Petru Janáčkovi. V 71. minutě proběhl s míčem středem hřiště, z 20 metrů vypálil a jeho bomba se cestou do sítě ještě odrazila od břevna – 4:1. Poté si vzali slovo opět hráči Kladna, ale Szabo z přímého kopu Zachardu nepřekvapil. Na druhé straně se mohl konečně prosadit Mlika, jenže jeho centr směřující do brány vyrazil Pavlík s vypětím všech sil na roh. Když se brankově nedokázali prosadit domácí, povedlo se to hostům. Na centr zprava si v 87. minutě naskočil nikým nehlídaný Šilhan a snížil na konečných 4:2 pro Baník Sokolov.

Hráči Baníku se před domácím publikem představili ve velmi dobrém světle, fotbal v jejich podání musel fanoušky zejména v prvním poločase potěšit. Další domácí utkání sehraje Baník v sobotu od 10.30 opět na baníkovské umělce. Přijměte proto naše pozvání a přijďte fotbalisty Sokolova povzbudit.