Baník postupuje dál, porazil Hvězdu Cheb 3:1

so 20.7., Lukáš Švéda

Cheb - Baníkovci splnili povinnost, potvrdili roli favorita a postoupili do 2. kola Poháru České pošty, když na hřišti chebské Hvězdy zvítězili 3:1. Svěřenci Aleše Jindry měli průběh utkání ve své režii, ale spousta šancí zůstala nevyužita. V první půli se o jediný gól postarala nová akvizice David Kobylík, jenž parádní střelou otevřel ve 26. minutě skóre. Ve druhé půli tentýž hráč proměnil v 60. minutě pokutový kop. O pět minut později zdramatizoval zápas domácí Dan Martinec, který překvapil brankáře Dvořáka. Gólový účet uzavřel o další tři minuty později střídající Rostislav Šamánek, když hlavou uklidil do sítě centr z levé strany. Baník v dalším kole narazí na Karlovy Vary.

Pohár, sobota 20.7.2013
FK Hvězda Cheb - FK Baník Sokolov  1:3  (0:1)
Branky: 65. Martinec - 26. a 60. z pen. Kobylík, 68. Šamánek
ŽK: 59. Šaloun, 69. Krupička
Rozhodčí: Pechanec - Zeman, Hrabovský
FK Hvězda Cheb: T. Martinec - Šaliga, Dobeš, Rolník (86. Kubinec), Kohout, Čížek (K), Vošmik (82. Nguyen), Fidler (65. Šnajdr), D. Martinec, T. Krupička, J. Šaloun
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek (82. Jankovský), Vondráček, Hofmann, Dvořák II. - Čada (K), Vrtělka - Vaněček, Kobylík (85. Holub), Hrubý - Jurdík (60. Šamánek)
Počet diváků: 750

Sokolovský trenér dal důvěru novicům Stanislavu Hofmannovi a Davidovi Kobylíka, oba začali utkání v základní sestavě. Naopak do zápasu nemohla nastoupit dvojice František Dřížďal a Luboš Hruška, oba sledovali utkání pouze z tribuny. V dresu chebské Hvězdy se objevili všichni exbaníkovci.

Souboj druhé a čtvrté nejvyšší soutěže od prvních minut vyzníval daleko lépe pro sokolovské hráče, kteří potvrzovali svou kvalitu. Již ve 3. minutě pěkně pálil z voleje David Vaněček, ale svůj pokus mezi tři tyči nevměstnal. Povedeným výkonem se prezentoval režisér hry David Kobylík, který stál u zrodu většiny baníkovských akcí. Ve 14. minutě se po jeho centru a Vondráčkovo hlavičce dostal k zakončení Jurdík, jenže zamířil jen do tyče. Ve 26. minutě se už sokolovští fotbalisté mohli poprvé radovat. Kobylík napřáhl z pořádné dálky a jeho projektil zaplul s pomocí tyče za Martincova záda - 0:1! Krátce před koncem poločasu mohl Kobylíkův přízemní centr usměrnit do sítě Jurdík, ale míč poslal jen vedle domácí branky.

Ve druhém poločase byla opět k vidění převaha Baníku, která narůstala s ubývajícími silami domácího výběru. Sokolovští si vypracovali řadu gólovek, ale branky na jejich kontě nepřibývaly. Ve 49. minutě rozjel Kobylík akci doleva na Dvořáka II., který vyzval ke skórování Jurdíka, ten však trestuhodně branku Chebu přestřelil. O minutu později utekl chebské obraně Jurdík, zkusil Martince přelobovat, ale domácí gólman míč stačil vytěsnit nad. Přehlídka šancí pokračovala i v dalších minutách. Vaněček z voleje pohotově zakončoval, ale Martinec vytáhl bravurní zákrok. Po hodině hry fauloval v pokutovém území unikajícího Dvořáka Šaloun a nabídnutou penaltu s přehledem k tyči proměnil Kobylík - 0:2.

O pár minut později pálil nebezpečně Kobylík, Martinec vyrazil míč jen k Šamánkovi, který ovšem hlavou branku o kousek přestřelil. V 65. minutě vystřelil ze střední vzdálenosti Dan Martinec a jeho pokus zaskočil brankáře Dvořáka. Míč zaplul do šibenice a chebští hráči i fanoušci vycítili šanci - 1:2. Nadšení domácích však dlouho nevydrželo. Již o tři minuty později poslal Dvořák z levé strany centr do šestnáctky a hlavou zakončující Rostislav Šamánek vstřelil třetí sokolovský gól - 1:3. Za dalších deset minut našel centrující Vondráček opět Šamánka, ale toho fantasticky vychytal chebský brankář. Střídající Šamánek byl v hlavní roli i v 80. minutě, kdy mu gólovku připravil Vaněček, ale následná střela letěla trestuhodně nad. Pět minut před koncem vysunul Kobylík Vaněčka, který trefil z úhlu ostrou střelou jen levou tyč. Dvě minuty před koncem se mohl mezi střelce zapsat i střídající Jankovský, jenže zblízka napálil míč jen do břevna. Zápas skončil naším vítězstvím 3:1.

Utkání se hrálo ve velmi dobré atmosféře, na které měli velký podíl i oba fankluby, zejména ten chebský o sobě dával hodně slyšet. Více než sedm set fanoušků vidělo trvalou převahu Baníku, který spálil velké množství šancí, ale také vyrobil několik chyb v rozehrávce. Trenér Aleš Jindra tak má před startem FNL svému týmu ještě co vysvětlovat.