Baník porazil béčko Sparty 2:1 a z Prahy veze tři body!

so 31.3., Lukáš Švéda

P r a h a - Sokolovští fotbalisté chtěli na půdě posledního celku II. ligy získat první jarní body na hřišti soupeře. Baníkovci totiž prohráli jak v Brně, tak i v Ústí nad Labem. Navíc v týdnu přišli o trenéry Látala s Nečkem. Západočeši potvrdili, že se jim na juniorku Sparty daří, neprohráli s ní již tři roky. V prvním poločase měli sparťanští mladíci spoustu šancí, ale paradoxně šel do vedení Baník. V 45. minutě se poprvé v sokolovském dresu prosadil Miloslav Strnad. V úvodu druhé půle přesně střílel Jakub Dvořák a Baník vedl 2:0. Spartě se podařilo utkání zdramatizovat v 71. minutě, když snížil na konečných 2:1 pro Baník odchovanec sokolovského fotbalu Roman Polom. Baníkovci tak poprvé na jaře přivezli body a rovnou tři!

21.kolo, sobota 31.3.2012
AC Sparta Praha "B" - FK Baník Sokolov  1:2  (0:1)
Branky: 71. Polom - 45. Strnad, 53. Dvořák II.
ŽK: 6. Frýdek, 55. Jirásek, 75. Juhar, 90+2. Putz - 25. Metelka
ČK: 81. Strnad
Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Páral
AC Sparta Praha "B": Švenger – Jánoš, Krch, Polom, Frýdek (46. Juhar) – Sýkora, Folprecht, Jirásek, Sýkora – Ujlaky (78. Putz), Kadlec (60. Griffiths)
FK Baník Sokolov: Buček – Dřížďal (K), Dvorník, Vondráček, Hanzlík – Glaser, Metelka, Dvořák (82. Machek), Vaněček (60. Benda) – Strnad, Krmenčík (67. Hrošovský)
Počet diváků: 412

Baník odjížděl do Prahy k utkání s juniorkou Sparty už bez trenérské dvojice Látal - Neček, která v týdnu kývla na nabídku prvoligové Ostravy. Do zápasu tak baníkovce vedl sportovní ředitel klubu Vítězslav Hejret a asistent Jiří Dreiseitl. Ti vsadili téměř na totožnou sestavu, jaká vyběhla proti Třinci, výjimkou byl Jakub Dvořák, který nahradil zraněného Davida Čadu. Domácí celek nasadil do útoku "áčkaře" Kadlece, do branky pak Švengera. V obraně nastoupili Frýdek a sokolovský odchovanec Roman Polom. Baník měl před utkání se sparťanským béčkem skvělou bilanci, v posledních pěti zápasech dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Sparta dokázala sokolovské mužstvo porazit naposledy před třemi lety.

V úvodu utkání byli aktivnější sparťané, kteří nutně potřebovali bodovat, aby se mohli přiblížit záchraně v soutěži. Po deseti minutách hry mohli jít do vedení domácí, ale Dvorník gólovou střelu Hybše vykopl mimo bránu. Pár minut na to zahrozili baníkovci. Po rohovém kopu pálil těsně nad nehlídaný Dvořák. Festival šancí pokračoval i nadále, aktivní Hybš znovu nebezpečně střílel, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Stejně si počínal o chvíli později i Kadlec, kterému do ideální pozice míč naservíroval Folprecht. Po půlhodině hry si tato dvojice spolupráci zopakovala, ale Kadlec na Bučka nevyzrál. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, baníkovci udeřili. V 45. minutě Baník zahrával rohový kop, míč se snesl na vzdálenější tyč k volnému Miloslavu Strnadovi, který se zblízka nemýlil - 0:1! Pro sokolovského útočníka to byl první přesný zásah v dresu Baníku. Do kabin tak šli spokojenější Západočeši.

Do druhého poločasu Sparta nastoupila s cílem srovnat krok, ale výsledkem bylo navýšení sokolovského vedení. V 53. minutě se po chybě v domácí defenzívě k míči dostal Strnad, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jakuba Dvořáka, jehož tvrdá rána se zastavila až v síti Milana Švengera - 0:2! Také pro záložníka Baníku to byla premiérová trefa v sokolovských barvách. Sokolovská obrana pracovala bezchybně a Baník směřoval k prvním jarním bodům na hřištích soupeřů. Komplikace nastaly v 71. minutě. Na rohový kop si naskočil Roman Polom a hlavičkou uklidil míč do branky - 1:2! O deset minut později obdržel rovnou červenou kartu střelec první branky Strnad a baníkovci museli bránit těsný náskok v deseti. Až na nebezpečnou střelu Jiráska se však domácí na nic nezmohli, a tak si Baník připsal druhou výhru 2:1 po sobě.

Další utkání sehrají fotbalisté Baníku v sobotu 7. dubna od 10:15, kdy jejich soupeřem bude severočeský Varnsdorf.