Baník porazil Vltavín 2:1 díky brankám Davida Čady

ne 18.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - Zápasem 27. kola mezi Baníkem a Vltavínem dnes pokračovala Fotbalová národní liga na sokolovském stadionu. I přes nefotbalové podmínky, které na hřišti panovaly kvůli neustálému dešti, byl k vidění pohlední zápas ve vysokém tempu. Jako první se z branky radovali hosté, které do vedení poslal v 19. minutě Podzimek. Hned o minutu nato ale vyrovnal domácí Čada a stejný hráč v druhém poločas skóre dokázal otočit. Baník tak porazil Vltavín 2:1.

27.kolo, neděle 18.5.2014
FK Baník Sokolov - Loko Vltavín  2:1  (1:1)

Fauly: 13:14

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Ivasko (73. Schut) – Machek (88. Hruška), Glaser, Vaněček (79. Šamánek) – Kuzmanović
Loko Vltavín: Čaba – Láncz, Ptáček, Bureš, Pozníček – Podzimek, M. Pávek (78. Mařík) (K), Valíček (78. Hodas), Očovan – Nulíček (58. Škrovánek), Čermák
Počet diváků: 403

I přes promáčený terén nabídl první poločas pohlednou podívanou

Pohyb hráčů po hřišti v celém utkání významně zhoršoval promáčený terén. I přesto se ale oba týmy snažili v úvodních minutách o aktiní hru. Kombinace však často kazily kaluže vody rozeseté prakticky po celé hrací ploše. O to více nebezpečné ale mohly být dalekonosné střely na svatyně obou brankářů. Jednu takovou vyslal v 8. minutě sokolovský Machek, mířil ale hodně mimo. Mnohem zajímavější situace nastala ve 13. minutě, kdy přímý kop ve prospěch Baníku zahrával Glaser a jeho pokus z dvaceti metrů jen těsně minul Čabovu branku. A tak udeřili hosté. V 19. minutě Vltavín, jmenovitě zahrával Čermák, zahrával rohový kop. Čermák posadil balon přesně na hlavu Podzimka, po jehož zakončení se Dvořák I. se jen ohlédl. Hosté tak trochu překvapivě vedli. Náskok jim však nevydržel ani minutu. Hned po rozehrání ve středovém kruhu totiž utekl po levé straně Vaněček, nacentroval do vápna Davidovi Čadovi, který rovněž hlavou srovnal na 1:1! A i v dalších minutách byl k vidění zajímavý zápas. Ve 31. minutě předvedl sprint po levé straně hostující Pozníček, naservíroval balon na malé vápno na Nulíčka a ten řádně zaměstnal Dvořáka I. Celou akci ale zastavil pomezní Arnošt pro ofsajd. Krátce nato na druhé straně zahrozil Kuzmanovič, po dlouhém pasu Ivaska ale svoji dělovku nasměřoval mimo.

Snajpr Čada rozhodl o vítězství Baníku

Úvod druhého poločasu vyšel sokolovským borcům na jedničku. To byl hlavním hrdinou opět David Čada, který po centru z pravé strany hlavou podruhé překonal Čabu v bránce Vltavína. Baník tak rychle vedl 2:1. Po necelé hodině hry mohlo být pro domácí fanoušky ještě veseleji. Vltavínské obraně utekl po dlouhém pasu Kuzmanovič a následně z úhlu dopravil balon do branky. Gól ale nemohl kvůli ofsajdu být uznán. Byli to domácí hráči, kteří v dalších deštivých minutách zápasu udávali tempo. Baníkovci se pravidelně dostávali do zakončení a byli lepším týmem. Pozadu ale nezůstával ani Vltavín, který se snažil hrozit z brejkových situací. V 67. minutě se po levé straně hostující obrany prohnal David Vaněček, kterého těsně před zakončením srazil k zemi ve vápně Láncz. Sudí Orel tak nařídil pokutový kop a hostující bek navíc obdržel žlutý trest. K penaltě se postavil Nemanja Kuzmanovič, jeho technické zakončení ale přeletělo branku Čaby. Dvacet minut před koncem utkání absoloval tvrdý souboj s jedním z hostujícím hráčů Aleš Ivasko. Domácí hráč musel být odnesen na nosítkách a zápas pro něj skončil. Na hřiště tak místo něj přišel Schut. V závěru utkání již tempo výrazně opadlo a týmy bojovaly především s terénem. Baník však těsné vedení dokázal udržet a po výsledu 2:1 s Vltavínem si připisuje další vítězství.

Trenér Baníku po čtvrté výhře v řadě: "Dnešní utkání bylo hodně ovlivněno opravdu těžkým terénem. Myslím si ale, že jsme se s tím poprali slušně. Na začátku jsme měli určité problémy, ale potom jsme byli aktivnější. Zarazila nás branka ze standardní situace, což je vždycky velký průšvih. Klíčové bylo, že jsme prakticky z rozehrání vyrovnali. To nám pomohlo a vrátili jsme se zpátky do zápasu. Musím ocenit soupeře, hrají velmi slušně. Utkání jsme mohli rozhodnout z penalty, ale podruhé jsme ji doma neproměnili. Pak to logicky byly nervy až do konce, ale vážím si toho, že jsme to ubojovali."
To sportovní ředitel Vltavínu Radek Kroňďák neměl žádný důvod ke spokojenosti: "Zápas se mi hodnotí těžko. Hrálo na extra těžkém terénu, počasí fotbalu nepřálo, ale pro obě mužstva to bylo stejné. Stalo se to, co nás provází celou sezónu. Soupeři darujeme jednoduché šance a sami své příležitosti neproměníme. Určitě jsme nepodali horší výkon než domácí, byl to remízový zápas. Nedáváme góly a děláme zbytečné chyby, a tak jsme dnešním zápasem definitivně spadli z této soutěže."