Baník porazil Ovčáry 3:1

so 17.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - Se Sokolem Ovčáry dnes dopoledne hrál generálku na druhou ligu sokolovský Baník. Jako první se trefili hosté, kteří šli zásluhou Viskupa v 17. minutě do vedení. Na obou stranách bylo poté k vidění několik šancí, vyrovnání ale přišlo až ve 45. minutě - na 1:1 srovnal David Vaněček. Po prvním poločase tak bylo skóre nerozhodné. Vstup do druhé půle vyšel lépe Baníku, který se ve 47. minutě dostal díky trefě Šilhana do vedení 2:1. Do konce zápasu přidali domácí ještě jednu branku, těsně před koncem se z penalty trefil Podrazký a stanovil tak konečné skóre na 3:1.

přát., sobota 17.7.2010
FK Baník Sokolov - Sokol Ovčáry  3:1  (1:1)
Branky: 45. Vaněček, 47. Šilhan, 88. Podrazký (pk) - 17. Viskup
ŽK: 54. Šilhan - 53. Viskup
ČK:
Rozhodčí: Melničuk - Šmat, Vokoun
FK Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda (46. Blažek), Knakal (46. Kura) , Studík (46. Jašíček), Hanzlík - Podrazký, Pilař (61. Puchmertl), Javorský (46. Čada), Vaněček (46. Dittrich) - Šilhan, Mlika (46. Duchnič)
Sokol Ovčáry: Straka - Ondrák, Studený, Viskup, Mareš - Maršner, Kovařík, Hyka, Štefan - Šmidrkal, Hašler
Nahrádníci: Chalupa, Jeník, Martinek, Krejcar, Stuchlý
Počet diváků: 152

V útoku Baníku se opět představila nová tvář, Jaromír Šilhan, naopak druhá posila, Jaroslav Dittrich začala utkání na lavičce. První minuty se nesly ve znamení územní převahy Baníku, hosté se přes svoji polovinu příliš často nedostali. Přesto se ale hrálo především ve středu hřiště a na šance se stále čekalo. V 17. minutě ale o sobě daly výrazně vědět Ovčáry, když rozehrávaly rohový kop, centr se snesl až na hlavu Viskupa, který poslal svůj tým do vedení – 0:1. Hosty tato branka výrazně povzbudila a jejich hra se o poznání zlepšila. Po dvaceti minutách kopal roh i Baník, po centru Podrazkého se ale ve vápně nedokázal nikdo prosadit. Ve 25. minutě se domácím naskytla nadějná standardka z hranice vápna, kterou naši hráči kopali po faulu Studeného na Javorského. Podrazký ale napálil balon nad branku hostí. Baník poté trpělivě vyčkával, až přišla vyložená šance Mliky ve 30. Minutě, když náš útočník běžel sám na brankáře Straku, ale jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče. Krátce před koncem poločasu měl šanci ještě hostující Šmidrkal, který prověřil Bertelmana nečekanou střelou z třiceti metrů. Přesto ale ještě v první části branka padla, když se ve 45. Minutě po závaru ve vápně hostí trefil David Vaněček – 1:1.

Do druhého poločasu vstoupil Baník na výbornou, ve 47. minutě totiž centroval zprava do vápna Duchnič, k balonu se dostal Šilhan a upravil skóre na 2:1. Obrat tak byl dokonán. Poté v rychlém sledu za sebou přišly dvě žluté karty, jedna pro domácího Šilhana a druhou viděl hostující Viskup. V 59. minutě zahrával standardní situaci Pilař, jeho krásný centr se snesl k Jašíčkovi, jehož střelecký pokus orazítkoval břevno Strakovy branky. Z následného nebezpečného závaru se už Šilhan neprosadil. Po hodině hry se začaly Ovčáry snažit prosadit postupnými útoky a dostat se k Bertelmanově brance, obrana Baníku však zatím byla pozorná. Naproti tomu naši hráči začali před vápnem soupeře vytvářet pěkné kombinace, vidět byli především na krajích Dittrich s Blažkem. Přesné zakončení ale chybělo. V dalším průběhu se pokračovalo ve stejném trendu – hosté se snažili o co nejrychlejší vyrovnání, proti ale byla obrana Baníku, která vedení bez problémů hlídala. V 88. minutě navíc přišel únik Olega Duchniče, který byl ve vápně zezadu stažen jedním z obránců Ovčár a byla z toho penalta. K té postavil Podrazký a přízemní střelou k tyči zvýšil na 3:1. Krátce poté sudí odpískal konec a Baník tak v generálce na druhou ligu porazil Ovčáry 3:1.