Baník porazil Doubravku 3:0 a je ve 3. kole poháru

út 31.8., Lukáš Švéda

D o u b r a v k a - Od 17:30 hodin nastoupili svěřenci trenéra Purkarta k zápasu 2. kola Ondrášovka Cupu na půdě divizního týmu Senco Doubravka. Trenér Baníku poslal od úvodní minuty do zápasu oproti lize pozměněnou sestavu. Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný. Baníkovci měli několik možností, ale na gól si museli půlhodinu počkat. Ve 32. minutě zakončil Podrazký svůj nájezd lobem a poslal hosty do vedení. O minutu později stál na konci akce Baníku opět Podrazký, když po přihrávce Dittricha navýšil vedení Baníku o dvě branky. Ve druhém poločase se dlouhé minuty hrála vyrovnaná partie. Fotbalisté Baníku se sice dostávali do šancí, ale skóre se měnilo až v 74. minutě. To se do míče opřel střídající Javorský a jeho tvrdá rána skončila až v sítě. Baník si pohlídal zbytek zápasu a bez větších problémů zvítězil 3:0. V dalším kole by měl na svém hřišti hostit Spartu Praha, pokud ovšem zvládne svůj sobotní zápas proti Marile Votice. Doplněné ohlasy trenéra Purkarta.

Pohár, úterý 31.8.2010
Senco Doubravka Plzeň - FK Baník Sokolov  0:3  (0:2)
Branky: 32. a 34. Podrazký, 74. Javorský
ŽK:
FK Baník Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Knakal, Hanzlík - Podrazký, Pilař (73. Javorský), Čada, Dittrich (55. Duchnič) - Šilhan (68. Blažek), Mlika
Počet diváků: 400

Baník v poháru zavítal na hřiště momentálně desátého celku divize A. Od začátku měl optickou převahu a více držel míč. Domácí během úvodní čtvrthodinky vystřelili jednou, stejně na tom byl i Baník, který měl v 18. minutě výhodnou pozici ke skórování, ale po přečíslení a akci Dittricha akce skončila špatným vyřešením. Poté měl možnost Knakal, ale po rohu hlavičkoval jen do brankáře. Stav se měnil ve 34. minutě, kdy Šilhan vysunul středem hřiště Podrazkého, který běžel sám na branku a lobem poslal Baník do vedení - 0:1. O minutu později přidal nejlepší střelec Baníku druhou branku, přihrávku Dittricha přes celé pokutové území Podrazký zužitkoval a střelou zvýšil na 2:0 pro Baník! Do konce prvního poločasu si pak Baník dál udržoval herní převahu, Doubravka prakticky hrozila jen z protiútoků, ale brankáře Zachardu nijak z klidu nevyvedla.

Po změně stran se hra trochu vyrovnala a Baník hrál oproti první půli pasivněji. V 55. minutě skončilo utkání pro Dittircha, který po střetu s domácím hráčem musel střídat a na hřiště přišel Duchnič. Ten si krátce po svém pobytu na hřišti připsal gólovou příležitost, ale po centru hlavičkoval ve výhodné pozici mimo. Stejně pak o pár minut později zamířil také hlavičkující Čada. Stav se měnil až v 74. minutě, po křídelní akci střídajícího Blažka se z dvaceti metrů opřel z první do míče Javorský a jeho dalekonosná střela skončila až v síti - 0:3. Do konce utkání se již nic dramatického neudálo, a tak se baníkovci mohou radovat z vytouženého postupu do 3. kola Ondrášovka Cupu, ve kterém s největší pravděpodobností nastoupí ve druhé polovině září proti Spartě Praha, která hraje své pohárové utkání v sobotu 4. září proti Marile Votice.

Baník splnil papírové předpoklady a postoupil do další fáze Ondrášovka Cupu. Ve 2. kole si poradil se Sencem Doubravka, které ve středu porazil 3:0. "Domácí celek určitě hrál s maximálním nasazením a snažil se poctivě bránit. My jsme samozřejmě v prvním poločase dobývali jejich branku a oni se snažili hrozit z rychlých protiútoků, ale s většinou z nich jsme si poradili již v zárodku. V podstatě jsme měli trvalý tlak, vytvořili si standardní situace a měli jednu, dvě nedotažené šance," popsal trenér STANISLAV PURKART dění do první vstřelené branky. "Utkání jsme rozhodli ve dvou minutách, kdy jsme vstřelili dvě branky Podrazkým a utkání jsme pak už jen kontrolovali a soupeři nedovolili prakticky nic," viděl kouč průběh duelu. Pod vedením 2:0 se hráčům opravdu hrálo dobře a utkání si pohlídali. "Kontrolovali jsme ho, po zbytek zápasu jsme drželi balón a přidali ještě třetí branku. Navíc jsme tam měli další dvě velké šance, takže si myslím, že utkání bylo z naší stranu odehrané v pořádku," spokojeně hodnotil Purkart vývoj ve zbývajících minutách zápasu. Cíl jeho mužstvo splinilo. "Pro nás bylo před utkáním prioritou vyhrát a postoupit v poháru dál, čímž divákům domů přitáhneme Spartu. Tím jsme splnili první úkol v nové sezoně a jsme za to také rádi," podotkl sokolovský trenér. V sestavě Baníku se od začátku objevilo několik hráčů, kteří v poslední době spíš nehráli. Nebyly to ale vynucené absence, což trenér také vysvětlil. "Chtěli jsme hráče trochu protočit, aby i ti ostatní cítili, že jsou tu potřební. Kluci ale zápas i v této sestavě odehráli bezpečně, splnili úkol a z toho mám radost," dodal trenér Baníku.