Baník podruhé za sebou prohrál, v Čáslavi 0:3

ne 15.8., Lukáš Švéda

Č á s l a v - Svěřenci trenéra Purkarta poprvé v této sezóně okusili pocit, jaké to je hrát na cizím stadionu. Po úvodní výhře na Sezimovým Ústím a těsné prohře se Zlínem se baníkovci vypravili do Čáslavi, která v prvních dvou kolech nezískala ani bod, navíc nevstřelila ani gól. Proti Baníku se jí to podařilo již po devíti minutách, kdy úvodní gól zápasu vstřelil Racko. Po půlhodině hry přišly chvíle Kunáška, který v rozmezí tří minut dvakrát rozvlnil síť za Zachardou. Čáslav tak po prvním poločase vedl nad Baníkem nečekaně o tři branky. Ve druhém poločase se již nic dramatického neudálo, a tak si Baník z Čáslavi veze porážku 0:3.

3.kolo, neděle 15.8.2010
FC Zenit Čáslav - FK Baník Sokolov  3:0  (3:0)
Branky: 9. Racko, 32. a 35. Kunášek
ŽK 3:2 (9. Haniak, 19. Kazár, 59. Bartl – 9. Šilhan, 54. Knakal).
FC Zenit Čáslav: Volšík - Růžička, Haniak, Ptáček, Kazár - Bartl (64. Fikejz), Prášil, Šisler, Racko (78. Breite) - Kopic (82. Kotrba), Kunášek.
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda, Kura (46. Studík), Knakal, Hanzlík - Podrazký (75. Dittrich), Čada, Pilař, Vaněček - Šilhan (46. Duchnič), Mlika.
Počet diváků: 623

Po dvou úvodních kolech, kdy se baníkovci představili domácímu publiku a vytěžili 3 body za výhru nad nováčkem ze Sezimova Ústí, se vydali poprvé na hřiště soupeře, konkrétně do Čáslavi. Ta zažívá nepodařený start do sezóny, neboť Zenit zatím nezískal ani bod, nevstřelil branku a přitom pětkrát inkasoval. Za Baník nemohl nastoupit brankář Bertelman, který je v karetním trestu. Ke změně došlo také v útoku, základní sestavy se nevyšel Oleg Duchnič, místo kterého nastoupil Jiří Mlika.

Domácí nedali za 180 minut ani gól, ale proti Baníku se jim to podařilo už za devět minut. V 9. minutě se totiž proti obraně Baníku dokázal prosadit Racko a poslal Zenit do rychlého vedení - 1:0!. O vyrovnání se pokusil Podrazký, ale velkou šanci nevyužil a nerozšířil tak svůj gólovou sbírku. Naopak v pohodě hrající Čáslav zatlačila Baník a vytvářela si další šance. V 25. minutě pálil nebezpečně Kopic, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. To se nedá říct o dvou akcích Kunáška, které v 32. a 35. minutě přinesly další dvě branky domácího Zenitu. Takových třicet minut si baníkovci jistě nepředstavovali ani v tom nejhorším snu. Krátce před koncem poločasu navíc mohl přidat další gól Kopic, ale opět se proti Zachardovi neprosadil. První poločas Baníku vůbec nevyšel a do druhé půle musel dohánět třígólové manko.

Na druhý poločas si trenér Purkart nachystal první změnu. Šilhana nahradil Oleg Duchnič. Baníkovci si však během druhé půle nedokázali vypracovat větší šanci a nepodařilo se jim náskok soupeře snížit. V 75. minutě nahradil Podrazkého Jaroslav Dittrich, ale ani on nepomohl Baníku ke vstřelené brance. Čáslav si své vedení pohlídala až do konce a připsala si premiérové body v této sezóně, když nečekaně porazila Baník o tři góly.

Baníkovci nezachytili úvod zápase a po půlhodině hry prohrávali již o tři branky. Připsali si tak druhou porážku za sebou. Reparát mohou složit v sobotu 21.8., kdy na své hřišti hostí béčko Sparty Praha.

Sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret neskrýval po utkání rozladění: "Na naše poměry jsme předvedli podprůměrný, nekoncentrovaný výkon. Vstup do utkání z naší strany byl naprosto katastrofální, inkasovali jsme do půlhodiny tři branky. Soupeř nás přehrával jednoduchou hrou, která jim vycházela. Do druhého poločasu přišlo jisté zlepšení, ale nedokázali jsme si vytvořit déle trvající tlak. Měli jsme dvě šance, ale Vaněček se Studíkem neuspěli."