Baník otočil zápas a porazil Hlučín 4:2

so 16.4., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve 22. kole hostil Baník poslední tým tabulky FC Hlučín. Bohužel od druhé minuty domácí Sokolov prohrával, když se ve vápně prosadil Václav Cverna. Ve 21. minutě bylo ještě hůře. Před Dvořákem zůstal úplně volný Libor Žondra a přidal druhý gól Hlučína - 0:2. Baník se neprosadil i přes zvýšenou aktivitu ke konci poločasu. Hlučín tak vedl o dvě branky. V úvodu druhé půle prostřelil vše Vladimír Darida a snížil na 1:2. V 56. minutě pak stejný hráč střelou zpoza vápna vyrovnal – 2:2. Baníku naprosto patřil druhý poločas a dočkal se i třetího gólu, hlavou se trefil Jiří Mlika - 3:2. Těsně před koncem zápasu skóroval i Jaromír Šmerda. Baník otočil nepříznivé skóre a zvítězil.

22.kolo, sobota 16.4.2011
FK Baník Sokolov - FC Hlučín  4:2  (0:2)
Branky: 50. Darida, 56. Darida, 75. Mlika, 92. Šmerda - 2. Cverna, 21. Žondra ŽK: 53. Darida, 59. Čada - 56. Žondra, 79. Štefak, 80. Bogdaň Rozhodčí: Lerch - Moláček, Šecová
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Šindelář, Dřížďal, Hanzlík - Dittrich (27. Šilhan), Podrazký, Čada, Darida, Vaněček (90. Šmerda) - Mlika (86. CHupáč)
FC Hlučín: Hampel - Štefak (89. Coufal), Pavlík, Hertánek, Cverna - Bartl, Bogdaň, Hanus, Motal (60. Mozol), Hertánek - Žondra
Počet diváků: 1054

Proti Hlučínu se trenér Látal musel obejít bez zraněných Duchniče a Javorského. Do sestavy se tak po delší době vrátil Jiří Mlika a do základu byl zařazen Jaroslav Dittrich.

Zápas pro Baník začal nejhůře, jak mohl. Hlučín po faulu u rohového praporku rozehrával přímý kop, míč propadl na značku penalty k Václavovi Cvernovi, který nekompromisně překonal Dvořáka – 0:1. Domácí poprvé výrazně zahrozili ve 13. minutě, Hanzlík z pravé strany nebezpečně odcentroval, Šindelář na míč jen těsně nedosáhl a nabíhajícímu Dřížďalovi unikl centr jen o vlásek. Baník sice v prvních dvaceti minutách měl míč častěji na kopačkách, ale nedařila se kombinace a hlučínská obrana byla pozorná. Naopak ve 21. minutě udeřili opět hosté. Po dalším centru z pravé strany zůstal před brankou úplně osamocený Libor Žondra a hlavičkou překonal Dvořáka podruhé – 0:2.

Ve 27. minutě Baník poprvé střídal. Ze hry šel Dittrich a do útoku se k Mlikovi postavil Jaromír Šilhan. A byl to právě vysoký útočník Baníku, který se zjevil ve velké šanci před brankou Hampela. Bohužel Šilhan míč nedokázal usměrnit za záda hlučínského brankáře. Ke konci prvního poločasu se hra Baníku zlepšila. Do vápna Hlučína přilétlo několik centrů a po gólu volala pěkná střela Daridy, která jen těsně minula bránu hostí.

Na začátku první půle se nejprve pěknou dalekonosnou střelou uvedl Blažek. Vzápětí v 50. minutě centroval po faulu Podrazký, brankář míč vyrazil k Vladimírovi Daridovi, který prostřelil naprosto vše a snížil – 1:2. Poté obdržel Vladimír Darida žlutou kartu a do třetice byl mladý záložník v hlavní roli. Vladimír Darida prošel středem hřiště, za vápnem napřáhl a trefil přesně k tyči – 2:2.

Baník pokračoval v tlaku a Hlučín se měl co obracet. Do hry se začal dostávat také David Vaněček a hned to bylo znát. Po jeho akcích se dvakrát dostal do šance Šilhan, ale dvakrát centr minul. A Baník se radoval i potřetí, bohužel branka nebyla uznána. Po centru Daridy překonal Hampela hlavou Šilhan, který však dle mínění pomezního rozhodčího stál v ofsajdu.

V 74. minutě měl na kopačkách Vladimír Darida hattrick. Další podařenou střelu sokolovského záložníka zastavil až těsně před brankovou čárou stoper hostí. Baník se ale třetího gólu přeci jen dočkal. Po rohovém kopu vrátil Čada míč před bránu, kde byl připraven Jiří Mlika a hlavou poslal Baník do vedení. Hlučín poté také zvýšil aktivitu, ale šance hostí nepřicházela. Naopak se na druhé straně dostal do brejku Darida, který udělal i kličku gólmanovi, bohužel byl však již ve velkém úhlu a neskóroval. Baník nakonec přidal přeci jen ještě jednu branku. Podrazký prošel přes dva hráče, předložil Jaromírovi Šmerdovi, který v pádu vstřelil čtvrtou branku.

Baník tak dokonale otočil zápas a zvítězil 4:2.