Baník otočil utkání proti Hofu a zvítězil 2:1

so 15.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Svěřenci Aleše Jindry si připsali třetí vítězný zápas v řadě. Po Tachovu a Kunicích porazili baníkovci také německý Hof. Výhra se však nerodila lehce. Hosté se dostali do vedení 28. minutě, kdy proměnil své sólo Schäffler. Druhý poločas patřil gólově Baníku, když nejprve v 64. minutě vyrovnal z přímého kopu Kobylík a o dvacet minut později rozhodl o vítězství domácího týmu Machek.

příp., sobota 15.2.2014
FK Baník Sokolov - SpVgg Bayern Hof  2:1  (0:1)
Branky: 64. Kobylík, 83. Machek - 28. Schäffler
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Hruška (62. Tůma) Hofmann (46. Vondráček) Jankovský (76. Hrubý) - Schut (62. Ivasko) Čada - Vaněček, Kobylík, Došlý (46. Machek) - Kuzmanovič
Počet diváků: 50

V útoku dostal prostor opět testovaný Nemanja Kuzmanović, ale narozdíl od utkání s Kunicemi se střelecky neprosadil. V záloze pak nastoupili i nováčci Schut s Došlým. Naopak dvojice Jakub Dvořák II. a František Dřížďal strávili utkání pouze v roli diváků.

První minuty byly z obou stran vlažné, přítomné diváky jako první potěšil David Čada, který po Jankovského centru rozecvučel z hranice šestnáctky břevno. O pár minut později mohl otevřít skóre Došlý, jehož za obranu Hofu parádně vysunul Vaněček, ale nová posila Baníku gólmana hostů neprostřelila. Dobrou pasáž sokolovských hráčů potvrdil Kobylík, který pěknou střelou pod víko protáhl německého gólmana.

Dvořák v brance Baníku se dlouhé minuty nudil, ale po půlhodině hry zničehonic inkasoval. Hostujícím hráčům se povedla kolmice do otevřené obrany Sokolova, Schäffler obešel Dvořáka a zasunul balón do prázdné brány - 0:1. Krátce před přestávkou mohl vyrovnat Došlý, ale akci Jankovského s Vaněčkem nezužitkoval.

Do druhé půle poslal Aleš Jindra Vondráčka s Machkem, naopak dohráli Hofmann a Došlý. Výkon Baníku byl kvalitnější než v prvním poločase, ale gólové příležitosti ne a ne proměnit. Z dobré pozice střílel Kobylík jen do hostujícího brankáře, Hruška pak z rohového kopu zamířil hlavou nad. Po hodině hry postupoval sám na gólmana Kuzmanović, jenže svého protivníka nepřekonal.

Baníkovcům se podařilo srovnat v 64. minutě. To se k přímému kopu postavil Kobylík a parádní střelou přes zeď nedal gólmanovi Hofu sebemenší šanci - 1:1. V dalších minutách se sokolovští fotbalisté začínali prosazovat čím dál více. Ve svých šancích ale postupně neuspěli Vaněček, Kobylík a Blažek navíc trefil centrem další břevno.

Až v 83. minutě mohli příznivci Baníku jásat podruhé. Za šestnáctkou Hofu vypálil Machek a jeho tečovaná střela zaplula k pravé tyči - 2:1. O chvíli později mohl navýšit vedení Kuzmanović, ale na gólmana Hofu znovu nevyzrál. Zápas tak skončil těsnou výhrou domácích 2:1.