Baník neudržel vedení a s Karvinou prohrál 1:3

so 31.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - S týmem z daleké Karviné se v rámci 29. kola FNL utkali na domácí půdě sokolovšťí baníkovci. V prvním poločase bylo k vidění několik šancí, žádná se však neujala. Zato v druhém poločase už branky padaly. Jako první se z přesného zásahu radovali domácí, které poslal v 65. minutě do vedení Stanislav Hofmann. To však bylo ze strany Baníku vše. V 73. minutě nejprve povedenou střelou zpoza vápna srovnal Fiala, aby o deset minut obrat dokonal střídající Holek. Už v nastaveném čase na konečných 1:3 upravil Puchel. Karviná si tak ze západu Čech odvezla všechny tři body, Baník však po měsíční šnůre bez porážky odchází s prázdnou.

29.kolo, sobota 31.5.2014
FK Baník Sokolov - MFK OKD Karviná  1:3  (0:0)

Fauly: 11:16

FK Baník Sokolov: Dvořák – Blažek (86. Hruška), Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada, Ivasko – Machek (86. Kobylík), Šamánek (64. Vaněček), Glaser – Kuzmanović
MFK OKD Karviná: Pindroch – O. Cverna, V. Cverna, Jovanović, Gonda (89. Svatonský) – Vaněk (K), Hottek (72. Puchel) – Fiala, Halaška (82. Holek), Eismann – Juřena
Počet diváků: 586

První poločas přinesl šance, branky ale ne

Baník vstoupil do utkání aktivně, již po několika desítkách sekund pokoušel štěstí střelou z vápna Kuzmanović. Jeho pokus ale mířil těsně vedle. V 5. minutě o sobě dali vědět i fotbalisté z Karviné, jmenovitě Ondřej Cverna. Ten si naběhl na dlouhý pas po pravé straně a z úhlu prověřil brankáře Dvořáka. Ten si poradil a balon vytěsnil na rohový kop. Oba týmy tak v ideálních fotbalových podmínkách začaly pěkně od podlahy. V následujících minutách byl Sokolov lepším týmem a diktoval tempo hry. Ve 20. minutě se o odraženému balonu za vápnem Karviné dostal domácí Glaser, který svoji jedovkou z první pořádně zaměstnal hostujícího gólmana Pindrocha. Ten si ale v těžké pozici poradil. Karvinský strážce tří tyčí byl v permanenci i o dvě minty později, kdy musel zasahovat po střele Čady z bezprostřední blízkosti, jenž se k zakončení dostal po vtipné patičce Kuzmanoviće. Pindroch ale nekapituloval a na první branku se tak čekalo dále. Po půlhodině hry se však hra přenesla především do středu hřiště, kde bylo k vidění spoustu tvrdých zákroků z obou stran, které sudí Julínek přehlížel. Atraktivní fotbal ale byl tatam. Ve 37. minutě napětí vzbudil karvinský útočník Halaška, který po centru z levé strany z kopačky Eismanna hlavičkoval dva metry před Dvořákem, který ale tutovku hostí skvělými reflexy zlikvidoval. Obrana Baníku v těchto momentech byla velmi prostupná a hosté tak zakládali nebezpečné útoky po stranách. Střela Hottka ani další pokusy se však neujaly a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Baník vstřelil první branku, vedení však neudržel

Druhý poločas začal převahou Karviná, která domácí borce zamkla před jejich vápnem a tlačila se do branky. Sokolovská defenziva však pracovala soustředěně a nepřipouštěla větší nebezpečí. Po hodině hry kopal hostující Hottek rohový kop, ten se však neujal. A tak udeřili domácí. V 65. minutě měl Sokolov k dispozici standardní situaci, po které šel do vápna hostí povedený centr. Ten hlavou posunul Vondráček k volnému Hofmannovi a ten rovněž hlavičkou překonal brankáře Pindrocha! Po nepříliš povedené pasáži se tak Baník paradoxně dostal do nadějného vedení. To ale domácím hráčům příliš dlouho nevydrželo. V 73. minutě totiž vypustil z dvaceti metrů od branky Sokolova nenápadnou střelu Matěj Fiala. Jeho pokus se za Dvořákovo zády odrazil od tyče do branky a jako studená sprcha polil sokolovské publikum. Záhy tak bylo vyrovnáno. Ani tento stav však mohl být brzy minulostí. V 79. minutě se k odraženému balonu za vápnem Karviné dostal Glaser a z první vyslal na branku hostí krásnou ránu, která ale letěla těsně nad břevnem. V 83. minutě se však skóre už měnilo. Z levé strany přiletěl do šestnáctky Baníku pěkný centr, na který si naskočil střídající Martin Holek, jenž byl na hřišti teprve pár vteřin a hlavou poslal Karvinou do vedení. To navíc v nastaveném čase pojistil po chybě obrany Baníku Puchel a Karviná tak ze Sokolova veze tři body.

Sokolovský Aleš Jindra po zápase: "První poločas měl scénář, jaký jsme očekávali. Karviná má kvalitní hráče, to se potvrdilo, i když byli v kombinované sestavě, především v obraně. Řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas, možná jsme byli trochu lepší, trochu nebezpečnější před bránou. Karviná v první půli hrozila hlavně po dlouhých nákopech, což nám činilo problémy. Ve druhém poločase jsme šli do vedení, přesně to jsme chtěli. Ale pak už je to zklamání, přestali jsme hrát. Klíčové bylo, že jsme nepřidali druhý gól, kdy to tam měl Čada na hlavě. Soupeř nás ale krutě potrestal. Závěr byl z naší strany hodně špatný. "
O poznání spokojenější kouč Karviné Josef Mazura: "Na začátku měl Sokolov jednu tutovou šanci a pár dorážek, to jsme přežili. Z našeho pohledu důležité, protože jsme tu nechtěli inkasovat, abychom si mohli odvézt alespoň jeden bod. Potom jsme se trochu rozjeli, začali hrát kombinačně a dostali jsme se i k nějaké šanci. Škoda, že jsme nějakou neproměnili. Druhou půlku jsme také hráli kombinačně a tlačili jsme, i když po dobře zahrané standardce soupeře jsme dostali gól. Bojovností a touhou po bodech jsme se vrátili do hry a dali tři góly. Já musím klukům poděkovat, hráli velice dobře."