Baník neudržel dvoubrankové vedení a remizoval se Znojmem 2:2

so 10.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – První domácí utkání skončilo pro Baník zklamáním. Sokolov vedl po dvou gólech Petra Glasera 2:0, Znojmo však v závěru dokázalo vyrovnat, když se nejprve trefil Tomáš Okleštěk a dvě minuty před koncem Jakub Rolinc. Utkání FK Baník Sokolov – 1. SC Znojmo tak skončilo remízou 2:2.

18.kolo, sobota 10.3.2012
FK Baník Sokolov - 1.SC Znojmo  2:2  (1:0)
Rozhodčí: Ondráš - Handlíř, Santarius,
Branky: 21. Glaser, 73. Glaser - 81. Okleštěk, 88. Rolinc
ŽK: 2:1 (12. Vrtělka, 49. Blažek - 37. Yonov)

Fauly: 22:15

FK Baník Sokolov: Buček - Blažek, Dřížďal, Čada, Hanzlík - Glaser (78. Benda), Vrtělka, Metelka, Hrošovský - Strnad, Krmenčík (55. Vaněček)
1.SC Znojmo: Hrubý - Sukup (83. Krhut), Avdič, Yonov, Cihlář - Mudra, Lacko, Hnaníček (87. Mandula), Zifčák (69. Okleštěk) - Vašíček, Rolinc

Sokolovský divák se dočkal a Baník se konečně představil na domácím hřišti. Na trávník poslal trenér Látal všechny čtyři nové posily. Diváci tak měli poprvé možnost sledovat útočníky Strnada s Krmenčíkem a záložníky Metelku s Hrošovským. Znojmo dorazilo k utkání i s Vašíčkem, který v minulém kole zaznamenal hattrick.

Ještě než začala samotná hra, proběhla minuta ticha na památku pana Josefa Dietla, dlouholetého činovníka FK Baník Sokolov, jenž zemřel dne 13.2.2012.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a ani jedno mužstvo se dlouho nedostávalo do šance. Pouze v 5. minutě se v zajímavé pozici ocitl Krmenčík, když obránce podklouzl, ale útočník Baníku se rozhodl pro přihrávku, která však nenašla adresáta. Znojmo odpovědělo několika centry, ale ani ty se neujaly. Poté v 17. minutě Baník konečně zakombinoval, Hrošovský narazil Metelkovi, střela však postrádala razanci.

V 21. minutě se již sokolovští diváci dočkali. Nejprve byl před vápnem faulován Krmenčík a hlavní rozhodčí nařídil přímý kop. K němu se postavil Petr Glaser a přízemní střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Jenže vedení domácím nemuselo vydržet dlouho. Baník zaspal a ihned po rozehrání se dostal do úniku Vašíček, jenž tváří tvář Bučkovi neuspěl, sokolovský gólman vytáhl první skvělý zákrok. Vzápětí musel Buček předvést své umění znovu, když zlikvidoval tutovku Rolince. Potlesk si domácí brankář vysloužil i ve 29. minutě, kdy lapil nepříjemnou střelu Hnaníčka.

A Znojmo mělo i další šance. Ve 34.minutě domácí obránci prohráli osobní souboje, ve vápně se k míči dostal Zifčák, střela se ale mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně se pak do slibné příležitosti dostával Strnad, jenže jeho střela byla zblokována. Nepříjemný okamžik se odehrál ve 38. minutě, kdy se srazili Krmenčík s Glaserem, naštěstí oba hráči po chvilce ošetřování vstali a pokračovali ve hře.

Do konce poločasu se již skóre neměnilo, Baník si tak do šaten odnášel vedení 1:0, ačkoliv šance na vstřelení gólu měli i hosté.

Po změně stran mělo Znojmo výhodu přímého kopu z velmi zajímavé pozice, jenže byla trefena pouze zeď. V 55. minutě došlo na straně Baníku k prvnímu střídání. Ze hry odešel Krmenčík a na trávník nastoupil Vaněček. A byl to právě hbitý záložník Baníku, který se ihned dostal do šance. Sokolov ve třech postupoval na dva obránce, Glaser vyhodnotil situaci velmi dobře, předložil doleva na rozeběhnutého Vaněčka, jenže ten si míč předkopl a tím si sám zmařil šanci.

Následně se hra rozkouskovala, což vyhovovalo domácím. Znojmo se snažilo tlačit dopředu, ale Baník byl v obraně pozorný. Navíc 73. minutě si hosté hráli vzadu s balonem tak dlouho až Avdič vyrobil hrubku. Míč se poté dostal k Strnadovi, který se neukvapil, přihrávkou do vápna našel zapomenutého Petra Glasera a ten prostřelil brankáře – 2:0.

V 81. minutě bylo sníženo. Hosté rozehrávali roh a na centr si naskočil Tomáš Okleštěk. Brankář Buček hlavičku znojemského hráče chytil, ale dle tvrzení pomezního rozhodčího již za brankovou čárou. Hlavní sudí tak gól, i přes protesty domácích, uznal – 2:1.

V 88. minutě bylo pro domácí ještě hůře. Po závaru ve vápně se míč odrazil k Jakubu Rolincovi, jenž zblízka prostřelil Bučka 2:2. A nechybělo moc a domácí mohli ještě prohrát. Mandula šel sám na Bučka, ale ten jeho střelu chytil. Vzápětí měl Mandula ještě další šanci, ale neuspěl, stejně jako Vašíček. Zápas tak skončil remízou 2:2.

Baník měl utkání ve své moci, vedl 2:0. Ze dvou standardních situacích ze závěru utkání však Znojmo dokázalo vstřelit dva góly a soupeři se tak rozešli smírně.