Baník nastřílel diviznímu Tachovu šest gólů

čt 6.2., Lukáš Švéda

T a c h o v - Ke svému třetímu přípravnému zápasu vyběhli fotbalisté Baníku Sokolov na hřišti divizního Tachova. V prvním dějství byli podle očekávání lepší a po zásluze se ujali díky Davidovi Čadovi dvoubrankového vedení. Domácím se do poločasové přestávky podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. Ve druhé půli přidal další dvě branky Čada, jednou se trefili Došlý se Šamánkem a baníkovci díky tomu zaznamenali své druhé vítězství v přípravě.

příp., čtvrtek 6.2.2014
Tachov - FK Baník Sokolov  1:6  (1:2)
Branky Baníku: 4x Čada, Došlý, Šamánek
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Hofmann (46. Vondráček), Hruška (46. Tůma), Jankovský - Čada, Schut (46. Ivasko) - Machek, Kobylík (46. Došlý), Vaněček - Šamánek

Druhou polovinu zimní přípravy zahájili baníkovci utkáním proti diviznímu Tachovu. Po dvou zápasech, které trenér Aleš Jindra naplánoval kvůli otestování některých možných posil, tak došlo na řádný přípravný duel. Do zápasu nemohla nastoupit trojice zraněných hráčů Jakub Dvořák II., Jakub Blažek a Lukáš Hrubý.

V prvním poločase si fotbalisté druholigového celku vypracovali nad svým soupeřem územní převahu a podle očekávání se dostávali do řady příležitostí. Díky Davidu Čadovi se Baník ujal dvoubrankového náskoku, ale řadou ztrát v přechodové fázi daroval Tachovu také několik možností ke skórování. Toho domácí jednou využili, a tak první poločas skončil těsným vedením svěřenců trenéra Jindry 2:1.

Druhá půle nabídla o něco jiný obrázek hry. Baník i nadále měl více ze hry, ale díky živějšímu, rychlejšímu a přímočařejšímu výkonu se sokolovským hráčům podařilo obranu Tachova prověřit daleko více. V síti domácího brankáře tak skončily další čtyři střely. David Čada navázal na své dvě trefy z prvního poločasu a i ve druhém přidal další dva góly. Jedenkrát se podařilo skórovat střídajícímu Petrovi Došlému a jeden gól zaznamenal také Rostislav Šamánek.

Baník si po výhře 6:1 připsal druhé vítězství v přípravě a konečně ukázal útočný potenciál. Zimní příprava se přehoupla do své druhé poloviny a A mužstvo plynule přechází z hrubé kondiční části do zápasového rytmu. Součástí budou pravidelné přípravné zápasy, ve kterých si trenéři Baníku budou pomalu ověřovat výkonnost svého týmu. Baníkovci také v praxi vyzkouší činnosti, na které se v tréninku zaměřují - presink po ztrátě míče, konstruktivní rozehrávka, průnikové přihrávky a správní postavení hráčů.

Hlavní trenér Baníku Aleš Jindra po utkání: "S utkáním jsem vcelku spokojený, vždycky je dobré dát tolik gólů. Odehráli jsme dva rozdílné poločasy, což bylo z části závislé na kondici našeho soupeře. Vypracovali jsme si hodně vyložených šancí, vstřelili jsme hezké góly, jen mi vadily zbytečné ztráty. Druhý poločas se mi líbil, prezentovali jsme se hezkými akcemi. David Čada potvrdil roli našeho nejlepšího střelce a čtyři góly jsou na defenzivního záložníka pěkný počin."