Baník nastřílel Tachovu šest branek

st 30.1., Lukáš Švéda

T a c h o v - Po návratu z týdenního soustředění v Krušných horách odehráli baníkovci přípravný duel s Tachovem. Domácí po prvním poločase překvapivě vedli, ale ve druhém již šestkrát inkasovali. Dvakrát se trefili Šamánek s Holubem, další góly přidali Huška a Dvořák II.

přát., středa 30.1.2013
Tachov - FK Baník Sokolov  2:6  (1:0)
Branky Baníku: 57. a 83. Šamánek, 72. a 87. Holub, 52. Huška, 89. Dvořák II.

Baníkovci po kondičním týdenním soustředění v Krušných horách zamířili do Tachova, kde změřili síly s tamním divizním celkem. První poločas nebyl z pohledu Baníku ideální, nedařilo se zejména v útočné fázi. Naopak se podařilo skórovat Tachovu, když využil trestný kop.

Ve druhém poločase se projevila zkušenost a větší kvalita sokolovského celku, který soupeřovo konto zatížil celkem šesti brankami. Dvakrát se trefil testovaný Šamánek, dva góly přidal i uzdravený Holub. Jednu branku zaznamenal další testovaný hráč - Jiří Huška, gólový účet zápasu poté uzavřel Dvořák II. Tachovu postupem času docházely síly, a Baník si tak dokráčel k druhému vítězství v přípravě. Po Karlových Varech porazil Tachov 6:2.

Po zápase byla ukončena zkouška ostravského Skoupého a plzeňského Beránka. Naopak zájem o setrvání je u tria Hoffmann, Šamánek a Huška.

K dalšímu přípravnému duelu nastoupí svěřenci Aleše Jindry v sobotu 2.2. od 13:00, kdy jejich soupeřem na hřišti v pražských Satalicích bude Viktoria Žižkov.

Aleš Jindra po výhře nad Tachovem: "Utkání splnilo svůj účel, bylo to naše první naplánované přípravné utkání. Viděl jsem v něm testované hráče a potvrdil se můj pohled na ně. Ponecháme si plzeňského Hoffmana, zájem máme i o Šamánka s Huškou. Do zápasu jsme vstupovali z velké zátěže a museli jsme se aklimatizovat z horského prostředí. Výsledek nebyl až tak podstatný, důležité je, že jsme se po soustředění vrátili k fotbalovým návykům. Zajímavější zápas bude v sobotu, kdy nás čeká o poznání těžší soupeř."