Baník nasázel ve Vlašimi čtyři branky!

so 10.5., Jan Kašpar

V l a š i m - Fantastický sobotní podvečer mají za sebou hráči sokolovského Baníku. V rámci 26. kola FNL se totiž svěřenci Aleše Jindry představili na půdě Vlašimi. V prvním poločase střetnutí sice žádná branka nepadla, ve druhé části hry se ale začaly dít věci. Baníkovci vlétli na svého soupeře jako vítr a už ve 48. minutě poslal svůj tým do vedení Zbyněk Vondráček. Toho v následujících dvaceti minutách napodobili přesnými zásahy do vlašimské sítě Glaser, Kuzmanovič a Hofmann. Sokolov tak ve druhém poločase bleskurychle nasázel čtyři branky, ani jednu neinkasoval a ze středních Čech odváží zasloužené tři body.

26.kolo, sobota 10.5.2014
FC GRAFFIN Vlašim - FK Baník Sokolov  0:4  (0:0)
Branky: 48. Vondráček, 63. Glaser, 65. Kuzmanović, 69. Hofmann
ŽK: 74. Starý
ČK: -
Rozhodčí: Adámková – Paták, Mokrusch
FC GRAFFIN Vlašim: Chudý – Sus, Kryštůfek, Simerský, Starý – Petrů (K), Hauer (63. Matějka) – Janda, Hronek, Průcha (16. Faouzi, 76. Radoš) – Jícha
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada (K) (87. Schut), Ivasko - Machek (75. Vaněček), Glaser, Dvořák II. (70. Šamánek) - Kuzmanović

První poločas se šancemi na obou stranách, ale s nulovým součtem

Do utkání lépe vstoupili domácí fotbalisté. V úvodních minutách byli aktivnějším celkem, což s sebou přineslo i šance na skórování. Náznak jedné takové si v 11. minutě vytvořil Průcha, který se po centru Petrů chystal zakončovat, balon mu ale nakonec jedem ze sokolovských stoperů odkopl na roh. Z toho Vlašim také zahrozila, jmenovitě Simerský. Jeho hlavičkový pokus ale zlikvidoval Dvořák I. v brance Baníku. Naši hráči o sobě v útočné fázi dali poprvé vědět ve 21. minutě. To měl ve vápně domácích blízko k balonu Hofmann, kterého k zakončení vybídl dlouhým autem Blažek. Hofmann ale na balon jen těsně nedosáhl a vlašimský brankář Chudý tak nemusel zasahovat. V dalším průběhu první půle byl k vidění vyrovnaný fotbal a šance se na obou stranách přestaly množit. Vyjímkou byla 35. minuta, kdy domácí Kryštůfek prohrál souboj o balon s aktivním Glaserem, který tak založil pohlednou útočnou akci. Na jejím konci stál Dvořák II., jehož dělovku ale vychytal Chudý. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Zabijácká dvacetiminutovka Baníku rozhodla o debaklu Vlašimi

Pakliže byly v prvním poločase k vidění nadějné šance ke skórování, které ovšem zůstaly bez kýženého gólu na obou stranách, poločas druhý probíhal jako z říše snů. Tedy alespoň pro sokolovské fotbalisty. Ty poslal do vedení již ve 48. minutě Zbyněk Vondráček, který se prosadil hlavou po centru Petra Glasera. Baník tak konečně vedl 1:0. Krátce po hodině hry mohli domácí vyrovnat, Jícha ale před Dvořákem I. neuspěl. A tak zaúřadovali baníkovci. Hned o minutu později si balon k přímému kopu postavil Petr Glaser, a z dobrých pětadvaceti metrů zamířil přesně tam, kam zamýšlel. Jeho pokus zapadl k tyči Chudého branky, který tak kapituloval podruhé. V 65. minutě naděje Vlašimi defenitivně pohřbil srbský snajpr ve službách Baníku Nemanja Kuzmanovič. Ten se po přímočaré akci Sokolova dostal k zakončení a nekompromisně rozvnil sít. Kuzmanovič tak potvrdil svoji dobrou formu z posledních týdnů a zvýšil náskok Baníku na 3:0. Poslední zářez na pažbě v 69. minutě přidal Stanislav Hofmann, který využil centr skvělého Glasera a proti rozhozené domací obraně neměl problém upravit na 4:0. V dalších minutách mohl skóre Baníku ještě vylepšit znovu Kuzmanovič, tentorkáte si ale mířidla nenastavil přesně. I přesto však Sokolov dovedl utkání k pohodlnému vítězství, které je zároveň jeho nejvyšší v této sezoně.

Jakou lepší pozvánku tak mohli naši fotbalisté vystřihnout na další domácí utkání s Vltavínem, které je na programu v neděli 18. 5. od 17:00?