Baník nasázel Doubravce deset branek

so 5.7., Jan Kašpar

V o c h o v - Další přátelské utkání má za sebou Baník. Na severu Plzně náš tým změřil síly s divizním týmem Senco Doubravka. V prvním poločase se sice zrodil nerozhodný výsledek 1:1, druhou část hry ale baníkovci zcela ovládli a nakonec zvítězili vysoko 10:1.

přát., sobota 5.7.2014
Senco Doubravka Plzeň - FK Baník Sokolov  1:10  (1:1)
Branky: 3x Vaněček, 2x Mariánus, Kucalas, Blažek, Kravár, Došlý, Radčenko,
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Dvořák - Heger, Kucalas, Hofmann, Hrubý - Vrtělka, Čada, Machek, Kadula, Šulc - Mlika
2. poločas: Krbeček - Radčenko, Tůma, Vondráček, Dřížďal - Blažek, Ivasko, Kravar, Mariánus, Vaněček - Došlý

Úvodní minuty přátelského utkání mezi Dobravkou a Baníkem, které se hrálo na hřišti ve Vochově na severu Plzně, žádnou velkou fotbalovou podívanou nepřinesly. Hrálo se především ve středu hřiště a na šance ke skórování oba týmy čekaly. Od 20. minuty ale Baník přebral otěže zápasu do svých rukou, vytvořil si tlak i brankové příležitosti. Žádnou z nich však baníkovci nevyužili a tak Doubravka trestala. Po jednom z rychlých brejků šel totiž plzeňský tým po necelé půlhodině hry do překvapivého vedení. To ale Doubravce dlouho nevydrželo, protože ještě do konce prvního poločasu dokázal na 1:1 srovnat obránce Kucalas. Za nerozhodného skóre také první půlka hry skončila.

Ve druhém poločase už se misky vah definitivně naklonily na stranu Baníku. Doubravka totiž sokolovskému týmu nestačila fyzicky, obranu plzeňských navíc často prohánělo nebezpečné duo Vaněček-Blažek. Od 60. minuty vysílali baníkovci na branku Doubravky jednu střelu za druhou a začaly padat i góly. Postupně se trefil Jakub Blažek, Matěj Kravár, hattrick zaznamenal aktivní David Vaněček. Sokolov chodil do vápna ve čtyřech až pěti hráčích a obrana Doubravky byla značně přetěžovaná. Z toho pramenila i penalta pro Baník, kterou proměnil testovaný ukrajinský hráč Igor Radčenko. Další branky ještě přidali Došlý a Mariánus, a Baník ve svém třetím přípravném utkání zvítězil nad Senco Doubravka vysoko 10:1.

Další měření sil čeká Baník už v úterý 8. července, kdy od 16:30 náš tým na domácí půdě hostí německý tým Erzgebirge Aue. Utkání se soupeřem hrajícím druhou německou Bundesligu se odehraje na hlavním hřišti v areálu Baníku.