Baník nadělil Varům čtyři branky

st 14.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Baník se poprvé v přípravě představil domácímu publiku. Na zadní baníkovské hřiště si pozval třetiligové Karlovy Vary. Po počátečním oťukávání se z první branky v utkání radoval domácí tým. Ve 20. minutě zužitkoval přesný centr Dittricha Šilhan a poslal Baník do vedení. V první půli už branka nepadla. Druhý poločas patřil Baníku, který udával tempo hry a po zásluze se dočkal dalších branek. Nejprve potrestal faul na Duchniče v pokutovém území Podrazký. To běžela 63. minuta. Za dalších třináct minut poslal Hanzlík centr na hlavu Podrazkému, který přidal již třetí sokolovský gól. Tečku za zápasem udělal v 83. minutě Duchnič, když využil sklepnutí Jiřího Mliky a nekompromisně prostřelil brankáře soupeře. Baník si tak bez větších problémů dokráčel k vítězství 4:0.

přát., středa 14.7.2010
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  4:0  (1:0)
Branky: 20. Šilhan, 63. z pen. a 76. Podrazký, 83. Duchnič
FK Baník Sokolov: Zacharda - Blažek (46. Šmerda), Kura (46. Studík), Jašíček (46. Knakal), Hanzlík - Dittrich (46. Podrazký), Pilař (46. Javorský), Čada (75. Jankovský), Vaněček (46. Puchmertl) - Duchnič (46. Mlika), Šilhan (70. Duchnič)
1. FC Karlovy Vary: Četverík - Vondráček, Kubice, Oslovič, Hrubý - Habai, Vůjtěch, Tichota, Šmrha - Komberec, Nerad (na střídání Staněk, Zápotocký, Tolar, Janáček, Hudec, Duben, Hucl, Krupička, Němec, Kouba)
Počet diváků: 100

Středeční odpoledne mělo na programu přípravný duel mezi druholigovým A mužstvem Baníku a třetiligovými Karlovými Vary. Ty přijely hned s osmi hráči, kteří na jaře působili v Sokolově. Do základní sestavy trenér Dejmal zařadil Vůjtěcha, Habaie, Nerada a Komberce. Na druhé straně sokolovský lodivod od začátku postavil na hřiště Dittricha se Šilhanem, kteří mají blízko k angažmá na Baníku.

Zápas se hrál ve velmi horkém počasí, čemuž odpovídalo i tempo hry, které od první minuty nebylo nijak závratné. Baníkovci se snažili tvořit hru, ale do první velmi nebezpečné situace se dostali hosté z Varů. Těm pomohl Michal Jašíček minelou, když naservíroval míč Kombercovi. Bývalý útočník juniorky pelášil na sokolovskou branku, a tak jej na poslední chvíli faulem zastavil Blažek. Následný přímý kop poslal karlovarský špílmachr Tichota jen do břevna! O dalších pár minut později se k míči probíjel opět rychlonohý Komberec, ale před ním zasáhl pozorný Zacharda a míč odhlavičkoval do autu. Poté se dvakrát o vzruch mezi diváky postaral sokolovský Pilař, nejprve si jeho nepovedený centr málem do branky srazil Četverík, o pár minut později pálil z přímého kopu jen těsně vedle levé tyče.

Ve 20. minutě si už fandové Baníku mohli poprvé zakřičet góóól. Dittrich utekl po pravé straně, ideálním centrem našel volného Šilhana, pro kterého nebyl problém míč hlavou uklidit k tyči - 1:0. Spolupráce dvou nových tváří v sokolovském dresu zafungovala na výbornou. Po dlouhé době se před branku Baníku podívali karlovarští hráči, ale standardka Tichoty domácím vápnem proletěla bez povšimnutí. Na druhé straně zkoušel štěstí z přímého kopu opět Tomáš Pilař, ale tentokrát trefil jen zeď. O chvíli později zakončoval rychlý brejk Baníku Dittrich střelou jen do náruče hostujícího brankáře. Karlovarský brankář musel zasahovat i ve 34. minutě, kdy vyrazil povedenou střelu Davida Vaněčka. Následné dorážky Duchniče a Šilhana již byly v ofsajdovém postavení. Pět minut před koncem poločasu opět pálil aktivní Dittrich, ale ani tentokrát s jeho střelou neměl Četverík žádné starosti. To se ale nedá říct o střele Jakuba Blažka, která brankáři Karlových Varů vypadla a jen centimetry dělily Baník od druhého gólu. První poločas ale skončil jen jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu postavili oba trenéři takřka jiné sestavy. Ta baníkovská však svého soupeře jasně přehrávala. Nejprve to zkoušel Jiří Mlika a jeho střelu musel brankář Karlových Varů vyrazit na roh. Poté své hlavičkářské kvality opět prokázal Zdeněk Zacharda, když musel daleko ze své branky hasit rodící se akci hostů. Po hodině hry vypustil na branku Karlových Varů svůj projektil David Čada, ale proti této jedovce se hostující gólman vyznamenal. V 63. minutě však již nestačil na penaltu Miroslava Podrazkého, kterou rozhodčí nařídil po faule na pronikajícího Duchniče - 2:0. Během následujících minut následovala jedna sokolovská šance za druhou. Tvrdě stříleli oba leváci - Puchmertl s Hanzlíkem. Obě střely však brankář vyrazil na roh. V 76. minutě udeřil Baník potřetí. Akce jako přes kopírák z prvního sokolovského gólu, jen z opačné strany. Po levé lajně utekl Hanzlík. Naservíroval míč na nabíhajícího Podrazkého, který jej hlavou s přehledem poslal do branky - 3:0. V 77. minutě střílel Jirka Mlika, ale jeho střelu karlovarský strážce svatyně nadvakrát zpacifikoval. Deset minut před koncem zápasu se po rychlé rozehrávce dostal k míči Podrazký, z úhlu střílel pod břevno, ale proti jeho hattricku stál brankář 1.FC.Poslední branka Baníku padla opět po hezké, rychlé akci. V 83. dlouhý nákop sklep hlavou Mlika na rozeběhnutého Duchniče, který tvrdě propálil brankáře hostů - 4:0. Čtvrtá branka také znamenala konec utkání.

Baníkovci s přehledem karlovarský tým přehráli, i když se zpočátku nemohli dostat do tempa a najít recept na dobře zorganizovanou obranu hostů. Postupem času však svého soupeře přehráli a přidali i pěkné branky. Poslední test před ostrým startem sezóny sehraje A mužstvo opět doma. V sobotu 17.7. od 10:15 hostí Ovčáry, účastníka ČFL.