Baník měl více ze hry, ale proti lídrovi uhrál jen bod

so 5.4., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve 21.kole Fotbalové národní ligy hostil Baník Sokolov lídra tabulky z Hradce Králové. Utkání, ve kterém měli výrazněji více ze hry domácí, nakonec skončilo remízou 0:0. Baník si v každém poločase vypracoval po jedné velké šanci a navíc Kuzmanovič trefil hlavičkou břevno. Stanislava Hofmanna ale vychytal hradecký Koubek, a když dvě minuty před koncem neskóroval z malého vápna David Čada, jehož pokus také zastavilo břevno, soupeři se rozešli bez branek. Vedoucí Hradec v Sokolově zahrozil pouze z brejků, jinak jeho výkon byl zklamáním. Remíza je tak spíš ztrátou pro domácí.

21.kolo, sobota 5.4.2014
FK Baník Sokolov - FC Hradec Králové  0:0  (0:0)

Fauly: 10:20

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Dřížďal (K), Hofmann, Vondráček, Hrubý – Schut, Čada – Machek (87. Šamánek), Glaser, Vaněček (81. Dvořák II.) – Kuzmanović
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Križko, Rolko (K), Čermák – Hovorka (59. Halilovič), Janoušek, Malinský, Shejbal (67. Zelený) – Kulič (87. Plašil), Vaněček
Počet diváků: 1120

Proti Hradci Králové postavil trenér Jindry všechny záložníky, kteří nemohli v minulém kole kvůli karetním trestům hrát. Hofmann se vrátil na stopera a ve středové řadě vedle Vaněčka a Schuta zaujali místa Čada, Machek a Glaser. V útoku pak šanci znovu dostal Kuzmanovič. Hradec do Sokolova dorazil i s nejlepším střelcem ligy Davidem Vaněčkem (bývalým hráčem Baníku). V sestavě měli hosté i ligou ostřílené hráče například Adriana Rolka a především Marka Kuliče. Na lavičce náhradníků pak jen zůstal Jiří Poděbradský, další hráč, který v Sokolově působil.

Hned v první minutě se na trávníku odehrál zajímavý moment. Po kontaktu s Křižkem ve vápně upadl Kuzmanovič, ale rozhodčí k Hradci přísný nebyl a hra pokračovala. Baník od úvodu vyvíjel aktivitu a držel míč na svých kopačkách. Hráči se snažili kombinovat, měli míč ve své moci, ale Hradec, který byl zatažený, je do šance nepouštěl.

Baníku se dařilo soupeře napadat, domácí hráči vyhrávali souboje a Hradec dlouhou dobu do ničeho nepouštěli. Hosté se na útočnou polovinu podívali jen zřídka a to se určitě nemohlo líbit zhruba padesátce hradeckých příznivců, kteří po celý zápas svůj tým neúnavně povzbuzovali a za své fandění zaslouží pochvalu.

Domácí tým z převahy vyprodukoval pouze několik střel z větší vzdálenosti, které v pohodě kontroloval hradecký brankář Tomáš Koubek. A jak to tak bývá, navzdory převaze Sokolova, mohlo být vše jinak. Ve 39. minutě totiž Baník pokazil rozehrávku, do brejku se dostal nejlepší hráč hostí Malinský, dostal se až do vápna, ale v zakončení nakonec selhal a minul.

Ve 42. minutě nechybělo moc a Baník vedl. Glaser zahrával z levé strany roh, centrem našel Stanislava Hofmanna, jenž dobře zakončoval, ale Tomáš Koubek předvedl parádní zákrok a střelu vyškrábl mimo bránu. Především tak hlavně díky gólmanovi hostí skončil první poločas 0:0.

Začátek druhé půle byl ve stejném duchu jako uplynulých pětačtyřicet minut. Baník byl znovu aktivnější a hosté pouze čekali na vhodnou příležitost k brejku. V 53. minutě však po další chybě v rozehrávce domácích se znovu ke slovu dostal hradecký rychlík Malinský, jenž už se dral za obranu Baníku. Nakonec ale zatáhl za brzdu Hofmann a za cenu žluté karty Malinského fauloval. Z přímého kopu pak Kulič starosti Dvořákovi nepřidělal.

Sokolov i nadále držel míč na svých kopačkách a snažil se dostat přes obranu Hradce. Ten se zaměřil na brejkové situace, které však domácí beci dokázali řešit. V 70. minutě to byl znovu Glaser, jenž z levé strany centroval na Kuzmanoviče, jehož hlavička orazítkovala břevno.

V závěrečných patnácti minutách Hradec přeci jen začal vystrkávat růžky a o něco více se dostával na polovinu Baníku. Zápas však pomalu mířil k bezbrankové remíze. To však v 89. minutě mohl změnit David Čada. K němu se dostal balon po centru Glasera, ale sokolovskému nejlepšímu střelci míč poskočil a z malého vápna trefil jen břevno. Když pak v nastaveném čase hradecký Halilovič svůj přímý kop z velmi nadějné vzdálenosti poslal jen do zdi, rozhodčí zápas ukončil za bezbrankového stavu.

Hradec Králové jako vedoucí tým tabulky v Sokolově svým výkonem zklamal. Směrem dopředu toho jeho hráči příliš neukázali. Defenziva Východočechů však odolávala, a když v prvním poločase Hofmanna skvělým zákrokem vychytal Koubek, hlavičku Kuzmanoviče zastavilo břevno a Čada svou velkou šanci nevyužil, body se v Sokolově dělily.

V dalším kole hraje Baník v Ústí nad Labem. Doma se sokolovští fotbalisté opět představí v sobotu 19.4.2014, kdy od tradičních 10.15 hodin přivítáme nováčka z Frýdku-Místku.

Trenér Baníku Aleš Jindra litoval nevyužité převahy svého týmu: "Narazili jsme na tabulkově nejlepšího soupeře. Dle mého názoru jsme zápas odehráli velmi slušně, zejméně v prvním poločase jsme dobře kombinovali. Dařilo se nám soupeře dostávat pod tlak, ale nepřišlo žádné vyústění naší snahy. Trošku nám chyběl moment překvapení. Ve druhém poločase se soupeř zlepšil a už nám tolik nedovolil. Naše hra byla více nepřesná, nedařily se nám některé přihrávky. Všichni bychom byli šťastní, kdyby David Čada ten gól dal. Čekáme na spásu, že tady budeme mít nové hřiště a skákat už to nebude."
Hostující kouč Luboš Prokopec byl naopak za remízu spokojený: "Abych byl upřímný, tak s výsledkem spokojený jsem, protože za to, co jsme tu dnes předvedli, je to zlatý bod. Musím přiznat, že soupeř byl v poli lepší. První poločas jsme prospali, byli jsme všude pozdě a kromě pár brejkových situací jsme si nic nevytvořili. O poločase jsme kluky nabádali, že musí změnit přístup, pokud tu chceme uspět. To se nám trochu podařilo, i když soupeř pořád kontroloval hru. Nakonec jsme měli i štěstí, když v 89. minutě Sokolov trefil břevno. Ten bod je pro nás důležitý, protože odsud se body vozí těžko."