Baník i přes vedení prohrál s Plzní 1:3

so 25.6., Jan Kašpar

S o k o l o v - S mistrovskou Viktorií Plzeň se v dnes utkal sokolovský Baník. V dresu domácích nastoupilo několik nových tváří, stejně tak za Plzeň. Baník začal utkání výborně, vedení pro náš tým totiž zařídili Jiří Mlika. Poté však dvěma brankami v rychlém sledu za sebou skóre otočil ve prospěch hostí nový člen kádru Pavla Vrby, Václav Pilař. Po první části tak bylo skóre 1:2. Ve druhém poločase byli hosté lepším celkem a určovali tempo hry. Třetí branku Viktorky navíc přidal sokolovský odchovanec Krmenčík. Baník tak prohrál 1:3.

přát., sobota 25.6.2011
FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň  1:3  (1:2)
Branky: 8. Mlika - 12., 22. Pilař, 57. Krmenčík
ŽK: -
ČK: -
Rozhodčí: Paták - Štěrba, Paták
FK Baník Sokolov: Buček - Blažek, Dřížďal (87. Kouba), Hrabáč, Hanzlík - Borák (K) (63. Benda), Podrazký (75. Bereczký), Šindelář, Vaněček (75. Jankovský) - Mlika (63. Domin), Šilhan
Nahrádníci: Dvořák, Bertelman - Kura, Bereczký, Domin, Kouba, Jankovský, Čada, Javorský, Vu, Benda
FC Viktoria Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Brezinský, Neuwirth, Limberský - Petržela, Horváth (K), Jiráček, Pilař - Bakoš, Kolář
Náhradníci: Daněk - Krmenčík, Ďuriš, Hora, Fillo, Darida, Sladký
Počet diváků: 1100

V brance Baníku začal testovaný brankář Buček a ve stoperské dvojici začala s Dřížďalem staronová tvář Igor Hrabáč. Viktoria nastoupila v plné síle včetně veterána Horvátha nebo sokolovského odchovance Jiráčka. Úvod utkání se nesl v poklidném tempu a žádná vážnější šance nepřicházela. V 8. minutě se ale Baník dostal do vedení. To Jiří Mlika dostal na malé vápno ideální pas, obhodil si brankáře Ticháčka a bez problému zakončil do prázdné branky – 1:0. Domácí tak první vstřelili branku, i když Plzeň měla územní převahu. A tu hosté o čtyři minuty později zužitkovali, když po kombinaci Horvátha s Limberským střílel z vápna přesně k tyči Václav Pilař. Po dvou brankách byly k vidění šance na obou stranách, Šilhan ani Jiráček se však neprosadili. Nová posila hostí Pilař se však ve 22. minutě trefil podruhé. Z pětadvaceti metrů natáhl ke krásné střele, která skončila v šibenici Bučkovo branky – 1:2. Plzeň převzala iniciativu a držením balonu a neúnavným presinkem ukazovala, v čem je její síla. Baníkovci se snažili především nakopávané balony, to však ovoce příliš neneslo. Ve 35. minutě se pokusil o zakončení z dálky Míra Podrazký, jeho střela se ale snesla do rukavic Ticháčka. Do konce prvního poločasu se hrálo především ve středu hřiště a do kabin tak šli hosté s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly, v dresu Baníku se na hřiště dostali Jakub Dvořák, Kura, Javorský a Čada. Hned zkraje půle se do šance dostal Mlika, po kličce Brezinskému ale poslal střelu přímo na Ticháčka, který ji dokázal vyrazit. Baník byl aktivnější a měl více ze hry. Obrana Plzně však útočné nájezdy domácích většinou dokázala ubránit. A 57. minutě se navíc hosté prosadili potřetí. Střídající Michal Krmenčík využil získáním balonu chybu v rozehrávce Baníku a křížnou střelou po zemi nedal Bučkovi šanci – 1:3. V 63. minutě se na hřiště dostali mladíci Benda a Domin, kteří vystřídali Mliku s Borákem. Hru nyní ovládali hosté, kteří poměrně stabilně drželi balon a určovali tempo. V 78. minutě kopal nový hráč na hřišti Bereczký roh, s jeho centrem si ale obrana Viktorky poradila bez problémů. Pět minut před koncem utkání vystřelil zpoza vápna Javorský a z následné dorážky těsně mířil těšně vedle Domin. To byla velká šance domácích. Víc už toho aktéři dnešního zápasu nestihli a Plzeň si tak odvezla vítězství 1:3.