Baník hrál téměř celý zápas o deseti, ale zvítězil v Třinci 2:1

so 3.8., Tomáš Bouda

T ř i n e c - Na druhé straně republiky odehrál Baník druhé kolo FNL proti nebezpečnému Třinci. Do utkání vstoupili sokolovští fotbalisté výborně. Již ve třetí minutě poslal Baník do vedení David Vaněček. Od 8. minuty však hrali Západočeši o deseti, když byl vyloučen Zbyněk Vondráček. Jenže ve 12. minutě zvýšil na 2:0 pro hosty Stanislav Hofmann. V 19. minutě padl další gól, tentokrát se ale prosadili domácí a Tomáš Gavlák snížil na 1:2. V druhé půli se již skóre neměnilo, ačkoliv především v úplném závěru zápasu byly na obou stranách velké šance. Baník si tak z Třince odváží cenné tři body za výhru 2:1.

2.kolo, sobota 3.8.2013
FK Fotbal Třinec - FK Baník Sokolov  1:2  (1:2)
Branky:19. Gavlák - 3. Vaněček, 12. Hofmann

Rozhodčí: Lerch – Fišer, Machálek
Žluté karty: 76. Wojnar - 67. Vaněček
Červená karta: 8. Vondráček
Diváků: 1103
FK Fotbal Třinec: Bruk - Lisický, Čelůstka, Malík, Matoušek (30. Sporycz) - Motyčka (64. Dostál), Wojnar - Malíř, Čtvrtníček, Ceplák - Gavlák
FK Baník Sokolov: Dvořák I - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Dvořák II, Kobylík (22. Hruška), Vaněček (68. Dřížďal) - Jurdík (74. Šamánek)

Po úspěšném startu do nové sezony, kdy Baník na domácím hřišti porazil velmi silný Zlín, čekal na Západočechy další náročný úkol. Sokolov se totiž vydal v pátek přes celou republiku a v sobotu od 10.15 hodin nastoupil proti Třinci, který se jako nováček soutěže těšil na obnovenou domácí premiéru a tento tým byl navíc nažhaven po výhře na hřišti Viktorie Žižkov.

Hostující trenér Aleš Jindra poslal do zápasu úplně stejnou sestavu jako v domácím proti Zlínu. Na hřiště se od začátku ještě nepostavil František Dřížďal, který se vrací po zranění. Ani domácí trenér Pavel Hajný neměl důvod dělat změny v sestavě. Pouze v útoku Radka Gulajeva nahradil Tomáš Gavlák.

Od samotného úvodu zápasu bylo v Třinci pořádně rušno. Vstup do utkání se Baníku povedl. Již ve třetí minutě se po autovém vhazování dostal k centru Lukáš Hrubý, který našel Davida Vaněčka a hosté vedli – 0:1. Pro Baník tak úvodní gól znamenal velké povzbuzení. Jenže plány sokolovských byly narušeny v 8. minutě. Zbyněk Vondráček totiž zastavil útok Čtvrníčka a hlavní rozhodčí byl nekompromisní. Stoper Baníku viděl červenou kartu a na Baník čekalo dlouhé více jak osmdesátiminutové oslabení.

Ale ve 12. minutě přišel rohový kop pro hosty a další úder. K rohovému praporku se postavil David Kobylík, jehož centr našel hlavu Davida Čady a nakonec to byl Stanislav Hofmann, který poslal Baník do dvoubrankového vedení – 0:2. Vstřelený gól byl Hofmanna premiérovým v dresu Baníku.

To však nebylo vše – pro Baník bohužel. V 19. minutě hosté vyrobili chybu, čehož po přihrávce Čtvrtníčka využil Tomáš Gavlák - 1:2. Na vstřelený gól reagoval hostující trenér střídáním, když posílil defenzivu Lubošem Hruškou (premiérový start) a ze hřiště tak musel odejít špílmachr David Kobylík.

V dalším průběhu prvního poločasu měli logicky více ze hry domácí, kteří těžili z početní převahy. Baník se však držel, dobře bránil a do šaten tak odcházel za těsného vedení 2:1.

Druhá půle byla podle očekávání. Domácí se snažili dostat přes oslabenou obranu Sokolova. Baník naopak poctivě bránil a čekal na svoji šanci. Ve 49. minutě podržel svůj tým hostující brankář Jakub Dvořák I, jenž zasáhl proti nebezpečnému pokusu Cepláka.

Baník odolal i po dalších Ceplák a Gavlák a čas postupně ubíhal. Hosté sice nebyli téměř ve hře, když nedokázali udržet míč, ale soupeře do žádných šancí nepouštěli. V 67. minutě se na hřiště dostal i František Dřížďal, jenž přišel ještě více podpořit defenzivu. Sokolov poté i nadále poctivě bránil a Třinec se nemohl prosadit. Co prošlo, to dokázal pokrýt Jakub Dvořák I.

V 74. minutě hostující trenér využil posledního střídání, kdy v ofenzivě osamoceného Jurdíka vystřídal Rostislav Šamánek. Hráčům Třince již mnoho času nezbývalo, navíc v 87. minutě mohli hosté rozhodnout, kdy se před brankářem zjevil Blažek, ale jeho pokus se těsně mezi tři tyče nevešel. A málem platilo, nedáš-dostaneš. Naštěstí Wojnar v obrovské šanci selhal a Dvořák I si s jeho pokusem poradil.

Ale zajímavé věci se ještě děly v nastaveném čase. Nejdříve šel sám na Bruka opět Blažek, avšak nedal. A domácí mohli trestat. Další velkou šanci měl Čelůstka, ale na výborného Dvořáka I si nepřišel. V infarktovém závěru se do vápna Baníku vydal i domácí brankář Bruk, k němuž se nakonec dostal míč, a třinecký brankář se ocitl před prázdnou bránou. Naštěstí pro Sokolov ale střela mířila jen do břevna.

To již bylo z utkání vše a Baník tak vydoloval v Třinci velmi cenné tři body. Po dvou utkáních má tým stoprocentní úspěšnost, což je tou nejlepší pozvánkou na domácí utkání, které sehrajeme v sobotu 10.8.2013 od 10.15 hodin na domácím trávníku proti atraktivnímu soupeři ze Žižkova.