Baník dvakrát vedl, z Opavy však veze jeden bod

so 8.10., Jan Kašpar

O p a v a, S o k o l o v – Jeden z největších zápasů podzimu dnes hrál sokolovský Baník. Na druhém konci republiky se totiž ve venkovním zápase představil v Opavě, kde se utkal s místním SFC. Zápas byl řazen mezi šlágry 10. kola už jen kvůli vyrovnanosti obou soupeřů jak postavením v tabulce, tak skóre.

Úvod utkání přinesl kvalitní fotbal, náš tým se navíc dostal do vedení. To se v 16. minutě trefil Josef Dvorník. V dalším průběhu první půle měly oba týmy několik slibných šancí ke vstřelení branky, ovšem žádná se neujala. Hned zkraje druhého poločasu však branka padla. A bohužel do sítě Baníku. Ve 46. minutě se totiž mezi střelce zapsal Lubomír Sedláček. Zajímavé okamžiky přišly po hodině hry, kdy byl vyloučen po hraní rukou domácí Horka a z následné penalty se trefil Vít Vrtělka. Deset minut před koncem utkání se domácím však podařilo znovu vyrovnat, tentokrát zásluhou Tomáše Mrázka. Vyrovnaný zápas tak přinesl čtvrtou branku, která nakonec znamená remízu 2:2.

10., sobota 8.10.2011
Slezský FC Opava - FK Baník Sokolov  2:2  (0:1)
Branky: 46. Sedláček, 80. Mrázek - 16. Dvorník, 64. Vrtělka (pk)
ŽK: 75. Partyš, 84. Formánek - 55. Hanzlík, 83. Hájovský
ČK: 63. Horka
Rozhodčí: Možiš - Hájek, Páral
Slezský FC Opava: Blaha - Pomp, Hrabina, Wirth, Formánek, Horka, Radzinevičius (74. Halaška), Křeček, Sedláček, Partyš, Mrázek
FK Baník Sokolov: Buček - Blažek (66. Glaser), Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Vrtělka, Šindelář, Čada (85. Benda), Vaněček - Mlika (90. Dvořák)
Počet diváků: 1896

V základní sestavě domácí Opavy nastoupil sokolovským velice dobře známý Tomas Radzinevičius, který je nyní nejlepším střelcem Slezanů. I Baník nasadil svého nejnebezpečnějšího kanonýra a zároveň nejproduktivnějšího hráče celé ligy, Jiřího Mliku. Na hřiště navíc trenér Látal poslal hned pět obránců.

První poločas: Šance, tempo a skvělý Buček mezi tyčemi

Baník vstoupil do utkání aktivně a v prvních minutách měl více ze hry. První roh také patřil Sokolovu, ovšem premiérovou velkou šanci si připsali do té doby bránící se domácí. V 8. minutě hlavičkoval po Partyšovo rohu Radzinevičius. Ten svým pokusem překonal brankáře Bučka, balon však naštěstí z brankové čáry odkopl jeden ze sokolovských obránců. Domácí tak svou šanci nevyužili, v 16. minutě se ale už skóre měnilo. To se našim hráčům dostalo výhody rohového kopu, po kterém se přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči prosadil Josef Dvorník! Pro zkušeného stopera to byla první branka v sokolovském dresu. A o zajímavé situace před oběma brankami nebylo nouze ani v dalších vteřinách. Nejprve mohl Čada osamocen na vápně zvýšit, hned nato zahrozil Radzinevičius. První půlhodina zápasu celkově patřila Baníku, ovšem ve 32. minutě mohlo být vyrovnáno. Z necelých dvaceti metrů tvrdě pálil Mrázek, s jeho projektilem si však poradil výtečný Buček. Před hostující brankou bylo veselo i v dalších minutách, kdy po akci Sedláčka s Hrabinou zakončoval Partyš z první jen těsně vedle. Domácí ale tak měli další velkou šanci ke smazání gólového manka. Do konce prvního poločasu si ještě šanci připsal sokolovský Vaněček, do kabin se ale šlo za jednobrankového náskoku Baníku.

Bleskové vyrovnání zkraje poločasu a konečná dělba bodů, to byla druhá půle

Po začátku druhého poločasu se naši borci ještě nestačili ani pořádně rozkoukat, a už bylo srovnáno. Ve 46. minutě totiž Partyš poslal z pravé strany centr na Lubomíra Sedláčka, který se dokázal prosadit – 1:1. Vyrovnaný stav nemusel však vydržet dlouho. Pět minut po gólu domácích se totiž po sprinterském souboji s Formánkem hnal na brankáře Blahu Jiří Mlika, svůj únik ale zakončil nepřesným zakončením. Po hodině hry o sobě dal vědět sokolovský Jakub Blažek. Ten vyslal na domácí branku dalekonosný pokus, který řádně prověřil Blahu. Opravdu zajímavé chvilky ale přišly krátce nato. V 63. minutě zasáhl na brankové čáře míč rukou Horka, za což byl okamžitě vyloučen a Baník navíc kopal penaltu! K její exekuci se postavil Vít Vrtělka a bez problémů poslal Baník opět do vedení! Poté, co se náš tým podruhé v zápase prosadil, kontrolovali svěřenci trenéra Látala hru a určovali tempo hry. V 74. minutě domácí provedli dvojí střídání. Hřiště opustil poměrně nebezpečný Radzinevičius, kterého nahradil Halaška a místo Hrabiny naskočil Vyskočil. Chybělo deset minut do konce utkání, když se domácím podařilo znovu vyrovnat. Tentokrát se trefil Tomáš Mrázek, kterému se povedla střela z malého vápna přesně k levé tyči – 2:2. V závěru zápasu nastoupil na trávník ještě sokolovský žolík Benda. Ani ten však nedokázal strhnout vedení ještě jednou na stranu Baníku, a zajímavý zápas tak skončil dělbou bodů.

Bod z horké opavské půdy se však vždy počítá. Další bitvu před domácím publikem sehraje Baník příští týden, kdy v

sobotu 15.10 od 10:15