B žáci zastoupili A žáky a v Mostě vyhráli 2:4

st 25.8., Jan Kašpar

M o s t - K mistrovskému utkání v České divizi starších žáků nenastoupil tým A-žáků, nýbrž je zastoupili B žáci. A utkání se jim povedlo, po vyrovnané první půli (2:2) vstřelili domácímu Mostu dvě branky a zvítězili tak 2:4.

3.kolo, neděle 22.8.2010
FK Baník Most B - FK Baník Sokolov  2:4  (2:2)
Branka: Koubek 2x, Badocha, Stropek
FK Baník Sokolov: Procházka – Holeš, Denk, Klubal, Kníř – Stropek, Badocha, Půta, Gaspár – Olah, Koubek
Střídající: Štěrba, Brandl, Kohajda

Do zápasu České divize starších žáků nastoupili místo A-žáků hráči z týmu B-žáků. A od začátku se jim proti mosteckým dařilo. Již ve 3. minutě šel Baník do vedení, kdy po akci Půty a přesné přihrávce Olaha skóroval Koubek - 0:1. O další tři minuty později však byl srovnáno, když využili chyby v rozehrávce Baníku. Ve 12. minutě se skóre měnilo znovu. To Gaspár rozehrával přímý volný kop, po kterém se brankově prosadil Badocha - 1:2. Vedení ale našim žákům opět nevydrželo dlouho, ve 14. minutě totiž jeden z domácích útočníků po rychlém brejku a následném zmatku v obraně srovnal na 2:2.

V úvodu druhé půle měl velkou šanci ke skórování Stropek, jenže ve 36. minutě trefil po úniku zprava jen břevno mostecké branky. O jedenáct minut později již byl Stropek úspěšnější a po přímém kopu Klubala poslal Baník opět do vedení – 2:3. Tři minuty před koncem ještě využil Koubek přesné přihrávky Štěrby a uzavřel skóre utkání na 2:4.

Trenér Stanislav Galisz: „V utkání jsme se snažili být aktivní směrem dopředu, dvakrát jsme v první půli šli do vedení, domácí ale dokázali na naše góly odpovědět a skóre srovnat. Do druhého poločasu jsme šli s cílem neustávat v aktivitě v útoku, zároveň se ale lépe soustředit na obrannou činnost, což se nám podařilo a vítězství jsme si dle mého názoru za předvedený výkon zasloužili."