B žáci rozstříleli Ostrov 7:0

so 28.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - K prvnímu zápasu v Krajském přeboru nastoupili B žáci, kteří se doma utkali s Ostrovem. Ten po celý zápas působil spíše jako sparingpartner, a Baník tak zaslouženě vyhrál 7:0. Brankově se nejvíce dařilo Karlu Koubkovi, který se prosadil hned pětkrát.

2.kolo, sobota 28.8.2010
FK Baník Sokolov - FK Ostrov  7:0  (3:0)
Branky: 7., 21., 40., 42., 45. Koubek, 25. Stropek, 66. Půta
ŽK: 40. Nguyen Haim-Lam
ČK:
Rozhodčí: Šmat - Kníř, Vaněček
FK Baník Sokolov: Procházka - Holeš, Denk, Klubal, Kníř - Stropek, Gaspár, Půta, Brandl - Koubek, Štěrba
Střídající: Javorský, Čermák, Kohajda, Herink
FK Ostrov: Vaněček - Trojek, Horák, Matoušek, Lang - Nýber, Koutský, Michovský, Tóth - Němec, Pavelka
Střídající: Hališ, Nguyen Haim-Lam, Pelzman, Nguyen Bill
Počet diváků: 20

Baník vstoupil do zápasu jako velká a voda a již v 7. minutě šel do vedení. Postaralo se o to duo Koubek-Stropek. Prvně jmenovaný přiťukl ve středu hřiště hlavou Stropkovi do běhu. Ten následně z hranice vápna vrátil zpět před branku Koubkovi, který střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Naši žáci byli i v dalších minutách lepším týmem a vytvářeli si množství šancí, oproti tomu Ostrov se přes svou polovinu dostal jen výjímečně. Ve 21. minutě se brankově prosadil opět Karel Koubek, kterému tentokrát před branku přesně přihrával Gaspár. Koubek zvolil střelu k levé tyči a uspěl - 2:0. A gólová přehlídka v podání domácích pokračovala i nadále. Ve 25. minutě zahrávali domácí rohový kop, po kterém se k balonu dostal Stropek a z hranice vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. Skóre tak utěšeně narůstalo - 3:0. V závěru poločasu vyslali mladí baníkovci na brankáře Vaněčka ještě několik střel, žádná další se ale neujala.

Začátek druhého poločasu zpestřil přelet stíhaček Gripen nad areálem Baníku, důležitější momenty se však odehrávaly přímo na hřišti. Ve 40. minutě byl totiž na hranici vápna jedním z obránců hostí faulován Kohajda a byla z toho zajímavá standardní situace. K její exekuci se postavil Koubek a přesnou ranou do šibenice zkompletoval svůj hattrick - 4:0.. A galavystoupení Karla Koubka pokračovalo i nadále. Ve 42. minutě to byl opět právě útočník Baníku, který se střelou k tyči dokázal prosadit - 5:0. A aby toho nebylo málo, o tři minuty později kopal Baník roh, po kterém se hlavou prosadil nikdo jiný než Koubek - 6:0. Poté se začal osmělovat i Ostrov, s ojedinělou střelou Tótha ze 47. minuty si ale poradil fantastickou robinsonádou brankář Procházka. V závěru utkání, v 66. minutě se B žáci prosadili ještě jednou. Tentokráte se po pěkném Stropkovo obloučku do vápna prosadil Milan Půta a uzavřel tak skóre na 7:0.